MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
BGC’NİN GECESİ SES GETİRDİ

BGC’NİN GECESİ SES GETİRDİ

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir program düzenlendi. Geceye Trabzon Valisi, bölge kaymakamları, belediye başkanları ve gazeteciler katıldı.

Vakfıkebir Belediyesi’nin katkılarıyla Altınköşk’te düzenlenen programa, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Tonya Kaymakamı Halit Mengi, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Ebru Baran Celep, Vakfıkebir Garnizon Komutanı İsmail Delibaş, Jandarma Komutanı Ahmet Çağdaş Ak, Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu ve yörede görev yapan basın mensupları katıldılar.

“Bugün, milletin samimi olarak birlik ve dayanışma içinde bulunması zorunludur”

Toplantıda ilk olarak söz alan BGC Onursal Başkanı Hikmet Aksoy Trabzon ve Büyükliman basın tarihi ile ilgili bilgiler verdi. BGC Başkanı Oktay Gül, “İnsana topluma hizmet etmenin ayrı ayrı yolları vardır. Kimisi beden gücüyle; kimisi de beyin gücüyle hizmet eder içinde yaşadığı topluma. Mücadele bitmemiştir. Bu gerçeği milletin kulağına, milletin vicdanına gereği gibi eriştirmede basının görevi çok ve çok önemlidir. Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin belirme yeri olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale meydana getirecektir. Basınla ilgili kişilerden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.  Bugün, milletin samimi olarak birlik ve dayanışma içinde bulunması zorunludur” dedi.

“Basın demokrasinin büyük bir unsurudur”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Benim de 1995 yılında kısa bir süreli gazetecilik deneyimim oldu. Ne kadar zor olduğunu oradan biliyorum. Tüm zorluklara rağmen bıkmanda usanmanda halkımızı bilgilendirmeye çalışıyorlar. Bu anlamlı günlerini kutluyorum” dedi. 

Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, “Basın sektörü halkın doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasına çalışıyor. Basın demokrasinin büyük bir unsurudur. Büyükliman Havzasında gazeteci arkadaşlarımız da cemiyet altında çok güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Kendilerini kutluyorum” diye konuştu.

“En az nasıl zarar verebiliriz mantığıyla haberleştirmek en doğrusudur”

Son olarak söz alan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, “Milli mücadele, milli seferberlik ruhu içerisinde devam ediyor. Burada herkese büyük görevler düşüyor. Milletimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var. 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütünün hataya geçirdiği darbe girişimi olayların ne kadar net ve berrak olduğunu gösterdi. Gazeteciler bu dönemde gerçeğe aykırı, yalan ve yanlış, toplum psikolojisini olumsuz etkileyen haberler yapmamaya özen göstermelidir. Efendim, ‘yalanmış düzelttik, doğru değilmiş düzelttik’ buna tahammülümüz yok. 15 Temmuz’u yaşayan Trabzon Valisi olarak gelen asılsız ihbarların yönetimiyle uğraştığımız kadar diğer konularla da uğraştık. Çok daha dikkatli olmak zorunda olduğumuz bir dönemdeyiz. Olabildiğince toplamdaki eksiklikleri, kamu hizmetlerinde ki eksiklikleri günümüzün hassasiyetlerini dikkate alarak en az nasıl zarar verebiliriz mantığıyla haberleştirmek en doğrusudur. Bu duyarlılıkta çok sayıda arkadaşımızın olduğunu biliyoruz. Maalesef bu bilinçte olmayanlar da var” diye konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Ocak 2017, 21:47 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar