VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Başkan Görmez Trabzon Belediyesi’ni ziyaret etti

reis belediye ziyaret1

Fotoğraflar için tıkla…

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Trabzon Belediyesi’ni ziyaret etti

Trabzon’da yapılacak olan din hizmetleri durum değerlendirme toplantısı için şehrimize gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Trabzon Belediyesi’ni ziyaret etti.

Belediyeye ziyaretinden önce Görmez, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte Cephanelik restoranda sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltıya Görmez’in yanı sıra İl Müftüsü Keramettin Demir, İlahiyat Fakültesi Dekanı Emin Aşık Kutlu ve ilçe müftüleri de katıldı.

Kahvaltının ardından Başkan Gümrükçüoğlu’nu makamında ziyaret eden Görmez, Trabzon’un şehir ruhuna katkıda bulunmak için geldiklerini ifade ederek, “Sayın Başkanımıza bizlere zaman ayırdıkları için çok teşekkür etmek istiyorum. Bize karşı gösterdikleri hüsnü ikbalden dolayı da teşekkür etmek istiyorum. Bu gün Trabzon’da olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bazı şehirlerin ruhu vardır. Trabzon’da ruhu olan şehirlerden bir tanesidir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetlerinin o ruha katkıda bulunması oranında biz mutluluk addederiz. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak mümkün olduğunca her ilde en ücra mezrada, köyde, yaylada görev yapan din gönüllüsü arkadaşlarımızla birlikte zaman zaman durum derlendirmesi yapıyoruz. Bu gün de inşallah Trabzon’da görev yapan bütün arkadaşlarımızla birlikte bu şehrin ruhuna ne kadar hizmet edebiliyoruz, ne kadar eksiklerimiz var, ne kadar aksaklılarımız var onu değerlendireceğiz” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Diyanet İşleri Başkan’ımızın Trabzon’a teşriflerinden ve Belediyemizi onurlandırmalarından tüm Trabzon halkı adına şeref duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Kendilerine tüm şehir adına hoş geldiniz dileklerimi iletiyorum. Ayrıca lütfedip sabah namazlarını da Ayasofya Camii’nde idrak etmelerinden ayrı bir mutluluk duyduk. Trabzon’umuzda bugüne kadar olan hizmetlerin ve atılan yeni adımların bütün şehrimize çok önemli bir katkısı olacağını ifade etmek istiyorum. Başarılarının devamını, Allahın gücünü kuvvetini arttırması dualarımızı hep kendisi ile tutmaya çalışıyoruz. Trabzon Belediyesi olarak Trabzon halkı adına bu güzel çalışmalarında ahlak ve maneviyatımızın geliştirilmesinde şehrimizin din hizmetlerin arttırılmasında Sayın müftülerimizle birlikte ve bütün din görevlilerimizle birlikte kendisine şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz. Şehrimize şeref verdiniz hoş geldiniz diyorum” dedi.

Şehre gelişinde sabah namazını Yeni Ayasofya Camii’nde kılan Görmez’e gazeteciler camiyi nasıl bulduklarını sordular. Görmez, “İki saf cemaat vardı, çok güzel bir sabah namazı oldu. Ben de doğrusu yerinde görmek ve arkadaşlarımızdan son durum hakkında bilgi almak için ziyaret ettim. Tabi restorasyon devam ediyor ama namaz kılınan mekanda herhangi bir sorun yok” cevabını verdi.

Açıklamalardan sonra Başkan Gümrükçüoğlu Görmez’e telkari işlemeli kahve takımı hediye ederken, Görmez de Gümrükçüoğlu’na Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kitaplarından hediye etti.

Ziyaret Görmez’in şeref defterini imzalaması ile son buldu.

trabzon.bel.tr

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Kasım 2013, 19:07 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar