ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BULUŞMA

abdullahgulay yazar3

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

BULUŞMA

Üyesi olduğum, ana düşüncesini  “İşimiz de gücümüz de eğitim”  şeklinde ifade eden ve merkezi İstanbul’da bulunan, başkanlığını Hasan KESKİN’in yürüttüğü, Trabzon Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği,  geçtiğimiz Mayıs ayının 14 ile 18’i arasında ”Memleketimin Yöneticileri Buluşuyor” teması ile İstanbul ve Çanakkale’ye bir gezi düzenledi.

Kafile başkanlığını yaptığım 45 kişilik gezi gurubu, Şalpazarını yönetenler; belediye başkanı Refik KURUKIZ ve meclis üyeleri, mahalle muhtarları, daire amirleri, dernek başkanları ve yerel basın mensuplarından oluşturuldu. Düzenlenen gezinin amacı, sosyal ve psikolojik güç tazelemek için Şalpazarını yöneten seçilmiş ve atanmışların İstanbul’da yeni seçilen belediye başkanları, Şalpazarılı bürokratları, tarihi ve kültürel mekânlarımızı ziyaret etmek şeklinde düşünüldü.

Şalpazarı’ndan 14 Mayıs Çarşamba günü saat 18.30 da İlçe kaymakamı Zihni YILDIZHAN tarafından uğurlanan kafile,  18 Mayıs Pazar günü saat 16.00 da planlandığı gibi ilçeye dönüşünü gerçekleştirdi.

Yola çıkarken Soma maden kazası haberleri henüz yeni duyulmaya başlanmıştı. Ancak gezinin ilerleyen saatlerinde olayın vehameti ve büyüklüğü ortaya çıkınca, İstanbul Çamlıca DSİ tesislerinde  sanatçıların da katılımı ile düzenlenen eğlence gecesinin şekli değiştirilerek, istişare konuşmalarına dönüştürüldü ve anlaşması yapılan Tv canlı yayını iptal edildi.

Bayındırlık Eski Bakanı  Mustafa DEMİR’in ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’in yanı sıra çok sayıda bürokratın da katıldığı gecenin açılışı Kuran okunarak yapıldı.  Soma’da hayatını kaybedenler için dua yapıldı. Konuşmalar, düşünce görüş ve paylaşımları, tanışmalar gece boyunca sürdü. Meğer eğlencesiz, yemekli sohbet gecesine ne kadar çok ihtiyaç varmış. Çok yararlı ve zevk alınan bir gece olduğu, katılımcıların memnuniyetlerini ifade etmelerinden anlaşıldı. Böylece müzikli, horonlu gecelerin yanında bu tür tanışma, dayanışma ve hasbihal gecelerinin de düzenlenebileceğini Soma kazası sebebiyle anlamış olduk.

Ziyaret kapsamında Tuzla Belediyesi, Üsküdar Belediyesi,  Sancaktepe Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Şalfed İstişare Here are a few horoscopes cancer celebrities born on July 6th and their romantic connections and associated sign:George W. buluşması, Erhan KEKEÇ ziyareti, Eyüp Sultan’da Cuma namazı, Panorama 1453, Marmaray geçişi, Boğaz turu ve Çanakkale Şehitliği’ne yapılan ziyaret, katılımcıların unutamayacağı anıları arasındaki yerini casino online aldı.

Dönüş yolunda değerlendirme konuşmaları yapıldı. Herkes çok memnundu. Bir muhtar arkadaşımız hayıflanarak şöyle dedi: “ Hocam yaşım altmışa dayandı. Ben Çanakkale’yi daha yeni gördüm. İyi ki görmüşüm diye çok sevindim; bu güne kadar görmediğim için üzüldüm. Bu ziyareti keşki bundan 20-30 sene önce yapsaymışım. Geç kalmışım. Az kalsın görmeden ölecekmişim. Eğitim Derneğine çok teşekkür ederim”. Dedi.

Sonra devam etti: “ Bu vatan için ne kadar acı bedeller ödendiğini  daha önce duyardık ama lâfta kalırdı, şimdi yüreğime oturdu.  Gençlerimize bu toprakların hangi zorluklarla vatan yapıldığını, kıymetinin bilinmesi gerektiğini ancak Çanakkale anlatır! Derslerde anlatmak yerine öğrencilerinizi oraya götürün. Bu gün sokaklarda cam çerçeve kıran gençler bu gerçekleri bilmiyorlar mı?”

Evet… Muhtarın konuşması bir eğitimci olarak beni de çok düşündürdü.  Eğitim derneğinin yaptığı yararlı bir işe katkı sağlamış olmanın hazzını duydum. Kahve köşelerinde ömür tüketen dernekçilik anlayışından artık sıyrılarak dışarı çıkmanın zamanı geldi ve geçiyor. Derneklerimiz lokal-kahvehane işletmeciliği ve horon sergileme anlayışını bırakarak toplum yararına olacak kültürel derinliklere yönelmeli, millet yararına olacak  işlere imza atmalıdır.

Kafilemiz, kendilerine güvenleri bir kat daha artmış olarak ilçeye döndüler. Böylece medeni cesaretlerine katkı sağlanmış oldu. Buna vesile olan  ve destek sağlayan herkese  bölge insanımız adına teşekkür ediyorum. Bu açıdan dernek amacına ulaşmıştır diye düşünüyorum.

Bu  gazete köşesinde konuyu siz okuyucularımla paylaşma gerekçem ise;  doğru, iyi ve faydalı işlerin bizlere ölçü, kılavuz ve ışık olacağı umudunu taşıyor olmamdır.

Bir başka güzellikte buluşmak dileği ile hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Haziran 2014, 18:44 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar