ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Beşikdüzü’nde Kutlu Doğum Konferansı

nasrullah hacimuftuoglu besikduzu

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…
(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yok isek istek gönderebilir, paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz…)

Beşikdüzü Müftülüğü’nün düzenlediği “Peygamberimiz Din ve Samimiyet” konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Hacımüftüoğlu:

“Din Allah’ın koyduğu bir sistemdir”

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Beşikdüzü Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz Din ve Samimiyet” konulu konferansa konuşmacı olarak Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu katıldı.

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda düzenlenen programa Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, İl Müftü Yardımcıları Adem Aygül, Mehmet Genç, Hasan Güneş, Vakfıkebir Müftüsü Hüseyin Köksal, Kızılay Beşikdüzü Şube Başkanı Mehmet Can, siyasiler ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda imam-hatip Hasan Öztürk Kur’an-ı Kerim okudu. Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü yaptı. Tütüncü, “1989 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 14-20 Nisan tarihleri Peygamberimiz’in doğum yıldönümü kutlama programları olarak başlamıştır. Bu yıl 4.sü olmak üzere her yıl bir konu belirlenerek toplumu, milleti, insanları dine, diyanete, Allah’a, Peygamber’e bağlama acısından insanlarımız aydınlatılmaktadır.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2014 yılı sinevizyon gösterisiyle devam eden programda, daha önce yapılan şiir okuma yarışmasında ortaokullarda birinci olan Beşikdüzü Merkez Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Kardelen Yağmurkaya şiirini okudu. Ardında hediyesi Kaymakam Alaattin Aktaş tarafından verildi.

Programın son bölümünde konuşan Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Peygamberimiz’in, doğumundan itibaren dünyanın gündeminden hiç düşmediğini belirterek başladığı konuşmasında, “İster istemez bütün dünya, O’nun doğumunu, getirdiği mesajı Kur’an-ı Kerim’i tartışır oldu. İslam ve Müslümanlık farklı bir iştir. Müslüman bu dinin değerini onu kaybedince anlar. Özellikle yurtdışında bu dinin değeri çok daha iyi anlaşılıyor. Bu dine sahip çıkan, taviz vermeyen bir nesil yetişiyor. Hz. Peygamber’e sahip çıktığımız müddetçe, o sevgiyi kökleştirdiğimiz müddetçe, kendi kimliğimizi tanıdığımız müddetçe, biz geleceğe çok daha güçlü bir şekilde hazırlanacağız.” dedi. Hacımüftüoğlu, din, iman, ihlas konularında da açıklamalarda bulunduğu konferansında “Din Allah’ın koyduğu bir sistemdir. Hiçbir beşer din koyamaz. İslam baliğ ve akıllı olana hitap eder. İslam deliye hitap etmez.  Hep müslümanım demekle bu iş olmuyor. Lailahe İllallah demekle Müslüman olunmaz. Muhammedur Rasulullah da demek gerekir.  Bu şudur: Allah’dan başka ibadet edilecek hiçbir mâbud yoktur. Muhammet O’nun kulu ve elçisidir. Bunu böyle demek ve kabul etmek gerekir. Etmediğinizde Kur’an-ı Kerim yok demektir. Bize Kur’an-ı tebliğ eden Muhammedur Rasulullah’tır. Kur’an-ı Kerim, Muhammedur Rasulullah’tır. Dil ile ikrar, kalp ile tasdik edeceğiz. Müslümanlığın şartı budur.

Müslüman iftirada bulunmayacak. Hiç kimse gıybet yapmamalı. İslam’da iki yüzlülük yasaktır. Müslümanlar bu kötü vasıflardan kendilerini koruyacaklar. İslam öncesi çok yalan konuşuluyordu. İnsana saygı yoktu. Kim güçlü ise o haklı çıkıyordu. Mazlumlar eziliyor, zalimler geçiniyordu. Yalanın kötü bir şey olduğu tarafımızca bilinmiyordu. Sonra içimizden birisini Allah gönderdi, bize insan gibi yaşamayı öğütledi” dedi.

Program Kaymakam Alaattin Aktaş’ın teşekkür konuşması ile sona erdi. (Ahmet SARAÇ)

11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Nisan 2014, 17:42 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar