VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ - BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR - VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” - EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA - PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ -
BAŞKAN BALTA BASIN MENSUPLARIYLA İFTARDA BULUŞTU

basin iftar2016-2

BAŞKAN BALTA, BASIN MENSUPLARIYLA İFTARDA BULUŞTU

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Büyükliman Bölgesi’nde görev yapan basın mensuplarıyla iftarda buluştu. Balta: “Gazeteciler elbette eleştiri haklarını kullanacaklar” dedi.

Beyaz saray köfte salonunda Büyükliman gazeteciler Cemiyeti üyeleri ve bölgede görev yapan basın mensuplarıyla iftarda bir araya gelen Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Büyükliman Bölgesi’nde görev yapan basın mensubu arkadaşlarımız bu işi severek yapıyorlar” dedi.

İftar öncesi Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Başkan Balta’ya teşekkür ederek yaptığı açıklamada Büyükliman Bölgesi’nde büyük bir özveriyle görev yapan arkadaşlarımızın haberi duyurma ve ulaştırma noktasında bölgemizi tanıtmak için ciddi gayretler sarf ettiklerini belirtti.

Gazeteciler, “yaptıkları haberler ile insanların hayatına dokunarak hayat kalitelerini arttırıyor”

Başkan Gül; “Bölgesel ve ulusal kanallarda görev yapan arkadaşlarımız yıllardan beri bu mesleğin içinde kalmalarının tek sebebi para kazanmaları değil hatta para kaybetmelerine rağmen yapmalarının tek sebebi meslek aşkıdır. Yaptıkları haberler ile insanların hayatına dokunması, hayat kalitelerini artırmaları, hizmet için mücadele veren insanların azimlerinin artması noktasında etki ettiğini görmek arkadaşlarımız adına yaptığı mesleğin devamı açısından azim vermekte ve şevklerinin artmasını sağlamaktadır. Bu meleği icra ederken yerel imkânların arttırılması kendi kaynaklarıyla ve birlikte ortaya koyabileceğimiz kaynaklarla çok zor. Birlikte hizmet etmeye çalıştığımız yerel idarelerle bu imkânlarımızın geliştirilmesi gerekiyor. Başkanımız kendi imkânlarıyla cemiyetimize verdiği yeri, bizler de kendi imkânlarımızla belli bir seviyeye getirdik. Yerel kaynakların da basın mensuplarının imkânlarını geliştirmeleri noktasında sağlayacakları katkı aslında bölgeye dönen bir katkıdır. Çünkü bölgenin dertlerinin ve sıkıntılarının giderilmesi için duyurmaya çalışan arkadaşlarımız çoğu zaman da haberi yaptıkları için sıkıntı çekebiliyorlar. Tüm bunlara rağmen hizmet etmeye çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi. Gül ayrıca; Büyükliman Bölgesinin basın hizmeti noktasında başarılı bir bölge olduğunu da ifade etti.

“Gazeteciler elbette eleştiri haklarını kullanacaklar”

Ramazan ayının ruhuna uygun olarak paylaşmak, kaynaşmak amacıyla birlikte olmak istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Muhammet Balta,  Büyükliman’da gazeteciliğin çok güçlü olduğunu belirtti. Başkan Balta konuşmasında şunları söyledi: “Trabzon genelinde yerel basının çok güçlü olduğunu söylerler ama bir parantez açmak gerekirse Trabzon genelinde de Büyükliman’a ayrı bir parantez açmak gerekir. Şunu çok iyi biliyorum; Büyükliman Bölgesi’nde görev yapan arkadaşlarımız bu işi severek yapıyorlar. Arkadaşlarımızın maddi olarak hiçbir kazançları yok bu işi yapmalarında. Bir taraftan ek iş yaparak geçimlerini sağlıyorlarken bir taraftan da gönül verdikleri bu mesleği yapmaya çalışıyorlar. Ben hem siyasi hayatımda hem de iş hayatımda basın ile içi içe olarak samimi duygular içerisinde oldum. Asla hiç bir zaman basını yönlendiren yönetmeye kalkan, kendi mecrasının dışarısına çıkarıp yandaş bir noktaya getirme eğiliminde/düşüncesinde olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Şuna inanıyorum ki bu meleği seven herkes haberlerini olduğu gibi yansıtıyor ve yansıtmaya da devam edecekler. Elbette ki gazeteciler eleştiri haklarını kullanacaklar. Karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çalışmalarımız devam edecek.

“Sizlerin sayesinde toplum ile daha hızlı iletişim kuruyoruz”

Her zaman söylüyorum topluma/insanlarımıza yaptıklarımızı hem de yapmak istediklerimizi hem de gelecekte neler planladıklarımızı gazeteciler aracılığıyla kamuoyuna ulaştırıyoruz. Sizlerin sayesinde toplum ile daha hızlı iletişim kuruyoruz. Bizlerin insanlarımıza tek tek ulaşmamız mümkün değil ama sizlerin yayın organlarıyla birlikte her insanın evine çok rahatlıkla girebiliyoruz. Bu bizin için büyük bir rahatlık, büyük bir nimet. Dolaysıyla bu anlamda toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi noktasında verdikleri katkılardan dolayı Büyükliman gazeteciler cemiyeti üyelerine vatandaşlarım ve kendi adıma teşekkür ediyorum.

“İnsanı eleştirmek, bir siyasiyi eleştirmek çok kolay olmuyor”

Bizler her platformda sizlerle insani ilişkilerimizi sürdürme çabası içersindeyiz. Biz belediye başkanı olmanın yanında bir bireyiz. Bizlerde ve sizlerde toplumda yaşıyoruz. Karşılıklı görev alanlarımızın dışında insan olarak ta ilişkilerimizin gayet samimi bir şekilde yürümesini arzu edenlerdenim. Bu güne kadar bunu görüyorum. Bundan sonrada yürümesi en büyük arzumdur. Çünkü bir gün bizim görevlerimiz bitecek ve toplumda normal işimizin başına döneceğiz ve insani ilişkilerimiz normal şekilde devam edecek. Biz sadece bir birimize ihtiyacımız olduğu noktada yada benim sizlere ihtiyacım olduğu noktada sizlerle haşır neşir olmam değil insan olarak her noktada birlikte olmak durumundayız. Aynı toplum içerisinde yaşıyoruz sizlerin de bizlerin de amacı hizmet, farklı kulvarda da olsa sizin yaptığınız hizmet çok farklı bir hizmet noktası. Kolay değil zaman zaman yaptığınız haberlerden dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz ve çok eleştiride alıyorsunuz. İnsanı eleştirmek, bir siyasiyi eleştirmek çok kolay olmuyor çünkü taraftarların sizlere olan bakış açısı, davranışları ve söylemleri değişiyor. Bunları göğüslüyorsunuz ama Büyükliman’da gazeteciliğin seviyeli bir şekilde yapıldığını görüyorum. Bundan dolayı da çok mutluyum. İşinizi seviyeli yaptığınızdan dolayı da sizleri tebrik ediyorum”

İftara Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti İlçe başkanı Enver İskenderoğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Uzun ve Büyükliman Gazeteciler cemiyeti Başkanı Oktay Gül ile basın mensupları katıldı.

basin iftar2016-1

 

Mehmet Bület ALP

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Haziran 2016, 13:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 245 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle... [Devamı]
EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV Y...

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA… Vatanî görevini îfâ ederken,... [Devamı]
PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’...

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ Beşikdüzü İlçesi’nde, Ülkü... [Devamı]
RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ...

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde İhtidâ Merasimi... [Devamı]
SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI

SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI...

Video görüntüler için tıklayınız…  SAFİYE GÜNAYDIN (61) EBEDİYETE UĞURLANDI Vakfıkebir... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle bir araya geldiği etkinlikte “Gençlik... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan,... [Devamı]
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden video görüntüler… Video_1 Video_2 Video_3    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar