SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI - VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUÂLAR EDİLDİ - GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET - İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET - ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE DİN GÖREVLİLERİNE ZİYARET -
BAŞKAN ERENER, BASIN MENSUPLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

gorele belediye

GÖRELE BELEDİYE BAŞKANI TOLGA ERENER, BASIN MENSUPLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ilde, ilçede ve çevre ilçelerde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Erener, iftar yemeği sonrası ilçede yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Erener, Görele ilçesinde her yıl düzenlenen yayla festivallerinin bu sene yapılmayacağını açıkladı.

Görele Belediyesi Halısaha Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğine katılan basın mensuplarına katıldıkları için teşekkür eden Başkan Erener, “Ramazan ayının manevi ikliminde sizlerle birlikte olmaktan, mutluluk duyuyorum” dedi.

Başkan Erener, “Kentsel dönüşümle alakalı geçen ayki yaptığımız halk meclisinde de konuşmuştuk bazı mülk sahiplerinin itirazları var. Ondan dolayı bizde açıklamış olduğumuz üzere orada bir yıl dava açılacak mülk sahipleri tarafından biz o davayı bekliyoruz. O dava açıldıktan veya karara bağlandıktan sonra bir neticeye varacağız” dedi.

Katı atık parasını 9 TL’den 5 TL’ye indirdiklerini belirten Erener, “Esnafla alakalı olan katı atık birlik parasını ise esnaf odalarımızın temsilcileriyle beraber belediye meclis üyelerimizin ortaklaşa kurmuş olduğu komisyonla beraber yeniden belirledik ve tebligatlara çıkarttık. Otogarla alakalı olarak ise dolgu alanının deniz tarafında ön görülen yeri yeni otogar projesi olarak ortaya çıkarttık. Şu anda toplam yüz 10 dönümlük bir alanı tekrar belediyeye kiralamak için maliye bakanlığında dosyamız. Kiralama işi bittikten sonra ihaleye çıkacak. Onu bekliyoruz. Pazar yerimiz ha bitti ha bitecek yani yüzde 95’i bitti. Allah nasip ederse bir ay gibi bir süre içerisinde içerisin de tuvaleti ve çay ocağı olan pazar yerini hizmete açacağız. Balıkhanenin yerini belirledik; biz bu balık halini Görele’nin şehir merkezinden çıkarmak istiyoruz çünkü yaklaşık saydığımız kadarıyla Görele’de aktif olarak yedi adet balık ticareti yapan balık dükkanları var maalesef bu balık dükkanlarından gelen kokular insanları rahatsız ediyor. Dolaysıyla biz Kumyalı Mahallesindeki eski hal yerine modern bir şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Prestij cadde ile ilgili ise bu projenin yüzde 90’nın kardeş belediyemiz olan İstanbul Esenyurt Belediyesi finansman oluyor” diyen Erener, “2015 Aralık ayında başlamıştık kanalizasyon alt yapısı, yağmursuyu alt yapısı, içme suyu ve kaldırım çalışmaları bitirildi. Geri kalan çalışmaların ise müteahhit’in bize verdiği süre ise 13 gün, süre içerisinde çok büyük bir yağmur yağmaz ise bitireceklerini söylediler.

Meydan düzenlemesi ise Ramazan bayramından sonra başlayacağız. Bildiğiniz gibi meydana bir Atatürk heykeli yapılıyor bu heykelin altına Topal Osman’ın Rölyef’ten kabartmasını yapıyoruz. Borçlar konusunda biz belediyeyi devraldığımızda faizleriyle beraber piyasaya ve kamuya olan toplam borç yükümüz yaklaşık toplam 34 milyon liraydı. Bunun yaklaşık 12,5 milyon lirası iller bankasındaydı 11 milyon lirası faiziyle beraber sosyal güvenlik kurumunda idi. Yine 6 milyon lirası faiziyle beraber maliye bakanlığındaydı. 3 milyon civarında da piyasaya olan bir borcumuz vardı onu bitirdik. Diğer borçları ödemeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Bekir ÖZTÜRK – Serap BIYIK

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Haziran 2016, 17:26 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 255 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUÂLAR EDİLDİ

VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU,...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir... [Devamı]
GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİY...

GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa... [Devamı]
İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜN...

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Yalıköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan... [Devamı]
ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE DİN GÖREVLİLERİNE ZİYARET

ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE Dİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE DİN GÖREVLİLERİNE... [Devamı]
SENEM GÜNDOĞDU EBEDİYETE UĞURLANDI

SENEM GÜNDOĞDU EBEDİYETE UĞURLANDI...

SENEM GÜNDOĞDU EBEDİYETE UĞURLANDI Beşikdüzü İlçesi Yeşilköy Mahallesi’nden Merhum... [Devamı]
OKULLARINI TEMSİLEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİLER

OKULLARINI TEMSİLEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİY...

OKULLARINI TEMSİLEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİLER ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar