ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Kutlu Doğum programı

kizmeslekkd2014

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Kutlu Doğum programı

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programı Halk Eğitimi Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Programa Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Korkmaz Cırıt, Şube Müdürü Enver Koç, Müftü Ömer Tütüncü, daire amirleri, veliler ve öğrenciler katıldılar.

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İmam Hatip Hasan Öztürk’ün Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Okul Müdürü Mehmet Akpınar açılış konuşmasını yaptı. Akpınar, “İnsanlığı şefkat ve merhametle tanıştıran, ilmek ilmek sevgi ile dokuyarak, şefkat ile örerek bir rahmet toplumu inşa eden, yüce Peygambere selam olsun” sözleriyle başladığı konuşmasında, “Bizler: İyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli olmayı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısacası her şeyin en iyisini ve en güzelini, O Rahmet peygamberinden öğrendik.

Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi.

O bizi hayat verecek şeylere çağırmıştı. O bize sevgi ve barış dini olan İslam’ı tebliğ etmişti. Bir cahiliye toplumundan medeni bir İslam milleti oluşturmanın sırlarını öğretmişti.

İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içerisinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan toplulukları, grupları, kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çökmüş kin ve nefret tohumlarının yerine sevgi ve hoşgörü duygularını ekmişti. Bütün dünyaya hak ve adaleti öğreten, gerçek insanlığı gönüllere kazıyan, İslam’ı anlatan sevgili Peygamberimiz (s.a.v) eşsiz örnek ve önder olarak daima kalbimizdedir.

Bu bakımdan ondan uzak kalmak, onun sünnetini terk etmek, O’nun rahmet ve müjdesine koşmamak, bir Müslüman için felaketlerin en büyüğüdür. Bu gün dünya üzerinde yaşanan bütün acıların kan ve gözyaşının bu kadar fazla olmasının nedeni o yüce peygamberin gösterdiği yolda yürümemekten kaynaklanmaktadır. Çünkü rahmetin adıdır O, Müjdenin adıdır O, Merhametin adıdır O, Kardeşliğin adıdır O.

Yüce Mevla’mız: ’’Hiç şüphesiz büyük bir ahlak üzerindesin sen” buyurduğu gerçek ahlakın şerefli göstergesi yalnız O’dur.

Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan, O’nun kadar sevilmedi.

Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan O’nun kadar anılmadı.

Dünyada gelmiş geçmiş hiçbir insanın vefatının ardından, O’na duyulduğu kadar üzüntü duyulmadı, gözyaşı dökülmedi.

Ve yine hiçbir insan O’nun kadar özlenmedi.

Sevgili Peygamberimiz hayatı boyunca insanları aldatmaya yönelik hiçbir iş yapmamıştır. O hiç yalan söylememiş, insanların mallarına el uzatmamış, haksız yere cana kıymamıştır. Sevgili Peygamberimiz bir hadislerinde bu hususu şöyle dile getirmektedir. “Müslüman, insanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir.”

Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için de istemiştir ve bu hususta şöyle demiştir: “Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için de istemedikçe (gerçek anlamda) iman etmiş olamaz.”

Sevgili Peygamberimizin ahlaki vasıflarından biri de yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir.

Dünyayı iman ve Kur’an nuruyla aydınlatan, insanın insana kul, köle olmasını önleyen, insanı hürriyete, adalete, eşitliğe, huzur ve saadete kavuşturan yaratılmışların en yücesi olan Peygamberimizin (s.a.v) örnek ahlakını çok iyi araştırmalı, 21. yüzyılın yozlaşmış, kendinden geçmiş, adeta ölmek üzere olan duyarsız ruhlarına aşılamalıyız.

“Muhabbetten Muhammed oldu hâsıl, Muhammedsiz muhabbetten ne hâsıl.” Muhabbet eğer içinde O varsa güzeldir.

Evet, bugün bizleri bu güzel ortamda burada buluşturan neden, kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisine, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir.

Hayatın gayesinin, yaratılışın manasının silindiği yok olduğu, her şeyin manasız görüldüğü bir ortamda başıboşluk ve hüzün girdaplarında boğulmaya yüz tutmuş; 21. yy insanı; maddi anlamda çağlar atlayıp bütün ihtiyaçlarını karşılamış ama ruhunu paslandırmış ve çürütmüştür.

İşte biz böyle bir zamanda yaşıyoruz. Bugün; artık Ruhlar bir şey bekliyor, maneviyata aç gönüllerimiz, her şeyin madde olmadığını anlatan bir nur istiyor. Her şeye rağmen, ruh ve mana kökleri sağlam; fıtratlarındaki saflığı, temizliği barındıran insanoğlu, er ya da geç dönüp dolaşıp O’nun şefkat ve merhamet ikliminde buluşmalı, yeni bir dirilişe ermeli ve dünyaya yeniden sevgiyi, barışı getirmelidir.

Yunus Emre’nin dilindeki aşk peygamberine, Mevlana’nın dilindeki rahmet peygamberine, Ahmet Yesevi’nin dilindeki hikmet peygamberine, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dilindeki sevgi ve şefkat peygamberine selam olsun!

Ne mutlu onu tanıyanlara, ne mutlu onu anlayıp yaşayanlara.

İşte bu yıl da kutladığımız, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlarımızın samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyor, Peygamberce bir düşünüşün, Muhammedi bir misyonun, vizyonun ve aksiyonun tüm gönüllere dolmasını temenni ediyorum.

İnşaallah O’nu anmak için, değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarımızla, sevgili öğrencilerimizle, tertiplediğimiz bu program okyanusta damla misali de olsa kalplerimizde manevi bir uyanışın oluşmasına, Peygamberimizin sünnetinin hayatımızda yol gösteren bir kandil olmasına ve O’nun bize öğrettiği İslami prensiplerin zerrelerimize kadar hayatımıza aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olması temennisi ile hepimizin kutlu doğum haftasını tebrik ediyorum.” dedi.

Daha sonra Kutlu Doğum Haftası ile ilgili slayt gösterisinin ardından, öğrencilerden Nimet Özlem Gülbahar, “Ey Nebiler Serveri” adlı naatı, Pınar Kotbaş, “Efendimize Mektup”u, Aysel Ennur Karakol, “Ben Böyle Olmamalıydım” adlı şiiri seslendirdiler. 571 ilahi grubunun ilahileri ile okul korosunun seslendirdiği seçme ilahilerin ardından Peygamber efendimizin “Veda Hutbesi “ dinletisi ile program sona erdi. (Ahmet SARAÇ – Mithat GÜDÜ)

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Nisan 2014, 23:46 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar