ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Beşikdüzü SGM Müdüründen basına iftar yemeği

besikduzu sosyal guvenlik kurumu iftar

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…

Beşikdüzü Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Hasan Çolak tarafından Büyükliman Bölgesinde görev yapan basın mensuplarına iftar yemeği verildi.

Kılıçoğlu Restaurant’ta verilen yemeğe SGK İl Müdürü Musa Bulut, İl Müdür Yardımcıları Orhan Öztürk ve Şenol Şahin, Muhasebe Müdürü A. Kemal Birinci, Karadeniz SGM Müdürü Ali İhsan Kaya, Beşikdüzü SGM Müdürü Hasan Çolak ile Büyükliman’da görev yapan basın mensupları katıldılar.

Basın mensuplarıyla tanışmak ve kaynaşmak amacıyla düzenlenen yemekte konuşan SGK İl Müdürü Musa Bulut, “Büyükliman Bölgesi’nde SGK olarak basından hep yakınlık ve destek gördük. Trabzon’da SGK hizmetlerinin vatandaşlara etkin ve hızlı verilmesi konusunda geldiğimizden bugüne değişik çalışmalar içerisindeyiz. Ben personelime, bir yerden nasıl hizmet almak istiyorsak biz de öyle hizmet verelim; vatandaş bize geldiğinde yüzümüzü çevirmeyelim; vatandaşı mutlu bir şekilde kurumdan uğurlayalım; en önemlisi vatandaşın SGK’da geçireceği süreyi kısaltalım dedim. Yaptığımız toplantılarda ve ikili görüşmelerde bunu hep ifade ettik. Atapark’taki müdürlüğümüzün zemin katında 20’nin üzerinde bankomuz var. Gelen vatandaşlarımız katlara hiç uğramadan tamamına yakın iş ve işlemlerini zemin kattan alarak ayrılıyor. Meydan’daki binamızın tadilatını tamamlayarak oraya taşındık. Diğer yandan süratle ilçelere hizmet binası yapalım dedik. Beşikdüzü’nde arsa temin ederek hizmet binamızın yapımına başladık. Yılsonu itibariyle Beşikdüzü Müdürlüğümüzün binasına taşınacağız. Vardallı Mahallesi’nde yapılan bu binadan Büyükliman’ın tüm ilçeleri ve hatta Eynesil ilçesi de hizmet alacak. Yeni hizmet binamızla beraber hizmet çeşidini de artıracağız. Bu bölgeden sosyal güvenlik için vatandaşlarımız Trabzon’a gelmesinler. İl müdürlüğü hizmet binamızda yaklaşık 14 bin 500 metrekare, son derece modern, teknolojik bütün imkanlara sahip güzel bir bina inşa ediyoruz Araklı ilçemizdeki hizmet binamız da bitmek üzere. Kaliteli hizmeti güleryüzlü personelimizle modern binalarda vermeyi hedefledik.” dedi.

Torba yasayla ilgili net bir şey söylemenin şu an itibariyle mümkün olmadığını ifade eden SGK İl Müdürü Musa Bulut, “Yasa şuan plan bütçe komisyonunda.  Birim borçlarıyla ilgili bir yapılandırma geliyor. Vatandaşlar bu yapılandırma için dikkatli olsunlar ve zamanı geçirmeden bize müracaat etsinler. Diğer yandan boşanarak maaşa bağlanmalarda haksız kazanç elde edenleri tespit edip maaşlarını kesiyoruz. Şuna kadar Trabzon’da 1100 kişinin maaşı kesilip aldıkları maaşların tahsili yoluna gidiliyor. Bu geri ödemelerde sağlık giderleri maaşın önüne geçiyor. Maaş o kadar tutmuyor. Vatandaş bu konuda duyarlı. Yüzde 75 civarından tahsilat var. Taksitlendirme ile ödüyorlar. Ödemezlerse icra yoluyla alıyoruz. Yüzde 25’inde de alacak ve davalar devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Trabzon basının güçlü olduğunu belirten Müdür Musa Bulut, “Trabzon basını güçlü ama en güçlü basın da burada var. Bu vesile ile sizleri kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Ayrıca böyle bir ortamı hazırlayarak bizleri sizlerle buluşturan Beşikdüzü Merkez Müdürümüz Hasan Çolak Beye de teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından karşılıklı sohbet şeklinde devam eden programda gazeteciler SGK’nun hizmet ve faaliyetlerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, basın olarak her zaman iyi ilişkiler içerisinde olmaktan onur duyacaklarını ve gereken desteği vereceklerini belirttiler.

(BEŞİKDÜZÜ – Yeşilkıyı)

Daha önce yayınlanan “Beşikdüzü SGK binası yapılıyor” haberi ve fotolar için tıklayınız…

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Temmuz 2014, 23:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar