MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
BEŞİKDÜZÜ ÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI ANITKABİR’DE ÇELENK SUNDU

BEŞİKDÜZÜ ÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI ANITKABİR’DE ÇELENK SUNDU

Trabzon Beşikdüzü Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Öğretmen Okullarının Kuruluşu ve Çanakkale Şehitler Günü anısına Anıtkabir’de resmi tören yapıldı.

Geleneksel hale getirilen Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıldönümünde her yıl değişik illerde mezunlar buluşuyor. Trabzon Giresun ve Ordu’dan sonra bu yıl yurdun çeşitli illerinden gelen 400’ü aşkın mezun Ankara’da buluştu.

Dernek tarafından Anıtkabir Komutanlığı ile yaptığı yazışmalar sonucunda düzenlenen resmi törende Beşikdüzü Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi Mezunları Derneği adına yönetim kurulu ve mezunlar Atatürk mozolesine çelenk sundu.

Tören esnasında duygulu anlar yaşanırken öğretmenlerin gözlerinin dolduğu görüldü. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçilerek mezunlar adına Dernek Başkanı H. Ali Kahyaoğlu Anıtkabir Özel Defterine günün anlamına hitaben;

“EY BÜYÜK ATAM!

“Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz.” “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Sözleri ile öğretmenlere seslenerek, hem yücelttiniz hem de bu kutsal görevi bizlere verdiniz: “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” dediniz. Anadolu insanını çağdaşlığa hazırlama görevini yine öğretmenlere verdiniz.

EY BÜYÜK ATAM!

Cumhuriyet sonrası ülkemizin aydınlanması için kurulan Köy Enstitülerinden biri olan Beşikdüzü Köy Enstitüsü geleneği ile yetişen öğretmenler olarak gönül rahatlığı içerisinde görevlerimizi eksiksiz yaptık. Bıraktığın eserlere sahip çıktık. Yaktığın eğitim meşalesini büyük bir onur ile taşıdık ve taşıyoruz.

Bizler Beşikdüzü Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi ve Fen Lisesinden yetişenler olarak açtığın çağdaş medeniyet yolunda yürümeye devam edeceğiz.” Mesajını yazdı.

Buluşmaya katılan mezunlar Bizim Çatı Restoranda akşam yemeğinde bir araya gelerek eski anıları tazelediler. Yine hep birlikte Öğretmen Marşını, söyleyip horonla coştular.

Mezunlar ertesi gün eski Meclis Binasını, Ankara Kalesi ve oradaki müzeler ile Ulucanlar Cezaevi müzesini ziyaret ettikten sonra gelecek buluşma günlerinde biraya gelmek üzere vedalaştılar.

 Eşi Melek Işık’ta Beşikdüzü Öğretmen Okulu Mezunu olan Sivas Milletvekili Mahmut Işık mezunları yalnız bırakmadı. Tüm etkinliklerde onlara eşlik etti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Mart 2017, 14:32 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar