ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün başlattığı kampanya ile;
İDLİB’de, hayırsever Vakfıkebirliler adına briket evler oluşturulacak.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal: “Mağdur, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişmek, Müslüman milletimizin geçmişten getirdiği en erdemli duruştur.”

Vakfıkebir’de, ilçe müftülüğünce İDLİB’de yaşanan insanlık dramından etkilenen yüzbinlerce Suriyelinin zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla bir yardım kampanyası başlatıldı.

Suriye’de iç savaşın başladığı 9 yıl öncesinden bugüne kadar düzenlenen birçok kampanyada olduğu gibi bu kampanyada da yerlerinden edilen, yurtlarından olan savunmasız insanlara yardım eli uzatıldığını belirten Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, kampanya ile ilgili yaptığı bilgilendirmede, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle, İDLİB’de yaşanan insanlık dramından etkilenen yüzbinlerce Suriyelinin zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

“Bir kısım insan açken tok yatmak, Müslümanın kutsal anlayışı ve İslam’ın insana verdiği değerle bağdaşmaz.”

Dini, mezhebi, meşrebi ve rengi ne olursa olsun mağdur, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişmenin, Müslüman milletimizin geçmişten getirdiği en erdemli duruş olduğunun altını çizen İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Kış şartlarında en çok ihtiyaç duyulan yakacak ve bütün zamanların ihtiyacı olma durumunu kaybetmeyen gıda kampanyasıyla, dini, mezhebi, meşrebi ve rengi ne olursa olsun mağdur, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişmek, Müslüman milletimizin geçmişten getirdiği en erdemli duruştur. Sınırlarımızın içinde ve sınır boylarında çadır kent, konteynır kentler ve briket evler kurarak sığınmacılara sıcak yuva kuran devletimiz, milletimizin desteğiyle dünya üzerinde iyilik hareketinin öncüsü olmuş, bayrağımız da bu iyiliğin simgesi haline gelmiştir. Elbette bir millet için ve bu milletin her neferi için bu durum bir övünç kaynağı ve sorumluluk alanıdır. Zira bir kısım insan açken tok yatmak, Müslümanın kutsal anlayışı ve İslam’ın insana verdiği değerle bağdaşmaz. Dünya genelinde yaşanan açlık ölümlerinin en büyük nedeni bu hassasiyeti benimsememek, iyilikte koşullu davranıyor olmaktır. Oysa bedenlerimizden ve ruhlarımızdan müteşekkil varlığımızın mutluluğu, kulluğun tezahürü olan iyiliği yeryüzünde egemen kılmaya bağlanmıştır.” dedi.

HAYIRSEVER VAKFIKEBİR HALKININ YARDIMLARIYLA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

İDLİB için başlatılan yardım kampanyası kapsamında hayırsever Vakfıkebir halkının yardımlarıyla biriken 30 bin TL ile 6 adet briket evin oluşturulabildiğini söyleyen Müftü Köksal, bu kapsamda devam eden kampanyaya destek vermek isteyen hayırsever vatandaşların ilçe müftülüğü ile iletişime geçebileceklerini istedi.  Müftü Köksal; “Milletimizin hassasiyeti, imkanların elverişli olup olmadığına bakmaksızın yardım talebine ve imdat çağrısına her zaman güçlü bir şekilde cevap vermiş, sembolik davranışın ötesinde ihtiyaçtan fazlasıyla yardıma koşmuştur. Ülkemiz genelinde başlatılan bu kampanyaya Trabzon İlimizde olduğu gibi Vakfıkebir İlçemizde de destek verilmiş, kış şartlarının ihtiyaçları dikkate alınarak briket evler oluşturulması için hayırsever Vakfıkebir halkının yardımlarıyla biriken 30 bin TL ile 6 adet briket ev Vakfıkebir adına oluşturulacak inşallah. Böylece insanlık dramının yaşandığı ve sözde medeni dünyanın sağır ve kör davrandığı bir coğrafyaya iyilik yapmış, görevimizi yerine getirmiş olacağız. Her daim mağdur ve mazlumun yanında yer alan milletimizin, ilçemizdeki büyük projelere verdiği desteğin yanında hiç yüksünmeden, kilometrelerce uzakta bulunmasına rağmen bu gibi uluslararası kampanyalarda gösterdiği alicenaplık, dünya kamuoyu ve İslam Dünyasında takdir görüyor, duayla karşılık buluyor. Biz de Yüce Allah’tan mükafat niyazında bulunuyor, sağlık afiyet huzur ve mutluluk diliyoruz.”sözlerine yer verdi.

İlçe Müftüsü Köksal ayrıca; “Eş zamanlı olarak sınır ötesi harekatla terör yuvalarını dağıtmak için sefere çıkan, milletimizin bağrından çıkan ‘Peygamber Ocağı’nın son temsilcisi Mehmetçiğimiz, memleketimize gelebilecek tehlikeleri bertaraf etmektedir. Çok yönlü yorucu ve yıpratıcı sorumluluk ve fedakarlık anlayışının Yüce Allah nezdinde milletimize mükafatla karşılık bulmasını niyaz ediyorum.” dua ve temennisinde bulundu.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Mart 2020, 13:50 tarihinde Dünya, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar