VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Başkan Zülkif Dilli kızının kına gecesinde dini merasim düzenledi

melek_kahraman_kina1

Başkan Zülkif Dilli kızının kına gecesinde dini merasim düzenledi

Beşikdüzü Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülküf Dilli ve eşi Sultan Hanım, biricik kızları Melek için dini merasimle kına gecesi düzenlediler.

Bahriye & Musa Çilingir çiftinin yakışıklı oğlu Kahraman Çilingir ile dünya evine girmeye hazırlanan Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülküf Dilli ve eşi Sultan Hanım’ın kızı Melek için, 21 Haziran 2013 Cuma günü akşam namazından sonra Beşikdüzü Talebe Yurdunda icra edilen dini merasimli kına gecesinde, talebe yurdunda görevli hocalar, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından seslendirdikleri birbirinden güzel ilahi ve kasidelerle davetlilere unutulmaz örnek bir program sundular.

Programın sonunda kısa bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, evlilik öncesi böyle dini bir merasim düşündükleri için öncelikle gençleri ve ailelerini tebrik etti. Günümüzde yapılan evlilik öncesi merasimlerin evliliğin asıl amacından uzaklaştığını ifade eden Müftü Tütüncü, evliliğe ilk adımın atıldığı merasimlerin öncelikle Allah ve Rasulü’nün razı olacağı şekilde tertiplenmesinin yanında dünya ve ahiretimizi mağmur edecek hayırlı nesiller kazanma amacına yönelik olması gerektiğini belirtti. Toplumun temeli olan aile yuvasının kurulması aşamasında, eşlerin birbirlerinde araması gereken özeliklerin başında dini duyarlılık ve hassasiyet olması gerektiğinin altını çizen İlçe Müftüsü Tütüncü, “Evlilikten amaç dünyalık olunca ve dünyalık olan şeylerde zaman içerisinde tükenince evlilikte sıkıntılar oluyor. Sadece maddi sıkıntılardan dolayı boşandı demek yanlıştır. Her şeyi olduğu halde yine boşanma durumuna gelen aileler var. Bununda temel sebebi, evlilikte sadece dış güzelliğin ve dünyalık olan şeylerin ön planda tutulmasıdır. Bunlarda olacak elbette ancak öncelikle aranması gereken asıl özellik ve nitelik dini duyarlılık olmalıdır” şeklindeki konuşmalarından sonra yine Müftü Tütüncü’nün yaptığı dua ve ardından geceye iştirak eden Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş’ın gençleri ve ailelerini tebrik ederek hayırlı olsun temennileriyle program sona erdi.

Daha sonra bayanlar kendi aralarında gelinin kınasını yakarken, programa iştirak eden Kaymakam Alaattin Aktaş, yurt görevlileri ve davetliler bir süre yurt binasında baş başa sohbet ettiler. Davetlilere sıcak ilgi gösteren yurt görevlileri misafirlere, soğuk- sıcak içecek ile pasta ikramında bulundular.

Foto için tıkla…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Haziran 2013, 15:03 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar