MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ - BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA AÇILIYOR - GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TEMEL DİNİ BİLGİLER KİTABI HEDİYE EDİLDİ - BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ÖĞRENCİLERE RAMAZAN YARDIMI - KADİR GECESİ -
Beşikdüzü’nde Çanakkale Şehitleri anısına program düzenlendi

canakkale sehitleri anildi kizteknik meslek1

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…

(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yok isek istek gönderebilir, paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz…)

Beşikdüzü’nde Çanakkale Şehitleri anısına program düzenlendi

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından, 18 Mart Şehitler günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü anısına, İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi Çok Amaçlı salonunda icra edilen program izleyenlerden tam not aldı.

18 Mart 1915, Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen program 09.00’da Doğu Gözaçan Parkı’nda Atatürk anıtına çelenklerin sunumu ile başladı. Buradaki törenin ardından Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan program için İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi salonuna geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma okul müdürü Mehmet Akpınar tarafından yapıldı. Akpınar konuşmasında, “Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Zaferidir. Bu zaferin Türk tarihi içinde ayrı bir yeri vardır. Hâlâ gözler onunla yaşarır, yürekler onunla ürperir, düşünceler onunla yücelir. O zafer, bu gün kazanılmış gibi canlıdır. Unutulmamıştır. Unutulamaz da… Neden? Çünkü o, anaların gözyaşı, Mehmetçiğin canı ve kanıdır. Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda kahraman yiğitlerimizin cihanı hayrette bırakan, başlı başına gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi, Müslüman Türkün, iman ve azminin, güç ve kuvvetinin canlı bir belgesi, mağrur ve zalim küfrün hakkın karşısında mağlubiyeti ve maddenin mana önünde ezilip yok olmasıdır. Çanakkale zaferini kazandıran şuur ve imanı muhafaza etmek için bu gün dünden çok daha akıllı ve dikkatli olmamız gerekmektedir. Bizim bu değerlerimizle güçlü olduğumuzu bilen düşmanlarımız bu gün eskisinden çok daha planlı ve tehlikeli bir şekilde bu değerlerimizi yok etmeye çalışmaktadırlar. Bize düşen bu değerlerimize dört elle sarılıp sahip çıkmaktır.” dedi.

Şehit yakınlarından Esra Zıp da duygu ve düşüncelerini dile getiren bir konuşma yaptı. Öğrencilerden Aysel Ennur Karakol, Serra Güdü ve Neva Kahyaoğlu, Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirler okudular. Çanakkale’nin bilinmeyen hikâyeleri adlı video sunumu ilgiyle izlendi. “Çanakkale’de Düğün” adlı piyesi başarıyla sahneleyen öğrenciler izleyenlere duygu dolu anlar yaşattılar. Programın sonunda liselerarası kompozisyon yarışmasında 1.olan Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Nida Nur Otçu, 2. olan Anadolu Lisesi’nden Ceren Çam ve 3.olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Seher Güdü’ye ödüllerini Kaymakam Alaattin Aktaş verdi. Aktaş, ödül verirken yaptığı konuşmada, “Kız Meslek Lisemiz tarafından hazırlanan programı dolu dolu seyrettik. Seyrettiğimiz programda bu işin arkası geliyor. Bu iş burada bitmeyecek. Bitiremeyecekler. Ama her zaman tehlike, daha planlı ve programlı devam edecek. Bu mesele mahşere kadar sürecek. Her an bizim uyanık olmamız lazım. Bu programda başta okul müdürümüz, öğretmen arkadaşlarımız ve tüm öğrencilerimizi, emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Programa Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, siyasiler, daire amirleri, davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. (Ahmet SARAÇ – Yeşilkıyı Gazetesi)

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mart 2014, 14:38 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 182 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI...

MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçesi Körez Mahallesi Mezarlığı’nda... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA AÇILIYOR

BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA...

BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA AÇILIYOR İki kabinli teleferik Ramazan Bayramı’nda... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TEMEL DİNİ BİLGİLER KİTABI HEDİYE EDİLDİ

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TE...

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TEMEL DİNİ BİLGİLER KİTABI HEDİYE EDİLDİ Beşikdüzü... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ÖĞRENCİLERE RAMAZAN YARDIMI

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ÖĞRENCİLE...

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ÖĞRENCİLERE RAMAZAN YARDIMI Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)... [Devamı]
KADİR GECESİ

KADİR GECESİ

10 Haziran 2018 Pazar Günü Akşamı (Yarın) Kadir Gecesi Kadir Gecesinin Anlam ve Önemi Hakkında... [Devamı]
MÜFTÜLÜK OKUL BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

MÜFTÜLÜK OKUL BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ...

Fotoğrafların daha fazlası Facebook sayfamıza yüklenmiştir… MÜFTÜLÜK OKUL BİRİNCİLERİNİ... [Devamı]
ATAKAN’IN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

ATAKAN’IN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI...

ATAKAN’IN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI Vakfıkebir İlçesinde, dün (07.06.2018 Perşembe günü)... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar