ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Başkan Balta Muhtarlarla

muhammet balta muhatarlalra toplanti2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Başkan Muhammet Balta muhtarlarla bir araya geldi

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,  muhtarlarla yaptığı toplantıda bir yıllık icraatlarını anlatarak, 2015 yılı hedeflerini açıkladığı toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’da katıldı.

Vakfıkebir Sabri bahadır Kültür Merkezi’nde muhtarlarla bir araya gelen ve Başkan Muhammet Balta; “Vakfıkebir Organize sanayi Bölgesi 15 yıldır Vakfıkebir’in kanayan yarasıydı. Bu gün itibariyle 4. 3 milyon liralık kamulaştırma bedelleri ödendi. Yakında proje alt yapı ihalesine çıkıyoruz ki inşallah yılsonunda inşaat ihalesine çıkacağız. 2017 yılında arsa tahsisi yapmayı planlıyoruz.  Eski Trabzon yolu bu gün Gülbahar Hatun Caddesi olan yolu bölünmüş yol ihalesi 8,5 milyon liraya ihalesi yapıldı. Sadece bu iki ihalenin yatırım bedeli 13,5 milyon TL ve bunları biz bir yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik. 4.5 km. asfalt yol yaptık büyük Şehir Belediyesi’nin katkılarıyla. Şu anda da asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Eski Bakan yardımcımızın desteğiyle Çarşı, Kemaliye ve Büyükliman Mahallelerimizde 15 bin metrekare parke çalışması yaptık. 350 bin liralık süpürme aracını belediyemize kazandırdık. Trabzon’da ilk yıldızlı otel olmasıyla övündüğümüz Büyükliman Oteli’ni 11 yıldır atıl vaziyette idi, 25 yıllığına yap işlet modeliyle birlikte 4.5 trilyon liraya ihalesini yaptık. MOBESE ile ilgili emniyet ile protokol imzaladık. Alt yapısını biz hazırlayacağız ve üst yapısını da merkezi hükümetten gelen kaynaklarla beraber tamamlayacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Balta, 2015 yılı hedefleriyle ilgili de; “Büyükşehir borçlanmasıyla birlikte 1236 bin liralık betonlama çalışması, yine İller Bankası kaynaklarıyla birlikte 5 milyon TL olmak üzere 6.5 milyon TL’lik yol çalışması yapacağız. Şuan 5 kilometrelik asfalt çalışması planladık, Yalıköy- Çavuşlu gurup yolunda devam ediyoruz. Devamında Yıldız –İlyaslı gurup yolunu inşallah seçimlerden önce bitireceğiz. Bozulan yollarımız var, Körez Mahallesi’nde yamalama ve bakım çalışmaları yaptık. Fol deresi ve park ile ilgili ikisinin de projesini hazırladık. Fol dersinin çevresi 2 milyon TL proje bedeli var. Projelerde 2 milyon TL lik farkı Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız. Sahil ile ilgili 1/5 binlik nazım imar planı çalışmaları Büyükşehir ile yürütülmekte ki buralarla ilgili hem yeni dolgu alanları hem de halihazırda olan alanlar ile ilgili taleplerimizi Büyükşehir’e ilettik bunlarda ihale aşamasına geldiler. Yine halkımıza festival için söz vermiştik. İnşallah 25–26 Temmuz tarihleri arasında “Ekmek Festival”imizi gerçekleştireceğiz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; bizler Vakfıkebir ilçemizin bugününü değil, geleceğini kurtarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da, muhtarların sorunlarını dinleyerek, çözümleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Gümrükçüoğlu ayrıca bütün muhtarlardan mahalleleriyle ilgili sorunlarını içeren yazılı açıklama aldı. Gümrükçüoğlu, bu sorunları bilgisayara yükleyerek, yakından takip edeceğinin sözünü verdi. (Mehmet Bülent ALP)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Mayıs 2015, 18:58 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar