DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
BÜYÜKLİMAN’DA AİLE EĞİTİMİ

BÜYÜKLİMAN’DA AİLE EĞİTİMİ

Vakfıkebir Büyükliman İlokulu’nda çocukları bulunan ailelere yönelik olarak açılan ve 7- 11 yaş arasında çocukları bulunan aileleri eğitmeyi amaçlayan ‘Aile Eğitimi Kursu’ devam ediyor.

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ‘Aile Eğitimi Kursu’na katılan anneler, kursun hayli yararlı olduğunu ve çocuklarının davranışlarında olumlu gelişmeler gözlendiğini ifade ederlerken, Kurs Öğretmeni ve Büyükliman İlkokulu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uzmanı Alper Mumcu da, kursa katılan annelerin bu işi ciddiyetle sahiplendiklerinin altını çizdi.

Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, “Çocuklarınıza balık vermek yerine mutlaka ve mutlaka onlara balık tutmayı öğretiniz” uyarısında bulundu, velilerden gelen istekleri cevapladı.

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Birol Yüksek, açılan ‘Aile Eğitimi Kursu’nun 7- 11 yaş arası çocukları bulunan ailelere etkili ebeveynlik yapma becerisini arttırmanın yanı sıra, çocuğun gelişimine, yaşına ve yaşadıkları olaylara uygun anne babalık yapmak için gerekli yöntemleri ve becerileri kazandırmayı, ayrıca engelli bireylere duyarlılık geliştirme konusunda bilinç kazandırmayı amaçladıklarına vurgu yaparak, programa 7-11 yaş arasında çocuğu olan anne babalar ve bakımında görevli olan kişilerin katılabildiklerini ifade etti.

14 HAFTA SÜRÜYOR

Yüksek, “Kursumuzun toplam süresi 14 haftadır. Bu süre, 14 oturum hâlinde düzenlenmiş olup, her oturumda ayrı bir tema işlenmektedir. Haftalık ders saati 5 saat olan kurs, toplam 70 saattir. 5 ders saatinin 3 ders saati grupla yapılan sohbetlerden oluşmaktadır. 2 ders saati ise; haftanın değerlendirilmesi, bir sonraki haftanın planlanması çalışmalarının yapılması şeklinde düzenlenmiştir. Kursumuz ayrıca haftada bir uygulanan oturumlardan oluşmaktadır ve oturumlarda grup ile sohbet, programda yer alan temalara bağlı olarak aktif katılımı destekleyecek şekilde yürütülmektedir. Programa sonradan katılmak isteyen aileler, kursun başlama tarihinden itibaren ilk 10 güne kadar kayıt yaptırabilir ve programa katılabilirler. Her grup sohbeti sonunda, ailelerin edindikleri bilgileri yakın çevreleriyle paylaşabilmeleri amacıyla özet ya da ek bilgilerin yer aldığı ekler verilmektedir. Sohbetler sonunda, aileler o haftaki konuyla ilgili olarak kararlar almaya ve uygulamaya yönlendirilmektedir” dedi.

HEDEF İYİ ÇOCUK YETİŞTİRMEK

7-11 Yaş Aile Eğitim Kurs Programı temaları konusunda da bilgi veren Yüksek, kursun tanışma ve programın tanıtımı, anne–baba tutumları (Çocuğun Anne Babası Olmak), iletişim engelleri ve dinleme becerileri, kendini İfade etme becerileri, etkili İletişim (Olumlu davranış kazandırma yolları), istenmeyen davranışları değiştirme yöntemleri, temel alışkanlıklar (Çocuğa olumlu alışkanlıklar kazandırma), bedensel ve cinsel gelişim, zihinsel gelişim ve dil gelişimi, sosyal- duygusal gelişim ve benlik gelişimi, yaşam olayları, çocuk hakları, çocukla nitelikli zaman geçirmek ve oyun oynamak, özel eğitime ihtiyacı olan bireylere duyarlılık geliştirme gibi konulardan oluştuğunu kaydetti.

Kursta başarılı olan annelere kurs bitiminde Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenecek olan törenle sertifikaları verilecek.

Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Ocak 2017, 09:42 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar