ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BUSE ‘ŞAMPİYON’ GİBİ KARŞILANDI

busekansilandi

BUSE ‘ŞAMPİYON’ GİBİ KARŞILANDI

İstanbul İkitelli Spor Merkezi’nde yapılan Karate Balkan Şampiyonası’nda ikinci olan Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu Spor Kulübü Sporcusu Buse Kaya, şampiyona dönüşü takım arkadaşları ve ailesi tarafından Beşikdüzü Otogarı’nda törenle karşılandı.

Arkadaşları ve ailesiyle bir süre hasret gideren milli sporcumuz Buse Kaya duygularını basın mensupları ile paylaştı. Kaya, “Yarışma çok güzel geçti. Bu yarışmada antrenörlerimin, ailemin bana çok büyük desteği oldu. Şampiyonada Artvin’den gelen arkadaşlarımın büyük desteğini gördüm. Maç sırasında sürekli olarak bana destek verdiler. Yarışma sırasında rakiplerim karşısında asla zorlanmadım. Önümüzdeki yıllarda Balkan veya Dünya şampiyonası yapıldığında mutlaka ülkeme ve ilçeme şampiyon olarak döneceğim” dedi.

busekansilandi1

YILDIZLAR: “KISITLI İMKANLARLA HAZIRLANIYORUZ”

35 kilo 2003 doğumlularda Bayanlar Kumite dalında Buse Kaya’nın Balkan Şampiyonası’nda çok büyük bir derece elde ederek Balkan ikincisi olarak ilimize döndüğünün  altını çizen Teknik Direktör Mehmet Yıldızlar, “Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu Spor Kulübü Başkanı Halil Haliloğlu ile beraber cefakarca mücadele ettiğimiz karate branşında ilimizi temsil eden sporcumuz ilk değil. Daha önce de Türkiye şampiyonluklarımız, Balkan ve Avrupa derecelerimiz vardı. Önümüzde yeni bir Balkan Şampiyonası olacak. Buse Kaya Balkan Şampiyonası’nda kendisini ispatladı. Sırada Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda milli takımımız adına yarışacak. Yine kulübümüzün sporcularından Aykut Taylan önümüzdeki ay Makedonya’da yapılacak olan şampiyonada ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Şimdi bu şampiyonaya hazırlanıyoruz. Ancak şampiyonaya çok kısıtlı imkanlarla hazırlanmak istemiyoruz. Sadece Kulüp başkanımızın uğraşları ile beraber değil, ilimizin de bize destek olmasını istiyoruz. Milli takım sporcularımızı şampiyonalara başka illerin eşofmanlarıyla göndermekten maalesef üzülüyoruz. Neden sporcularımızı kendi ilçemizde ve ilimizde idame edemiyoruz da başka illerden yardım almak durumunda kalıyoruz? Antrenör olarak il müdürlüğünden her hangi bir ücret almıyoruz. İl müdürlüğümüzün kulübümüze karşı daha duyarlı olmasını istiyoruz” diyen Yıldızlar yetkililere çağrıda bulundu.

HALİLOĞLU: “TEK RAKİBİMİZ İMKANSIZLIKLAR”

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Spor Kulübü Başkanı Halil Haliloğlu ise karşılama töreni sırasında yaptığı açıklamada, Balkan ikincisi olan Buse Kaya’nın kendilerini onurlandırdığına dikkat çekerek Teknik Direktör Mehmet Yıldızlar ve Karate Milli Takım Antrenörü Murat Yıldızlar’a teşekkür etti. Haliloğlu, “Tüm bunları imkânsızlıklar içinde başarıyoruz. Şayet imkan verilirse Vakfıkebir’de daha çok şeyler yapacağımıza inanıyorum. Çünkü kızımızı başka bir kulübün eşofmanıyla müsabakalara gönderdik. İl spor Müdürlüğü’nün bize ne zaman dönüp bakacağını merak ediyorum daha doğrusu. Maddi desteğe ihtiyacımız var. Bunu sağlarsak Dünya Şampiyonu’nun, Balkan Şampiyonu’nun Vakfıkebir’den çıkmaması için her hangi bir neden yok. Vakfıkebir’de yaşanan son olayları hepimiz biliyoruz. Ancak böyle şampiyonlar çıkardığımızda bu olayların önüne geçebileceğimize inanıyorum” dedi. Balkan ikincisi kızı ile gurur duyduğunu ifade eden anne Asiye Kaya da, “Gururluyum, Kızım büyük bir başarı sağladı. Karateye aşkla bağlı. Çok severek yapıyor karateyi. Antrenörü Milli takım arkadaşları şampiyonada kendisine büyük destek verdiler. Karate sporunun verdiği sorumluluk ayrıca evdeki yaşamına da yansıyor. Derslerinde de çok başarılı. O artık hedefini belirlemiş” şeklinde konuştu.

YILDIZLAR: “ÇİFTE BİR MUTLULUK YAŞADIK”

Milli Takım Antrenörü Murat Yıldızlar, “Şampiyonada hem kendi adıma, hem sporcumuz adına, hem de ülkemiz adına çifte bir mutluluk yaşadık. Bu yarışmalarda hem Milli Takım antrenörü olarak görev yaptım, hem de sporcumuzun ikinci olarak bizi ve ülkemizi temsil etmesi çok önemliydi. Olabileceği en üst noktada bir başarıya imza attı. Birinci olan sporcumuz da yine bizim milli takımımızdan. Genel sıralamada Türk Milli Takımı açık ara farkla birinciliği kazandı. Buse Kaya’nın bir avantajı da, yeni yönetmelik gereği C Milliler üniversite hayatı boyunca bin TL’nin üzerinde karşılıksız burs alacak. İnşallah diğerlerine de örnek olacaktır diye düşünüyorum. Ancak şampiyonaya götürdüğümüz bir sporcuya farklı bir kulübün eşofmanını giydirmenin acizliği içersindeyiz. Bu yüzden desteğe ihtiyacımız var. İl Spor Müdürlüğünün bizlere destek olmalarını istiyoruz. Eğer destek oluyorsalar neye göre destek oluyorlar? Bu güne kadar Avrupa ve Balkanlar dahil bütün dereceler bizde. Eğer ilde yardım yapılıyorsa nerelere yapılıyor? Eğer bir başarı istatistiği göz önüne alınıyorsa bizim branşta en yüksek başarı bizim. Çünkü Avrupa üçüncülüğünü ilk defa kumite dalında ilimize getiren biziz. Bu kadar kısa bir sürede Balkan ikincisi çıkarmak da kolay değil. Şu soruyu sormak gerekiyor. Bizim için bir şeyler yapmaları için neyi bekliyorlar?” dedi. (Ziya FİDAYE)

 

 

 

 

 

 

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Haziran 2014, 19:33 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Spor Haberleri, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar