VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Büyükliman’a OBJEKTİF’ten BAKIŞ
muhammet_tas_cezaevi-su
Muhammet TAŞ
muhammetbesikduzu@hotmail.com

Büyükliman’a OBJEKTİF’ten BAKIŞ

Cezaevi yapılacak mı?

Birkaç yıldır Beşikdüzü’ne Cezaevi yapılacağı ilçe gündeminden hiç düşmedi. İlçenin ‘Ambarlı merası’ yol kenarına tabelası dikildi. Halen proje aşamasında olduğu ifade ediliyor. Fakat inşaatı için kesin bir tarih verilemiyor. Halk, giden kurumların yanında gelecek her türlü güzel yatırımları da dört gözle bekliyor. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eski yıllardaki temeli atılmış ve yıllarca bekleyip çürütülen yatırımları haklı olarak eleştirdiği gibi Beşikdüzü cezaevinin de umarız, sadece tabelası dikilmiş olmaz. (Eğitimin beşiği Beşikdüzü’ne cezaevi yapılması doğru mu? O da ayrı bir tartışma konusudur)

Eşit hizmet dağılımı yok

Köylere giden yatırımların eşit dağıtılamaması, birçok köy yollarına dahi planlı bakım yapılmaması sıkıntı yaratan gelişmeler. İlçe Özel İdare Şantiyesinin araç parkının zayıf oluşu da, köy yollarındaki sıkıntıları bertaraf edebilme noktasında sorun yaşatıyor. Köylerin birçoğunda kanal yok. Yağmur yağdığında su, yolun ortasından akarak tahribat yapıyor. Hatta beton ve asfalt kaplanan çok yolda bile kanalın olmayışı sel sularıyla birlikte devletin parasını dereye indiriyor. Bunların önüne geçilmesi için denetimlerin artırılması şart. Bu manadaAK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Sayın Harun Demirci’nin 25 köye 25 ayrı proje yapacağı söylemi ne zaman hayata geçecek bilinmiyor?  Kendisinden köy yollarına planlı bir programla hizmet yapılması ile 25 köy projesi hakkında açıklama bekliyoruz.

Alooo Ramis Başkan içecek suyumuz yok!

Gelelim su sorununa. Başta Beşikdüzü’nün Hünerli, Ağaçlı, Zemberek ve çevre köyler susuzluk içinde. Bu sebeple köyüne gelmeyen bilhassa gurbette olan çok ailenin olduğu bilinen acı bir gerçek. Beşikdüzü Belediyesi hem Beşikdüzü’nün hem de çevre ilçe köylerinin su depolarına tankerle su taşıyor. Su tankeri neredeyse 24 saat çalışıyor. Belediye gelen taleplerini karşılamakta zorlanıyor. Birkaç gün önce başkan Ramis Uzun’un yanında yarım saat kaldık. En az 20 yerden “Su istiyoruz” feryadıyla telefon geldi. “Bırakın temizliği, içecek suyumuz yok.”diyen vatandaşlar, çaresiz. Ama yine de Beşikdüzü Belediyesi su gibi büyük bir ihtiyacı karşılamakta başarılı. Ancak köylerin su sorununa kesin neşter vurulmalı. Taşıma su ile değirmen ne kadar döner?

Keltir Köprüsünü yapın artık!

Şahmelik Köyü Keltir Mahallesi’nin 2011 yılı Haziran ayında hizmete açılan yolu, dereye atılan büzleri sel sularının almasıyla kısa süre sonra ulaşıma kapandı. İki yıldır köprüleri olmadığı için ulaşımı teleferikle sağlamaya çalışan mahalle halkı defalarca sorunu yetkililere bildirmelerine rağmen hala köprülerinin yapılmamasına isyan ediyorlar. Yol sevincini dahi kısa süre yaşayan mahalleliye “Yolunuz ihale edildi, yapılacak.”deniliyorsa da henüz bir gelişme yok.

Başkanlık herkesin işi değil

İlçenin daha yazılacak çok önemli sorunları var. Bu sorunları hatırlatmamdaki amacım ise, yerel seçimler öncesi aday adayı olan kişilerin ilçenin sorunlarına hakim olmaları yönündedir. A köyünün yol sorununu kendi köy yolu sorunu gibi görmeyen, caddede yürürken çevre düzeni bozukluğundan rahatsız olmayan, basit işleri çözmekten aciz, umursamaz, egoist yaklaşımları olan kişiler lütfen belediye başkanlığı adaylığına soyunmasın. Halk, deneyimli, iş yapacak, proje üretecek kişiler arıyor. Kaybedecek zaman gerçekten yok. Belediye başkanlığı herkesin yapacağı iş değil. Bahsettiğim bu sorunların çözülmesi için özellikle iktidar partisi Beşikdüzü’nde nasıl bir yol izleyecek? Vatandaş merak ediyor.

Karayollarına teşekkür

İki hafta önce Beşikdüzü-İskenderli-Tonya il yolu ile ilgili yolda çalışmaların devam ettiğini ancak yolun geri kalan kısımlarının bozuk olduğunu yazmıştım. Aradan bir hafta geçtikten sonra yolun bozuk yerleri asfaltla kapatıldı. En azından araçlar biraz daha rahat yol alabiliyor. Emeği geçenlere teşekkürler.

 

 

 

 

 

 

 


Arka plan görüntüler için reklamların üzerine tıklayabilirsiniz…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Eylül 2013, 01:15 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 4, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar