İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI -
Beşikdüzü’nde düzenlenen “Muhabbet Geceleri” programına yoğun ilgi

muhabbet geceleri besikduzu 2014

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir.

Kısa video görüntü için tıklayınız….
Programın baştan sona video görüntüleri, Beşikdüzü Burcu Kasetçilik, Ali Osman Angın’dan temin edilebilir…

Beşikdüzü’nde düzenlenen “Muhabbet Geceleri” programına yoğun ilgi

Semerkand Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Muhabbet Geceleri” etkinliği kapsamında Beşikdüzü’ne gelen Dursun Ali Erzincanlı, kendisini dinlemek için salonu dolduran Beşikdüzülülere unutulmaz manevi bir gece yaşattı.

Buhara Gönüllüleri Muhabbet Platformu’nun katkılarıyla, Semerkand Vakfı Beşikdüzü Şubesi ve Ser Organizasyon tarafından Beşikdüzü İlçesinde düzenlenen “Kardeşlik ve Aile” konulu “Muhabbet Geceleri” programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

28 Aralık 2014 Pazar günü saat 19.00’da Beşikdüzü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen program öncesi Beşikdüzü Semerkand İlahi Gurubu, Turgay Yenidünya yönetiminde seslendirdikleri ilahilerle salonu dolduran izleyicilere manevi coşku yaşattılar. Mikail Şimşek’in sunumuyla icra edilen program, Vakfıkebir Mescid-i Aksa Camii İmam Hatibi Zekeriya Yüksel’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Muhabbet Geceleri programının açılış konuşmasını Semerkand Beşikdüzü Temsilciliği Başkanı Erdal Kara yaptı. Muhabbet gecelerini niçin tertip ettiklerini anlatan Erdal Kara konuşmasında, “Çünkü muhabbet; sevgidir, hürmettir, vefadır, sadakattir. Muhabbet ruh dünyamıza yağan Rabbani bir ikramdır. Muhabbet bir gönle girmenin gayretiyle tüm gönüllere hizmet etmektir. Çünkü gönül; Rabbimizin teveccüh mekânıdır” vurgusunda bulundu.

Muhabbetin ilahi bir lütuf olduğunun altını çizen Erdal Kara, bu hakikate bir damla da olsa hizmet edebilmek adına yurt içinde ve yurtdışında “Muhabbet Geceleri” ismi altında programlar tertiplediklerini belirtti. Semerkand Beşikdüzü Temsilciliği Başkanı Erdal Kara ayrıca, “En çok ihtiyaç duyduğumuz İslam kardeşliği ve hakiki muhabbetin tüm kalplere yerleşmesine hizmet etmekle beraber, insanımıza keyifli saatler yaşatarak bir taraftan da onları tefekküre sevk edebilmektir” dedi.

Ardından yılın teması olarak belirlenen “Kardeşlik ve Aile” konusu üzerine bazı hatırlatma, uyarı ve tavsiye niteliğinde konuşmaların yapıldığı “Muhabbet Geceleri” programında, Emrah Yardımcı’nın “Kardeşlik ve Muhabbet” isimli sahne gösterisinin ardından, birbirinden güzel ilahileriyle sahne alan Murat Belet, sevilen ilahilerini Beşikdüzülüler için seslendirdi. Ardından Türkiye’nin son meddahlarından Meddah-ı Fakir olarak tanınan Meddah Yusuf Duru ise, Çanakkale ve kardeşlik ile ilgili örnek ve ibret verici hikayeler anlattı. Salonu dolduran vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde sahneye çıkan Dursun Ali Erzincanlı, şiir ve naat-ı şerifleriyle dini değerlerimizi ve kültürel zenginliğimizi anlama, anlatma, hatırlama ve hatırlatma anlamında izleyicilere unutulmaz manevi bir gece yaşattı.

Programa Kaymakam Süleyman Polat, Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Kerim İkibaş, Ak Parti İlçe Başkanı ve İl genel meclis üyesi Harun Demirci, MHP İlçe Başkanı Mustafa Sağlam ve çok sayıda vatandaş katıldı. (Mithat GÜDÜ)

Kısa video görüntü


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Aralık 2014, 11:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan’ı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar