ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BIÇAKÇIOĞLU, CHP İTİRAZLARINA CEVAP VERDİ

orhan bicakcioglu basina

Video görüntünün tamamı Facebook sayfasına yüklenmiştir. Tıklayınız…

BIÇAKÇIOĞLU: “CHP HALKIN İRADESİNE SAYGISIZLIK YAPIYOR”

“İTİRAZ SEÇİM SONUCUNU ETKİLEMEZ”

Beşikdüzü’nde seçimi AK Parti adayının kazanmasının ardından CHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığı tarafından seçim sonuçlarının tasnifi sırasında seçim mevzuatına aykırı davranıldığı gerekçesiyle yapılan itiraz üzerine bir açıklama yapan Orhan Bıçakçıoğlu, CHP’nin Beşikdüzü’nün önünü kesmeye devam ettiğini söyledi.

Bıçakçıoğlu İlçe Binasında yaptığı açıklamada, “İlçemizdeki seçimlerde oy kullanan seçmenlerimizin 13742 geçerli oyunun çoğunluğunu alarak sandık sonuçlarına göre AK Parti adayı Orhan Bıçakçıoğlu Belediye Başkanlığını kazanmış bulunmaktadır. Bu bağlamda hem vatandaşlarımızı bilgilendirmek, hem de yanlış spekülasyonlara mahal vermemek için kamuoyunu bilgilendirme gereği duyduk. CHP seçim sonuçlarına çeşitli gerekçelerle itiraz etmiştir. İtiraz nedenleri ise sandık tutanaklarındaki maddi hatalardır ve partilerin aldıkları oy nispetinde itirazları yoktur. Sandık kurullarında görevli arkadaşlarımızın yorgunluk nedeniyle kullanılan oylarda yaptıkları kaymalardır. Bu maddi hatalar İlçe seçim Kurulu tarafından düzeltilmiş olup, seçim sonucunu etkileyecek bir hata değildir. Ayrıca yapılan itiraz İlçe Seçim Kurulu’nda oy birliği ile reddedilmiştir. Ancak CHP bütün geçersiz oyların yeniden sayılması gerektiğini ileri sürerek, İl Seçim Kurulu’na başvurmuştur. İl seçim Kurulu da itirazı oy birliği ile reddetmiştir. Şu anda süreç devam etmektedir. Bize inanan, bize güvenen Beşikdüzülüler müsterih olsunlar. Onların zerre kadar hakkını yedirmeyeceğiz” dedi.

Bıçakçıoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bu aşamadan sonra CHP vatandaşın iradesine saygısızlık yaparak sandıktan çıkan sonucu kabullenememektedir. Yaptıkları itirazın büyük ihtimalle 8 Mart 2014’de sonuçlanacağını tahmin ediyoruz. Kararın kesinleşeceği güne kadar da mazbatamızı alıp Belediye Başkanlığı koltuğuna oturamayacağız. Trabzon’un en batısında bir ilçe olan Beşikdüzü tarih boyunca hep diğer ilçelerden kültürüyle, eğitimiyle, Türkiye çapında tanınmışlığı ile ayrışmıştır. Ama bugün bir konuda daha öne çıkıyoruz. Çünkü Beşikdüzü’nde halkın verdiği karara saygısızlık boyutuna taşındığını birlikte yaşıyoruz. Trabzon’da 19 belediye içinde mazbatasını alıp koltuğuna oturamayan tek ilçe belediye başkanı benim. Bütün belediye başkanları devir- teslim törenleriyle makamlarına otururlarken, Beşikdüzü’nde maalesef CHP’nin halkın iradesine göstermiş olduğu saygısızlık neticesinde, hukuki süreci ellerinde koz olarak kullanıp işi yokuşa sürmesidir. Neticenin değişmeyeceğini bile bile bu yola başvurmalarını bize inanan, bize güvenen Beşikdüzülü kardeşlerim adına şiddetle tel’in ediyorum. Aslında bugün Beşikdüzü belediyesi hizmet yapmaya devam etmek zorundadır. Bu bağlamda Duygulu ve Çakırlı köylerinde meydana gelen heyelanlara biz değil, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu müdahale etti. Bu da CHP zihniyetinin Beşikdüzü’nün önünü kestiğinin bir göstergesidir.” dedi. (Muhammet TAŞ)

11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Nisan 2014, 00:38 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar