RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
BAŞKAN ERENER, BASIN MENSUPLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

gorele belediye

GÖRELE BELEDİYE BAŞKANI TOLGA ERENER, BASIN MENSUPLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ilde, ilçede ve çevre ilçelerde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Erener, iftar yemeği sonrası ilçede yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Erener, Görele ilçesinde her yıl düzenlenen yayla festivallerinin bu sene yapılmayacağını açıkladı.

Görele Belediyesi Halısaha Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğine katılan basın mensuplarına katıldıkları için teşekkür eden Başkan Erener, “Ramazan ayının manevi ikliminde sizlerle birlikte olmaktan, mutluluk duyuyorum” dedi.

Başkan Erener, “Kentsel dönüşümle alakalı geçen ayki yaptığımız halk meclisinde de konuşmuştuk bazı mülk sahiplerinin itirazları var. Ondan dolayı bizde açıklamış olduğumuz üzere orada bir yıl dava açılacak mülk sahipleri tarafından biz o davayı bekliyoruz. O dava açıldıktan veya karara bağlandıktan sonra bir neticeye varacağız” dedi.

Katı atık parasını 9 TL’den 5 TL’ye indirdiklerini belirten Erener, “Esnafla alakalı olan katı atık birlik parasını ise esnaf odalarımızın temsilcileriyle beraber belediye meclis üyelerimizin ortaklaşa kurmuş olduğu komisyonla beraber yeniden belirledik ve tebligatlara çıkarttık. Otogarla alakalı olarak ise dolgu alanının deniz tarafında ön görülen yeri yeni otogar projesi olarak ortaya çıkarttık. Şu anda toplam yüz 10 dönümlük bir alanı tekrar belediyeye kiralamak için maliye bakanlığında dosyamız. Kiralama işi bittikten sonra ihaleye çıkacak. Onu bekliyoruz. Pazar yerimiz ha bitti ha bitecek yani yüzde 95’i bitti. Allah nasip ederse bir ay gibi bir süre içerisinde içerisin de tuvaleti ve çay ocağı olan pazar yerini hizmete açacağız. Balıkhanenin yerini belirledik; biz bu balık halini Görele’nin şehir merkezinden çıkarmak istiyoruz çünkü yaklaşık saydığımız kadarıyla Görele’de aktif olarak yedi adet balık ticareti yapan balık dükkanları var maalesef bu balık dükkanlarından gelen kokular insanları rahatsız ediyor. Dolaysıyla biz Kumyalı Mahallesindeki eski hal yerine modern bir şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Prestij cadde ile ilgili ise bu projenin yüzde 90’nın kardeş belediyemiz olan İstanbul Esenyurt Belediyesi finansman oluyor” diyen Erener, “2015 Aralık ayında başlamıştık kanalizasyon alt yapısı, yağmursuyu alt yapısı, içme suyu ve kaldırım çalışmaları bitirildi. Geri kalan çalışmaların ise müteahhit’in bize verdiği süre ise 13 gün, süre içerisinde çok büyük bir yağmur yağmaz ise bitireceklerini söylediler.

Meydan düzenlemesi ise Ramazan bayramından sonra başlayacağız. Bildiğiniz gibi meydana bir Atatürk heykeli yapılıyor bu heykelin altına Topal Osman’ın Rölyef’ten kabartmasını yapıyoruz. Borçlar konusunda biz belediyeyi devraldığımızda faizleriyle beraber piyasaya ve kamuya olan toplam borç yükümüz yaklaşık toplam 34 milyon liraydı. Bunun yaklaşık 12,5 milyon lirası iller bankasındaydı 11 milyon lirası faiziyle beraber sosyal güvenlik kurumunda idi. Yine 6 milyon lirası faiziyle beraber maliye bakanlığındaydı. 3 milyon civarında da piyasaya olan bir borcumuz vardı onu bitirdik. Diğer borçları ödemeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Bekir ÖZTÜRK – Serap BIYIK

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Haziran 2016, 17:26 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 263 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar