VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Çarşıbaşı’nda ilk resmi başvuru Gelleci’den

aydin gelleci carsibasi1

Büyük boy foto için tıkla…

30 Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde Çarşıbaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti’den ilk resmi başvuruyu gazeteci ve belediye meclis üyesi Aydın Gelleci yaptı.

Çarşıbaşı Belediye Meclis Üyesi ve gazeteci Aydın Gelleci, resmi başvuru dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel’e vermeden önce yaklaşık 15 yıldır Çarşıbaşı’nda olduğunu belirterek kendisini yalnız bırakmayan basın mensuplarına teşekkür etti. Aydın Gelleci konuşmasında: “Bu güne kadar Çarşıbaşı’nın kalkınması, gelişmesi ve güzelleşmesi için mücadele ettim. 2009 yerel seçimlerinde de belediye meclis üyeliğine seçildim. AK Parti Hükümeti sayesinde ve ilçe başkanlığımızın çalışmaları neticesinde bana verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Şimdi ise AK Parti şemsiyesi altında belediye başkanı olarak Çarşıbaşı’nda hizmete devam etmek istiyorum. Bu hizmeti ise, geçmişi eleştirerek değil, yapılanların üzerine daha fazlasını koyarak yapmak arzusundayım. Aday adaylığı süreci boyunca teşkilat ve anket yoklamaları yapılacak. Temennim, aday adaylığı sürecinde müracaat eden isimlerle birlikte Avni Akkan Caddesi’nde, Yavuz Köyü’nde, Kadıköy’de veya Fener Köyü’nde, Kale Köyü’nde, Çarşıbaşı’nın merkez mahalleleri ve tüm köylerinde bu isimlerle kol kola yürüyüp AK Parti’nin başarısı için mücadele etmektir. İnşallah Çarşıbaşı için, AK Parti için, devletimiz için, herkes için hayırlısı olur” dedi.

KARAÇENGEL: “YARIŞ TATLI BİR BARIŞ İÇİNDE SÜRMELİ”

AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel, Aydın Gelleci’nin başvuru evrakını alırken yaptığı konuşmada, “Yaklaşan 2014 mahalli seçimleri dolayısıyla aday adaylarımız partimize müracaat ederek ilgilerini göstermektedirler. Bu süreçte ilk aday adaylığını bize resmi olarak bildiren belediye meclis üyemiz ve gazeteci Aydın Gelleci olmuştur. Hayırlı uğurlu olsun. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Aday adaylığı sürecinin bir yarış olduğuna dikkat çeken Karaçengel, kendilerine daha çok aday adaylarının başvuracağının beklendiğini ifade etti. Karaçengel, “Aday adaylarımızın bu yarışı tatlı bir barış içerisinde sürdürmelerini istiyoruz. Sonuçta bir kişi aday olacaktır ve herkesin buna saygı göstermesini ve etrafında kenetlenmelerini istiyoruz. Barış ve demokrasi içinde bir aday adaylığı süreci yaşanacaktır.

Ak Parti Çarşıbaşı’nda geçen seçimde olduğu gibi daha güçlü ve oy oranını artırarak çıkacaktır. Bu bağlamda aday adaylarımızın birliği ve beraberliği çok büyük önem arz etmektedir. Ayrıca bu seçimi Çarşıbaşı Belediye Başkanlığı seçimi olarak da değerlendirmememiz, fotoğrafın büyük kısmına bakmamız lazım. Çarşıbaşı’nda olayları bireyselleştirip Başbakan’a, bu davaya ve AK Parti’ye zarar vermememiz lazım diye düşünüyorum. Başbakanımızın Ankara’dan Suriye için, Somali için, Afganistan ve diğer ülkeler için dünyaya verdiği mesajlara bizim de burada birlik ve beraberliğimizle destek olmamız lazım” şeklinde konuştu. (Ziya FİDAYE)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ekim 2013, 17:44 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar