KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME - KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ - MUHAMMET TAŞ İÇİN SÜRPRİZ MORAL GECESİ - KOMİSER AHMET BEKAR BEŞİKDÜZÜ’NDE GÖREVE BAŞLADI - BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI -
BAŞKAN ERENER, BASIN MENSUPLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

gorele belediye

GÖRELE BELEDİYE BAŞKANI TOLGA ERENER, BASIN MENSUPLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ilde, ilçede ve çevre ilçelerde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Erener, iftar yemeği sonrası ilçede yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Erener, Görele ilçesinde her yıl düzenlenen yayla festivallerinin bu sene yapılmayacağını açıkladı.

Görele Belediyesi Halısaha Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğine katılan basın mensuplarına katıldıkları için teşekkür eden Başkan Erener, “Ramazan ayının manevi ikliminde sizlerle birlikte olmaktan, mutluluk duyuyorum” dedi.

Başkan Erener, “Kentsel dönüşümle alakalı geçen ayki yaptığımız halk meclisinde de konuşmuştuk bazı mülk sahiplerinin itirazları var. Ondan dolayı bizde açıklamış olduğumuz üzere orada bir yıl dava açılacak mülk sahipleri tarafından biz o davayı bekliyoruz. O dava açıldıktan veya karara bağlandıktan sonra bir neticeye varacağız” dedi.

Katı atık parasını 9 TL’den 5 TL’ye indirdiklerini belirten Erener, “Esnafla alakalı olan katı atık birlik parasını ise esnaf odalarımızın temsilcileriyle beraber belediye meclis üyelerimizin ortaklaşa kurmuş olduğu komisyonla beraber yeniden belirledik ve tebligatlara çıkarttık. Otogarla alakalı olarak ise dolgu alanının deniz tarafında ön görülen yeri yeni otogar projesi olarak ortaya çıkarttık. Şu anda toplam yüz 10 dönümlük bir alanı tekrar belediyeye kiralamak için maliye bakanlığında dosyamız. Kiralama işi bittikten sonra ihaleye çıkacak. Onu bekliyoruz. Pazar yerimiz ha bitti ha bitecek yani yüzde 95’i bitti. Allah nasip ederse bir ay gibi bir süre içerisinde içerisin de tuvaleti ve çay ocağı olan pazar yerini hizmete açacağız. Balıkhanenin yerini belirledik; biz bu balık halini Görele’nin şehir merkezinden çıkarmak istiyoruz çünkü yaklaşık saydığımız kadarıyla Görele’de aktif olarak yedi adet balık ticareti yapan balık dükkanları var maalesef bu balık dükkanlarından gelen kokular insanları rahatsız ediyor. Dolaysıyla biz Kumyalı Mahallesindeki eski hal yerine modern bir şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Prestij cadde ile ilgili ise bu projenin yüzde 90’nın kardeş belediyemiz olan İstanbul Esenyurt Belediyesi finansman oluyor” diyen Erener, “2015 Aralık ayında başlamıştık kanalizasyon alt yapısı, yağmursuyu alt yapısı, içme suyu ve kaldırım çalışmaları bitirildi. Geri kalan çalışmaların ise müteahhit’in bize verdiği süre ise 13 gün, süre içerisinde çok büyük bir yağmur yağmaz ise bitireceklerini söylediler.

Meydan düzenlemesi ise Ramazan bayramından sonra başlayacağız. Bildiğiniz gibi meydana bir Atatürk heykeli yapılıyor bu heykelin altına Topal Osman’ın Rölyef’ten kabartmasını yapıyoruz. Borçlar konusunda biz belediyeyi devraldığımızda faizleriyle beraber piyasaya ve kamuya olan toplam borç yükümüz yaklaşık toplam 34 milyon liraydı. Bunun yaklaşık 12,5 milyon lirası iller bankasındaydı 11 milyon lirası faiziyle beraber sosyal güvenlik kurumunda idi. Yine 6 milyon lirası faiziyle beraber maliye bakanlığındaydı. 3 milyon civarında da piyasaya olan bir borcumuz vardı onu bitirdik. Diğer borçları ödemeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Bekir ÖZTÜRK – Serap BIYIK

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Haziran 2016, 17:26 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 246 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME Vakfıkebir... [Devamı]
KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ

KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ...

Hüseyin KÖKSAL Vakfıkebir İlçe Müftüsü KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ Bismillahirrahmanirrahim Yüce... [Devamı]
MUHAMMET TAŞ İÇİN SÜRPRİZ MORAL GECESİ

MUHAMMET TAŞ İÇİN SÜRPRİZ MORAL GECESİ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler için tıklayınız… GAZETECİ... [Devamı]
KOMİSER AHMET BEKAR BEŞİKDÜZÜ’NDE GÖREVE BAŞLADI

KOMİSER AHMET BEKAR BEŞİKDÜZÜ’NDE ...

POLİS MERKEZİ AMİRİ OLARAK GÖREVE BAŞLADI Tonyalı Komiser Ahmet Bekar Beşikdüzü’ndeki... [Devamı]
BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Beşikdüzü İlçesi Sayvancık Mahallesi’nden Birol... [Devamı]
KURBAN İBADETİ İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLARI

KURBAN İBADETİ İLE İLGİLİ SORULAR VE CEV...

KURBAN İBADETİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, “KARDEŞLER İLETİŞİM” HİZMETE AÇILDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, “KARDEŞLER İL...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… BEŞİKDÜZÜ’NDE,... [Devamı]
Popüler Haberler


KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ

KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ...

Hüseyin KÖKSAL Vakfıkebir İlçe Müftüsü KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ Bismillahirrahmanirrahim Yüce Allah’ın merhamet ve büyüklüğünün... [Devamı]
KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar