ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BU KİTAP HER BEŞİKDÜZÜLÜ’NÜN EVİNDE OLMALI

cennetin bati yakasi

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Gazeteci Yazar Cemal Aksoy ve kızı Aslıhan Aksoy’un birlikte hazırladığı, “Cennetin Batı Yakası Trabzon Beşikdüzü” adlı eserin imza gününde ortaya çıkan ortak görüş:

“BU KİTAP HER BEŞİKDÜZÜLÜ’NÜN EVİNDE OLMALI”

Gazeteci Cemal Aksoy ve kızı Aslıhan Aksoy’un birlikte yazdıkları, “Cennetin Batı Yakası Trabzon Beşikdüzü” adlı kitap için imza günü düzenlendi.

Beşikdüzü Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen imza gününe Beşikdüzü Kaymakamı Süleyman Polat, Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Kerim İkibaş, Beşikdüzüspor Kulübü Başkanı Çetin Eksert, Beşikdüzü Ülkü Ocağı Başkanı Temel Ayvaz, Trabzon Yazarlar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı, Büyükliman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Oktay Gül, davetliler ve kitapseverler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda yazarlardan Murat Cihan, Turan Bahadır, Mustafa Yazıcı, Garip Ayata, BGC Başkanı Oktay Gül, Emine Özgenç’in konuşmalarının ardından Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu yaptığı konuşmada, “Bundan bir müddet önce Cemal Bey bu kitap için bana geldiğinde ben bu kitabı Trabzon Günlerine yetiştir orada dağıtalım demiştim. O da yetiştirdi. Tabi daha da gelişebilir, ikinci cildi çıkabilir. Eksikler, noksanlar varsa tamamlanabilir. Bu kitap için eleştiriyi kabul etmiyorum. Öneri olabilir. Burada bir emek var. Bir aile albümü gibi. Ben bu kitapta Beşikdüzü’nü görüyorum. Elinize sağlık. Belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırım. Beşikdüzü’nün her evinde bu kitap olmalı, olması lazım. O evlerdeki gençler bu Beşikdüzü’nün bu kitap sayesinde nereden nereye geldiğini bilir. Kimlerin yaşadığını, ne sıkıntılar çektiğini bilir. Bu kitabın mutlaka daha da gelişmesini, birinci, ikinci cildini yayınlanmasını dilerim” dedi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da kitapla ilgili yaptığı kısa konuşmada, “Ben de kendimi Beşikdüzülü sayıyorum. Ben de burada okudum. Burada mağazamız var. Gerçekten bu güzel kitaba emeği geçen başta Cemal Beyi kutluyorum” dedi.

Kitabın yazarlarından Cemal Aksoy da yaptığı konuşmada, “Ben söylemek istediğim her şeyi bu kitabımda söyledim, Beşikdüzü’nün hizmetine sundum. Askerlik dönüşü Emniyet Teşkilatına girdim. Emniyet Teşkilatından emekli olduktan sonra memlekete döndüm.  Bir 5 yıl Belediye Meclisi üyeliği yaptım. Benim bu 5 yıl, ömrümden kayıp 5 yıldır. Beş yıl sonunda bir eksiklik hissettim. Eksiklik; yazılmayan, söylenmeyen bir ilçe olduğunu hissettim. Önce bir gazete çıkardım. Araştırmalarımı önce bu gazetede yayınladım. Daha sonra bunları bir kitap haline getirmeyi düşündüm. Emekli olalı 11 yıl oldu. 11 yıldır bu kitapla uğraşıyoruz. Nihayet uğraşımız sonunda bugünlere geldik. Bu Beşikdüzü’nde ilk olacaktır. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Son olarak konuşan Kaymakam Süleyman Polat, “Cemal beye çok teşekkür ediyorum. Beşikdüzü için bir kapı araladı. Güzel bir kapı olur inşallah. Bundan sonra Beşikdüzü’nde yaşayan, yaşamış, yaşayacak olanlar bu kapıdan girerler. Beğenirler, önerilerini getirirler, Cemal Bey tarafından değerlendirilir, ikinci baskıda, üçüncü baskıda tekrar düzenler, daha güzelini yapar. Beğenmezler, eleştirirler yeni kitaplar yaparlar. Cennetin Trabzon’un bu batı yakasında güzel güzel eserler verirler. Bu eser bütün Beşikdüzülüler’in evinde mutlaka olması gerekir” dedi.

Konuşmaların ardından salona geçilerek aralarında yazar Cemal ve Aslıhan Aksoy’un kitabının da bulunduğu Trabzon Yazarlar Birliği sergisinin açılışı, Kaymakam Süleyman Polat tarafından yapıldı. Yazar Aksoy, burada kitaplarını imzalayarak okuyucularıyla buluşturdu. (Ahmet SARAÇ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Şubat 2015, 23:35 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar