ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Başkan Bıçakçıoğlu, esnafın sorunlarını dinledi, sorularını cevaplandırdı.

besikduzu esnaf ve sanatkarlar odasi toplanti2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntü için tıklayınız…

Esnafın Sorunları Masaya Yatırıldı

Beşikdüzü’nde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda, esnaflar Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ile sorunlarını masaya yatırdı.

Bıçakçıoğlu: “Yaşanabilir bir ilçe yapacağız”

Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından ilk kez düzenlenen Beşikdüzü esnafıyla birlik, beraberlik, dayanışma ve sorunlarının masaya yatırıldığı yemekli toplantıya ilçe esnafı büyük ilgi gösterdi.

Beşikdüzü Dilektaşı Restaurant’ta düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı esnaf Mustafa Çanakçı, Başkan Vekili esnaf Cengiz Demir, Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci, MHP İlçe Başkanı esnaf Mustafa Sağlam, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı İlyas Al, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı M.Coşkun Zihni ve esnaflar katıldılar.

GÜNAÇTI İSTEKLERİNİ SÖYLEDİ

Toplantının açılış konuşmasını Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı yaptı. Günaçtı konuşmasında Belediye Başkanından isteklerde bulundu. Günaçtı, “Esnaf ve sanatkarlarımızın dükkanının önünün bir kısmını kullanmasını, aynı meslekten olan esnafların yan yana dükkan açmamalarını ve buna müsaade edilmemesini, seyyar pazarcı esnaflarımızın sokak aralarından kurtulup kalıcı bir pazar yeri konusunda bilgi verilmesini, kentsel dönüşüm konusunda bizlerin aydınlatılmasını, açılış ruhsatı verilmeden önce esnaf sicil ve oda kayıtlarının istenmesini, çarşı içerisinde araç parkının kaldırılması konusunda bilgi verilmesini, Küçük Sanayi çarşısı içerisindeki eski belediye şantiyesinin yıkılarak sanayi çarşısının önünün açılmasını, cezaevi konusunda açıklamada bulunulmasını, fakültenin ilçemize gelmesi konusunda bilgi verilmesini” istiyoruz dedi.

BAŞKAN BIÇAKÇIOĞLU: “BEŞİKDÜZÜ’NÜ CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’da kendisine yöneltilen sorulara tek tek cevap verdi. Başkan Bıçakçıoğlu, “Ben, hayatım boyunca hep çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Biraz önce video gösterisinde izlediklerinizi yaptık. Beşikdüzü Belediyesi için, Beşikdüzü halkı için, Beşikdüzü’nün daha zengin, daha gelişmiş, Trabzon’un batısında bir cazibe merkezi olması için düşüncelerimiz var. Bu Beşikdüzü’ne şunları yapacağım diye bir vaadim yok. Yaptıklarımla sizlerin huzuruna çıkacağım. Beşikdüzü’ne bir tek sözüm var. O da çalışacağım. Bu Beşikdüzü için çalışacağım. Beşikdüzü göç veriyor. Çoluk-çocuğumuz için burası yaşanabilir bir ilçe olsun ki, burada kalsınlar. 12-13 yılda Beşikdüzü gerekli kamu yatırımı alamadı. Şimdi 2015 yılında (eski parayla 50 trilyon) 50 milyon lira kamu yatırımı Beşikdüzü’ne yapılacak. Ne olduğunu ihaleler yapıldığı zaman duyarsınız. Şu an Belediye araç parkına 5 trilyonluk (yeni parayla 5 milyon)  araç kazandırdık. Yakında 4 tane daha gelecek var. Bu Beşikdüzü Belediyesi araç parkına 15 yılda sadece bir makam aracı alabildi. Biz niye aldık. Büyükşehir yasasından sonra 7 mahallesi olan Beşikdüzü 34 mahalleye çıktı, 8-10 km. kareden 85 km. kareye, 80 km. yoldan 411 km yola Beşikdüzü Belediyesi bakmak zorunda.

“ÇİRKİN YAPILAŞMAYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Bu ilçeye paranın gelmesi lazım. Eğer siz bu ilçede esnaflık yapmak istiyorsanız biz bu ilçenin ekonomik hayatını canlandırmak zorundayız. Bu içinde bulunduğumuz tesisi 5 yıldızlı bir otel yapılması için bir kamu bankasına devredeceğiz. Buradan gelecek para ile Beşikdüzü’nün cazibe merkezi olması için Beşikdağı teleferik projesini yapacağız.  Kentsel dönüşümde hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Sağlık Ocağı’nın arkasından eski Samsun yolundan  Fatih Camisi’ne kadar olan 201 dönüm alanı sahile kadar kentsel dönüşüme aldık. Yeni binalar, yeni işyerleri, geniş caddeler bu proje kapsamında. Bu alanın dışında kalan bölgede de çirkin yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Yeni imar planlarıyla yeni arsalar, alanlar üreteceğiz. Buralarda çocuk parkları, yeşil alanlar, sağlık alanı, eğitim alanı, spor alanlarını Beşikdüzü halkına kazandıracağız. Üç çöp arabamızla 34 mahalleyi topluyoruz. Bu çöpü gece saat 24’e kadar Çarşıbaşı’ndaki çöp aktarma istasyonuna yetiştirmek zorundayız.  Çöp meselesi önemli. Sağlıklı bir çevre istiyoruz. İçme suyu hattını yeniliyoruz. Bununla ilgili ödenek çıktı. Daha sonra kanalizasyon çalışmamız olacak. Bu caddeleri, bu kaldırımları boşaltmamız lazım. Bu insanların kaldırımdan yürümesi lazım.  Kaldırımlar konusu biraz canınızı yakacak. 1 Nisan’dan itibaren kaldırımların 1 cm. sine dahi müsaade etmeyeceğiz. Kararımız bu. Parkı yasaklayacağız. Boş arsaları doldurup otopark haline getireceğiz. Bu yıl modern bir pazaryeri yapmayı planlıyoruz. Kalan 4 yılda parayı bulacağım. Bu Beşikdüzü’ne hizmeti, yatırımı ve Beşikdüzü’nün nüfusu nasıl artar 4 yılın sonunda hep birlikte göreceğiz” dedi.

Program esnaflardan gelen soruların Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu tarafından cevaplandırılmasıyla sona erdi. (Ahmet SARAÇ)

Video görüntüler…

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Mart 2015, 14:35 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar