ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Başkan Bıçakçıoğlu Eğitim Bir-Sen üyeleriyle biraraya geldi

egitim-birsen-besikduzu2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntü metnin altındadır…

Başkan Bıçakçıoğlu Eğitim Bir-Sen üyeleriyle bir araya geldi

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Eğitim Bir-Sen Beşikdüzü Temsilciliği üyeleriyle yemekte biraraya geldi.

Yemekte konuşan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Planımızı, projemizi hazırladık. Gelecek nesillere daha güzel bir Beşikdüzü’nü miras bırakmak istiyoruz” dedi.

Dilektaşı Restaurant’ta düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çanakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, Şube Müdürü Birol Köse ve sendika üyeleri katıldılar.

“Biz Kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı yapıyoruz….”

Yemekte açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Beşikdüzü Temsilcisi Mustafa Eren, “İçinde bulunduğumuz süreçte yoğun bir çalışma içindeyiz. Çalışmalarımızı hakkımızda çıkarılmaya çalışılan bütün karalama kampanyalarına rağmen insan odaklı olarak sürdürmekte kararlıyız. Yaptığımız işi milletimize hizmet etmenin bir aracı olarak görmekteyiz. Biz Kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı yapıyoruz. Elbette ki eğitim çalışanlarının kuruşunun da hakkını sorarız ama bu bizim için amaç değil bir araçtır. Bizim durduğumuz nokta değerler sendikacılığıdır” diyen Eren, konuşmasının devamında, “14 Şubat 1992’de Merhum Mehmet Akif İnan’ın önderliğinde kurulan Eğitim Bir Sen, Türkiye’ye getirdiği yeni bir sendikal anlayışla sendikacılığın odağına insan olgusunu yerleştirmiştir ve bu nedenle her geçen gün çığ gibi büyüyerek devletin kaldırım taşlarını sökmekle, sokaklara çıkıp naralar atmakla sendikacılık yapılamayacağını göstermiştir. Bizim düsturumuzda, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ve “Biz yaratılanı severiz yaratandan ötürü” anlayışı vardır” dedi.

“Biz merkez sendikayız”

Eğitim Bir Sen Beşikdüzü Temsilcisi Mustafa Eren ayrıca, “Biz ideolojik sendikacılık yapmıyoruz. Biz merkez sendikayız. Özgürlüklerden yana, eğitim çalışanlarının haklarından, hukuklarından yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğrudan, güzelden yana olan tavrımızı sürdürmekte kararlıyız. Bizim her bir üyemiz bizim için önemlidir. Her zaman hakkın, hukukun, adaletin tarafındayız. Kimseye şirin gözükmek zorunda değiliz. Öncelikli olarak görevimizi en güzel şekilde yapmalıyız. Her türlü sıkıntılarınızın çözümü noktasında, bize ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Ben bu Beşikdüzü’nü kendine dert etmiş birisiyim…”

Bir yıllık Belediye hizmetlerinin slayt gösterimiyle sunulduğu programda konuşan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Sendikamızın düzenlediği bu yemekte sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bundan tam bir yıl önce Beşikdüzü’nde yaşayan insanlar bize güvendi, bize inandı ve bizi belediye başkanlığına layık gördü. Allah nasip etti bu görevde bir yılımızı tamamladık. Zaman su gibi akıp gidiyor. Benim gibi derdi olan insanlar yastığa başını koyup rahat uyuyamıyor. Ben bu Beşikdüzü’nü kendine dert etmiş birisiyim. Bu ilçenin niye geri kaldığını, niye başka ilçeler gibi sosyal ve kültürel yönden gelişmediğini hep kendime dert edindim. Bu görevi Beşikdüzü’ne bir şeyler yapabilir miyiz diye kabul ettik. Bende bir öğretmenim. Devlet kapısında bir yıl çalıştım. 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde bu ülkede bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatronun senaristi biz değiliz, siz de değilsiniz. Bu tiyatronun baş rol oyuncusu da biz değiliz, siz de değilsiniz. Olsak olsak biz bu oyunda figüran rolünü oynuyoruz. İşte bu makus talihin değişmesi gerektiğine inananlar, zaman zaman bu ülke yönetimine geldiklerinde, bir yerlerden tokmak 10 senede bir kafalarına iniyor. Bu millet yine gerisin geri gidiyor. Bu hep böyle oluyor. Bu oyunun bozulması lazım” dedi.

“15 yıldır bu belediyenin şantiyesine makam aracı hariç bir tane araç girmemiş; biz bir yıl içerisinde 5 trilyonluk araç aldık…”

Başkan Bıçakçıoğlu, “Bu Beşikdüzü’nde bu makamlarda kim olursa olsun, Beşikdüzü’nün suyu da akar, kanalizasyonu da çalışır, çöpü de toplanır. Biz, farklı bir şeyler yapalım istiyoruz. Daha yaşanabilir bir çevre, daha güzel bir sosyal hayat, daha ekonomik kalkınmış bir ilçeyi bu Beşikdüzü’ne nasıl meydana getiririz. 30 Mart 2014 öncesi bu Belediyenin gelirleri bugünkü gelirinin enaz dört katı idi. 15 yıldır bu belediyenin şantiyesine bir tane araç girmemiş, biz yasaya rağmen 5 trilyonluk araç aldık. Yatırım yapmaya devam ediyoruz. Planımızı, projemizi hazırladık. Gelecek nesillere daha güzel bir Beşikdüzü’nü miras bırakmak istiyoruz. Bu Beşikdüzü göç veren bir ilçe. 1972’li yıllarda 40 bindi bu ilçenin nüfusu. Şimdi 22 bin 500. Bu nüfus doyamadığı yerde durmuyor. Onun için buraya nüfus akışını sağlamak yegane görevimiz ve bunun peşinde koşuyoruz. Yapacağımız kamu yatırımlarıyla, merkezi hükümetten alacağımız kamu yatırımlarıyla bu Beşikdüzü’nün nüfusunu artırmak istiyoruz. Ne demiştim, söz verdim, sizin için çalışacağım. Evet söz verdim, bu Beşikdüzü için çalışacağım” sözlerine yer verdi.

“Sizleri Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebâli, Fatih’in yanında Ak Şemsettin, Mustafa’yı kemale erdiren ve O’nu Atatürk yapan Türk öğretmeni olarak görüyorum”

Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu‘nun konuşmasının sonunda öğretmenlere hitaben söylediği: “Öğretmen arkadaşlarıma son söz olarak şunu söylemek istiyorum. Ben sizleri Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebâli olarak görüyorum. Ben sizleri Fatih’in yanında Ak Şemsettin, Mustafa’yı kemale erdiren ve O’nu Atatürk yapan Türk öğretmeni olarak görüyorum” sözleri büyük alkış aldı.

Video

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Mart 2015, 22:37 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar