VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Başkandan rektöre cevap

Başkandan rektöre cevap

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, KTÜ Rektörü Prof.Dr.Süleyman Baykal’ın Beşikdüzü MYO’da kapatılan bölümler ve randevu konularıyla ilgili açıklamalarına cevap verdi.

Ben sizi baştan suçlayarak randevu talep etmedim

Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu’nda kapatılan bölümlerle ilgili KTÜ Rektörü Prof.Dr.Süleyman Baykal´dan bilgi almak için randevu talep eden Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, kendisine randevu verilmemesi sonrası rektör Baykal’ın basında çıkan açıklamalarının doğruyu yansıtmadığını söyledi.

Rektör Baykal’ın basında yer alan açıklamasında “Bizim kimseye randevu vermeme durumumuz yok. Benim burada olduğum zaman ve olmadığım zamanlar var. Bir şeye şartlanarak benden randevu talep ediyorsun. Bu doğru değil. Siz beni baştan suçluyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki, ben sizden randevu talep ediyorum. Zaten zamanında benimle görüşmeden bunları ifade ediyorsunuz. Okul Müdürümüz bu konuyu kendisine anlatmış. Bu manada yerel yöneticilerin sıkıntısını da anlayışla karşılarım. Farklı şeyler söyleyebilirler. Sayın Belediye Başkanından herhangi bir kırgınlık duymam söz konusu değildir. Bilmeden konuşmamak lazım” ifadeleri üzerine yazılı bir açıklama yapan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, şu ifadeleri kullandı.

Müdür, sorun yok dedi

“Beşikdüzü MYO’nun 5 Bölümünün kapatılması haberi 19 Ocak 2013 Cumartesi günkü yerel basında yer aldı. Ben haberi okuyunca Beşikdüzü MYO Müdürümüz Sayın Prof.Dr. Rahmi Yamak’ı aradım. Haberin doğruluğunu öğrendim. MYO Müdürümüze şu soruları sordum ve şu yanıtları aldım. Kapatılan bu bölümlere öğrenci talebi var mı? Var ve ful dolu. Öğretim üyesi bulunmama gibi bir durum var mı? Hayır, yeterli, Yüksekokulumuzda Fiziki bir yetersizlik var mı? Yok, yeterli, Beşikdüzü İlçemizde; hem Devlet Yurdu hem de Özel Yurtlar var ve barınma sorunu

yok. Ulaşım sorunu yok. Beşikdüzü Sosyal bir ilçe Üniversite öğrencileri için en ideal ilçelerden biri,

Beşikdüzü MYO hem yerleşke hem de ISO Kalite belgeli Türkiye’nin sayılı Yüksekokullarından biri.

Kapatılan Bölümler ise Teknik Bölümler. Trabzon’un 2. Organize Sanayi Beşikdüzü’nde iken Organize Sanayimize ara eleman yetiştirilen bu bölümler kapatılırken Sanayimizde olumsuz etkilenecek.”dedi.

Bizler sorumlu yöneticileriz

Başkan Uzun, “KTÜ Bizim üniversitemiz. Biz böyle önemli bir kuruma karşı her zaman hassas olmak zorundayız düşüncesi ile 4 gün bekledik, açıklama yapmadık. Bizim bilmediğimiz bir durum olabilir. KTÜ Senatosunu yıpratmayalım, halkımızı doğru bilgilendirelim düşüncesi ile Sayın Rektörümüzle görüşelim istedik ve 21 Ocak 2013 günü randevu talep ettik sonuç çıkmadı.

22 Ocak 2013 Salı sabahı yine randevu talep ettik. Yine sonuç çıkmadı. Bu süre içerisinde Sayın Rektörümüz Trabzon’da idi. 22 Ocak 2013 Sah günü Saat 16.00 sularında Rektörlük Sekreterliğinden arandık, 23 Ocak 2013 tarihinden itibaren Rektörümüzün il dışında olacağı ve gelecek haftalarda randevu verilebileceği ifade edildi. KTÜ Üniversitemizde alınan karar YÖK’te onaylanması gerekiyor. Bende daha beklemeye tahammülümüz olmadığını görerek, basın toplantısı yaptım ve halkımızı bilgilendirdim. Beşikdüzü Belediye Başkanı olarak bu benim görevim.

Sayın Rektörümüz bu süre içerisinde ben sizi baştan suçlayarak randevu talep etmedim. Durum hakkında bilgi alıp halkımızı bilgilendirmek istedim. Kimseyi kıracak üzecek tavrımızda yok. Ancak KTÜ senatosunun aldığı bu karar Beşikdüzü Halkımızı üzmüştür. MYO’dan ayrılacak 1000-1200 öğrencinin yerine hangi bölümler açılacak, öğrenci sayısı ne olacak? Bu soruların cevabını bekliyoruz. Bu konunun takipçisi olmaya da devam edeceğiz.

Muhammet TAŞ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Şubat 2013, 00:26 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar