DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
ÇEMBERİMDE GÜL OYA TRABZON SERGİSİ FEVZİYE İLKOKULU’NDA AÇILDI

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

ÇEMBERİMDE GÜL OYA TRABZON SERGİSİ FEVZİYE İLKOKULU’NDA AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen “eTwinning Projesi” kapsamında 81 ilden okulların katılımıyla düzenlenen “Çemberimde Gül Oya” Trabzon sergisi, Vakfıkebir Fevziye İlkokulu’nda açıldı.

Bir eTwinning projesi olan Çemberimde Gül Oya unutulmaya yüz tutmuş yaşam biçimlerimizi, kültür ve el sanatlarımızı öğrenciler aracılığı ile açığa çıkartmayı, canlandırmayı ve yaşatmayı amaçlamaktadır. ”81 il 81 kültür” teması ile yola çıkan sergide öğrencilerin el yazıları ile yazılmış illere ait oyalı çemberler, yemek tarifleri, türküler, maniler türkü videoları, karekod uygulamalı halk oyunları, her ilin kendine mahsus kıyafetleri , el sanatı örnekleri sınıf içi etkinlikleri yer almaktadır.

81 ilden proje temsilcisi okulların ürünleri 3 valize sığdırılarak 81 ilin öğrencileriyle buluşturmak için bir sonra ki ile gönderiliyor. Çemberimde Gül Oya Projesi Trabzon koordinatörleri Fevziye İlkokulu Müdür Yardımcısı Selçuk Kahyaoğlu ve Matematik Öğretmeni Zeynep Karagüzel tarafından yürütüldü.

Serginin açılmasına büyük destek veren Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Ben bu okulda okudum. Çocukluğum burada geçti. Teklif geldiğinde hiç düşünmeden destek verdik. Ayrıca Vakfıkebir’den bir okulu bu projeyi üstlenmesi ilçemiz adına sevindirici bir olaydır. Kendilerini kutluyorum” dedi.

Kaymakam Mesut Yakuta da yaptığı konuşmada, “O kadar güzel topraklarda yaşıyoruz ki, her bir taşı her bir toprağı tarih kokuyor, kültür kokuyor. Bu zenginliğin farkına varıp, yaşatmamız lazım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Fevziye İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan atma türküler, Türkiyem Mozaiği gösterisi ve Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin horon gösterisi izleyicilere sunuldu. Gösterilerin ardından katılımcılar sergiyi gezip Trabzon’un kültürünü ve sunulan yöresel lezzetlerini tanıma fırsatı buldu.

Vakfıkebir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen açılış törenine Kaymakam Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Muhammet Balta, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri, daire amirleri, okulda uzun bir zaman önce çalışmış emekli öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Mayıs 2017, 22:27 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar