VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Beşikdüzü Müftülüğü şehitler günü anısına program düzenledi

18martmuftuluk-2013

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. yıl dönümü ve şehitleri anma günü anısına program düzenledi.

Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi Çok Amaçlı Salonunda icra edilen ve sunuculuğunu imam-hatip Ali Naci Bebek’in yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

İmam-hatip Yılmaz Yanık’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından Çanakkale belgeseli ve slâyt gösterimi sunuldu.

Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü yaptı. Katılımcılara ve programda emeği olan İlçe Müftülüğü personeline teşekkür ederek sözlerine başlayan Tütüncü, “Ecdadımızla yeni neslimizi buluşturmak, toplumun üzerinde etkinlik meydana getirebilmek, ecdadımızın her şeyini ortaya koyduğu o mücadeleyi şu anki günümüze taşıyabilmek için böyle bir programı hazırladık. İnşallah faydasını hep beraber görürüz” dedi.  Konuşmasında, “Kanaatkâr ve şükreden bir nesil yetiştirmedikçe, ecdadımıza layık olma ihtimalimiz zayıftır ve zordur” uyarısında bulunan İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, “İstiklal Savaşı, Çanakkale Zaferi ve hangi zafere bakarsak bakalım; ecdadımızın ayağında çarık yoktu, çantasında azığı yoktu, belki silahı da yoktu ama bu vatanı bize kanlarıyla sulayarak emanet ettiler. Bu emanete sahip çıkmak yeni yetiştireceğimiz nesle ve bizlere görevdir” şeklinde konuştu.

Ardından İmam Hatip Yetkin Karaca yönetiminde sahne alan İlçe Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu, seslendirdikleri ilahi, kaside ve kahramanlık türküleriyle dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Program sonunda değerlendirme konuşmasını Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş yaptı. Kaymakam Aktaş burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “ Her 18 Mart’ta şanlı tarihimizin o altın sayfaları bir kere daha açılır ve gözlerimizi yaşartan tablo bir kere daha ortaya konulur. O büyük ecdadın yaptıklarını anlata anlata bitiremeyiz. Şunu iyi bilmeliyiz ki bizim ecdadımızın hikâyesi burada bitmez ve bitmeyecektir. Bu millet destanını yazmaya devam edecektir. Onlar zamanının destanını yazdılar, bizlerde kendi zamanımızın destanını yazmaya devam edeceğiz. Herkes zamanı dolduracak, ömrünü kıymetlendirecek ve ölene kadar devletine, milletine, dinine, insanlığa; hiç bir ayrım gözetmeden fayda ve yarar sağlayacak. Bugün ecdadın ne kadar özelliği ve güzelliğini tekrar tekrar söylesek de, karşılığında ortaya bir şey koyamıyorsak; o zaman sorarlar insana, ‘senin numaran neydi?’ Sen ne işi başardın?, Senin nerde dikili bir taşın var? Senin ayak bastığın yerlerde hangi tohumlar yeşerdi? Arkanda kaç kişi var seni hayırla yad eden, ‘Allah razı olsun’ diyen. Geçtiğiniz yollarda bir şeyleri değiştirebiliyorsanız, Çanakkale de olduğu gibi bu gün de Allah’ın izniyle bu işi gidecek. Bu milletin mayasında bu var. Biz neslimizi bu duygu ve düşünce içinde yetiştirmek gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Programa, Kaymakam Alaattin Aktaş, Belediye Başkanı Ramis uzun, Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş İsmail Pınar, Emniyet Müdürü Fevzi Taş, AKP İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci, CHP İl Genel Meclisi üyesi Ali Rıza Sezgin, okul müdürleri, öğretmenler, ilçe esnafı ve vatandaşlar katıldılar.

 GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Mart 2013, 01:40 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar