ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Beşikdüzü’nde Çanakkale Şehitleri anısına program düzenlendi

canakkale sehitleri anildi kizteknik meslek1

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…

(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yok isek istek gönderebilir, paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz…)

Beşikdüzü’nde Çanakkale Şehitleri anısına program düzenlendi

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından, 18 Mart Şehitler günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü anısına, İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi Çok Amaçlı salonunda icra edilen program izleyenlerden tam not aldı.

18 Mart 1915, Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen program 09.00’da Doğu Gözaçan Parkı’nda Atatürk anıtına çelenklerin sunumu ile başladı. Buradaki törenin ardından Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan program için İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi salonuna geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma okul müdürü Mehmet Akpınar tarafından yapıldı. Akpınar konuşmasında, “Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Zaferidir. Bu zaferin Türk tarihi içinde ayrı bir yeri vardır. Hâlâ gözler onunla yaşarır, yürekler onunla ürperir, düşünceler onunla yücelir. O zafer, bu gün kazanılmış gibi canlıdır. Unutulmamıştır. Unutulamaz da… Neden? Çünkü o, anaların gözyaşı, Mehmetçiğin canı ve kanıdır. Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda kahraman yiğitlerimizin cihanı hayrette bırakan, başlı başına gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi, Müslüman Türkün, iman ve azminin, güç ve kuvvetinin canlı bir belgesi, mağrur ve zalim küfrün hakkın karşısında mağlubiyeti ve maddenin mana önünde ezilip yok olmasıdır. Çanakkale zaferini kazandıran şuur ve imanı muhafaza etmek için bu gün dünden çok daha akıllı ve dikkatli olmamız gerekmektedir. Bizim bu değerlerimizle güçlü olduğumuzu bilen düşmanlarımız bu gün eskisinden çok daha planlı ve tehlikeli bir şekilde bu değerlerimizi yok etmeye çalışmaktadırlar. Bize düşen bu değerlerimize dört elle sarılıp sahip çıkmaktır.” dedi.

Şehit yakınlarından Esra Zıp da duygu ve düşüncelerini dile getiren bir konuşma yaptı. Öğrencilerden Aysel Ennur Karakol, Serra Güdü ve Neva Kahyaoğlu, Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirler okudular. Çanakkale’nin bilinmeyen hikâyeleri adlı video sunumu ilgiyle izlendi. “Çanakkale’de Düğün” adlı piyesi başarıyla sahneleyen öğrenciler izleyenlere duygu dolu anlar yaşattılar. Programın sonunda liselerarası kompozisyon yarışmasında 1.olan Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Nida Nur Otçu, 2. olan Anadolu Lisesi’nden Ceren Çam ve 3.olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Seher Güdü’ye ödüllerini Kaymakam Alaattin Aktaş verdi. Aktaş, ödül verirken yaptığı konuşmada, “Kız Meslek Lisemiz tarafından hazırlanan programı dolu dolu seyrettik. Seyrettiğimiz programda bu işin arkası geliyor. Bu iş burada bitmeyecek. Bitiremeyecekler. Ama her zaman tehlike, daha planlı ve programlı devam edecek. Bu mesele mahşere kadar sürecek. Her an bizim uyanık olmamız lazım. Bu programda başta okul müdürümüz, öğretmen arkadaşlarımız ve tüm öğrencilerimizi, emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Programa Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, siyasiler, daire amirleri, davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. (Ahmet SARAÇ – Yeşilkıyı Gazetesi)

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mart 2014, 14:38 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar