VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Beşikdüzü Merkez Hacı Çakmak Camii’nin semin katı ibadete açıldı

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

Beşikdüzü Merkez Hacı Çakmak Camii’nin semin katı ibadete açıldı

İhtiyaca cevap verememesi ve fiziki yapısı itibariyle de ömrünü tamamlamış olması,  ayrıca geçmişte yaşanan depremlerden azda olsa etkilenerek belli yerlerinde çatlakların oluşması nedeniyle; 2012 yılında yıkılmasına karar verilen ve kısa bir süre sonra da 1500 kişi kapasiteli olarak yeniden temeli (7 ay önce) atılan Beşikdüzü Merkez Yeni Hacı Çakmak Camii’nin zemin katı, hızla devam eden çalışmalar sonucu merasimle ibadete açıldı.

10.01.2013 Perşembe günü Beşikdüzü Müftülüğü tarafından, Camii’nin zemin katında düzenlenen ve Camii’nin ilk etabı olarak ifade edilen zemin katının açılış merasimine, Kaymakam Alaattin Aktaş, Belediye Başkanı Ramis Uzun, siyasiler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, cami inşaatıyla ilgili vatandaşlara bilgiler verdi. Tütüncü burada yaptığı konuşmasında, “Bu camiimizin eski halini hepiniz biliyorsunuz. Cemaatimizin, siz hayırsever kardeşlerimizin ve Sayın Belediye Başkanımızın büyük katkılarıyla eski camii yıktık. Ve tabii ‘Cami yıkan müftü’ olarak da burada ismimiz geçti. Camiyi herkeste yıkamaz onu da söylüyorum. Meslek hayatımda üçüncü yıktığım camii burası olmuştur. Çok kısa bir süre içerisinde bu camiinin bu hale getirilişi, şu ana kadar yapılan harcama, 1 milyar 200 bin Türk lirası. Buraya dışarıdan gelen destek, makbuz karşılığı verilen paranın miktarı ise 90 bin Türk lirası civarında. Ayrıca 30 bin Türk lirası da, minare yapımında kullanılması için bir kardeşimiz çek verdi. Bu hizmetin daha kısa sürede bitirilebilmesi için; cemaat olarak, hayırseverler olarak hep beraber taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Biz şu ana kadar çıkıp sokakta kimseden para toplamadık. Her kardeşimiz kendi iradesi ve isteğiyle makbuz karşılığı hayrını yapıyor. Bu camiinin yapılmasında asıl desteği veren, bu işi üstlenen kardeşimiz; tabii ki isminin ön plana çıkmasını istemiyor ama şunu da ifade etmek istiyorum ve yanlış algı oluşmasın diye söylüyorum; bu camiyi sadece bir kişi yaptırıyor değil; hep beraber yapıyoruz, hep birlikte bu hizmeti tamamlayacağız. Ancak isminin açıklanmasını istemeyen O kardeşimiz sayesinde kimseye gidip el açmak durumunda kalmadık, bu da bizim için çok büyük bir kolaylık oldu. Allah hayırsever sahiplerine çok versin ki böyle hayır hizmetleri daha kolay ve rahat bir şekilde yürüsün. Şunu da bilelim, biz Beşikdüzü İlçesi’ne yakışır bir mabedin inşası için hep birlikte gayret gösteriyoruz. Biliyorsunuz asıl camii üst kat olacak. Bundan sonraki kısımları da inşallah hep birlikte yardımlaşarak tamamlayacağız ve Beşikdüzü’ne hayırlı bir hizmet kazandırmış olacağız. Allah yardımlarınızı kabul eylesin” dedi.

İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü konuşmasının sonunda, merasime katılan cemaate hitaben makbuz karşılığı herkesin gönlünden geldiğince hayır hizmetine katkıda bulunabileceklerini belirtti. Ayrıca, tüm hayırsever vatandaşlarımızın da yine Ziraat Bankasında bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Beşikdüzü şubesine ait İBAN: TR 6700 0100 0692 2699 8119 5001 nolu banka hesabına veya makbuz karşılığı müftülüğe gelerek yardımlarını yapabileceklerini, bu hususun da basın yoluyla duyurulmasını rica etti.

Daha sonra, Giresun Bulancak İlçe Müftülüğü’nden özel misafir olarak gelen din görevlilerinin birbirinden hoş seda ve farklı makamlar icra ederek okudukları Kur’an-ı Kerim dinleyenleri adeta mest etti. İlçe Müftülüğü Tasavvuf ve Musikisi Korosunun seslendirdiği ilahilerin ardından, Bulancak İlçe Müftülüğü’nden gelen iki din görevlisinin öğle namazı için rast makamında birlikte okudukları çift ezan, akabinde Müftü Ömer Tütüncü’nün duası ve teşekkür konuşmasının ardından, cemaatle kılınan öğle namazı ile program tamamlandı.

İlk olarak 1962 yılında hayırsever vatandaşımız, merhum Hacı Yusuf Çakmak tarafından yaptırılan ve 2012 baharında yıkılması kararı alınan, 7 ay önce de temeli atılan Beşikdüzü Merkez Yeni Hacı Çakmak Camii’nin ilk etapta zemin katının ibadete açılmasıyla birlikte; Camii’nin, birinci (zemin), ikinci ve üçüncü katlarının beton karkasları tamamlanmış olup; tuvaletleri ve şadırvanı da yapılarak hizmete sunulmuş oldu. Cami Tamamlandığında 1500 kişiye hitap edecek.

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ocak 2013, 10:38 tarihinde Genel, Resim Galerisi, Video Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar