DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
BEŞİKDÜZÜ’NE KALICI ÇÖZÜM İÇİN BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

besikduzu-sel-cozum

BEŞİKDÜZÜ’NE KALICI ÇÖZÜM İÇİN BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Beşikdüzü İlçesinde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği selin ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı harekete geçti. Bakan Eroğlu, dün gece Trabzon’da yaptığı geniş kapsamlı toplantıda bölgenin havza olarak değerlendirileceğini ifade etti. Alınacak tedbirlerde Karadeniz Sahil Yolunun da suyun önünde set olmaktan çıkarılacağı ifade edildi.

besikduzu-sel-cozum2

Beşikdüzü İlçesinde Meydana gelen sel felaketi sonrasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı harekete geçti. Trabzon’da dün akşam Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katıldığı toplantıda Samsun’dan Hopa’ya kadar bölgenin havza olarak değerlendirileceği ifade edildi. Bu kapsamda Karadeniz Sahil Yolu’nun suyun önünde set olarak durması da yapılacak menfez, dere ve havza tedbirleri ile önlenecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde Beşikdüzü’nde meydana gelen sel felaketiyle ilgili meclis üyelerini bilgilendirirken önemli açıklamalar yaptı. Beşikdüzü’nde meydana gelen felakette en çok üzüldükleri noktanın 3 vatandaşın hayatını kaybetmesi olarak ifade eden Gümrükçüoğlu, “En çok üzüldüğümüz bu büyük felaket sırasında heyelanlarla daha yukarı kotlarda olan mahallelerimizde 3 insanımızın hayatını kaybetmesiydi. Hatıralarımızda kaldı. Onları rahmetle anıyor. Ailelerine başsağlığı diliyoruz.  Beşikdüzü’nde bu mücadelenin en başından itibaren hemen bizi anında haberdar eden Belediye Başkanımız Sayın Orhan Bıçakçıoğlu, o günden bugüne gecesini gündüzüne katarak hep ayakta. O’nun yanında bütün belediye başkanlarımız yer aldı. Tüm imkanları ile ne isteniyorsa ne destek sağlanması gerekirse Beşikdüzü’nün yanında yer aldılar.  Büyükşehir Belediyesi 145 aracıyla, gayret gösterecek şekilde 415 personeliyle sahada yer aldı” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI

Sel felaketi olduğu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM toplantısında olmasına rağmen Trabzon’u aradığını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Cumhurbaşkanımız BM’de bulunmasına rağmen arada ki boşlukta bizi arayarak durum hakkında bilgi alarak kaybettiğimiz insanlara rahmet diledi. Başbakan Binali Yıldırım ilk saatlerde bizi aradı bütün desteklerinin bizlerle olacağını ifade ettiler.  Tüm siyasi partilerimizin ilgilerini gördük, geçmiş olsun dileklerini gördük” dedi.

BAKAN EROĞLU, TRABZON’DA MÜJDEYİ VERDİ

Dün Trabzon’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun DSİ’de Vali Yücel Yavuz, Belediye Başkanları ve Kaymakamların da katıldığı bir toplantı gerçekleştirildiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Geçtiğimiz gece Orman Su Bakanı Veysel Eroğlu şehrimize geldi. Bakanlığının bütün genel müdürleri ile birlikte belediye başkanlarımız ve kaymakamlarımızın davet edildiği bir toplantı brifing sunumu aldılar. Artık Samsun’dan Hopa’ya bu bölge havza bazında değerlendirilecek. Sadece dere ıslahı ile değil, heyelanların önlenmesi için alınacak tüm tedbirler ve yolun bir bariyer teşkil etmemesi için alınacak menfez, dere havza tedbirlerinin tümünü içeren önemli bir hazırlığın başladığını ifade etti.  Bu işi organize edecek olan Orman Su İşleri Bakanlığının DSİ çerçevesinde düzenlenerek Doğu Karadeniz’e kazandırılacak.  İnanıyoruz ki bu büyük programın finansmanının devletimiz tarafından karşılanması noktasında önemli tedbirleri beraberinde getirecektir” dedi.

besikduzu-sel-cozum1

Kaynak: 61saat

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Ekim 2016, 18:04 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar