ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
CHP Adayı Kalyoncu: “Türkiye’de Tonya modeli belediyeciliği oluşturacağız”

hasan kalyoncu tonya chp

Fotoğrafları “facebook” sayfamızdaki albümde bulabilirsiniz…

Tonya CHP Belediye başkan adayı Hasan Kalyoncu seçim çalışmalarıyla ilgili basına değerlendirmelerde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tonya Belediye başkan adayı Hasan Kalyoncu, Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz ile Büyükliman’da görev yapan basın mensuplarıyla Vakfıkebir Hasbahçe’de bir araya gelerek seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

“Başka bir Tonya mümkün”

Tonya CHP Belediye başkan adayı Hasan Kalyoncu, bir iddiayla yola çıktıklarını, iddialarının temelinde ise başka bir Tonya’nın mümkün olabileceği olduğunu söyledi. Kalyoncu, “Gerçekten inanarak söylüyorum. Başka bir Tonya mümkün. Nasıl bir Tonya mümkün? Önce huzurlu olan, yolu olan, evinde suyu akmayan hane kalmayan, turizmde gelişmiş ve kültürel yönden Tonya’yı dışarıya açan bir Tonya’yı gerçekleştirmek için yola çıktık” dedi.

“Türkiye’de Tonya modeli belediyeciliği oluşturacağız”

Kalyoncu açıklamasında; “Eğer göreve gelirsek bir iddiamız daha var. Biz Tonya’yı halkla birlikte yöneteceğiz. 11 tane meclis üyesi, 1 tane belediye başkanı, belediyenin teknik görevlileri, memurları olarak Tonya Belediyesi’ni yönetme diye bir şansımız yok. Biz, bir ezberi bozmak içi yola çıktık. Bu da Tonya’da Belediye’yi halkla birlikte yönetmektir. 21 mahallemizde oluşturacağımız mahalle meclisleri, onların kendi aralarında seçecekleri birer sözcü, Belediye Meclisi toplantılarımızda her zaman hazır olacaklar. Biz meclis toplantılarını halka açık bir şekilde toplantı salonlarında yapacağız. Bu toplantılara bir de mahalle muhtarları katılacaklardır. Onların da görüşlerini alacağız, kararı birlikte oluşturacağız. Ancak, yasal olarak kararı belediye meclisi verecektir. Tonya’da yapılacak her şeyi halkla birlikte kararlaştıracağız. Halk bir şeyi istemiyorsa biz de istemiyoruz. Halkın istediği şeyi gerçekleştirmek için canla başla mücadele edeceğiz. Halk sorunu getirecek, biz çözümünü üreteceğiz. Bu oluşturacağımız modele belki Türkiye’de Tonya modeli belediyecilik denecek” dedi.

“60 yıllık ilçeyiz; yol ve ulaşım sorunu çözüme kavuşmadı”

Açıklamasının devamında Kalyoncu, “Biz, 60 yıllık bir ilçeyiz. Tonya’da 60 yıldır yol sorunu, ulaşım sorunu çözüme kavuşmadı. Bütün mahallelerde görüştüğüm insanların temel talepleri yol. Onun için bizim birinci önceliğimiz yoldur. Yakın yaylalarımız, mezerelerimiz vardır. Onların da yolları yol ağına dahil olacaktır. Bir Kadıralak yolumuz var. Burası turizme çok elverişli bir yer. Maalesef düzgün bir yolu yok. Kutu gibi bir ilçe istiyoruz. Temizliğiyle, parkıyla, bahçesiyle, sosyal yapılardaki ihtiyaçlarıyla, temel bir takım ihtiyaçlarıyla Tonya’nın eksiklerini gidereceğiz. Tonya’da yıllardır bir pazaryeri sorunu var. Biz Tonya’ya yakışır, modern kapalı bir pazaryeri yapmayı hedefliyoruz. Haftanın diğer günleri burayı otopark olarak kullanacağız. Tonya’da küçük bir sanayi sitesi söz konusudur. Bunu hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Tonya’yı turizm cenneti haline getireceğiz”

Tonya’yı turizm cenneti haline getireceklerini de belirten Cumhuriyet Halk Partisi Tonya Belediye başkan adayı Hasan Kalyoncu, İlçemizin Fol ve Kastan derelerine gereken önemi vereceğiz. Folderesi kenarına bir park projemiz var. Tonya göç veriyor. Hayvancılık bitti, tarım bitti. Tonya nüfusunun erimesini engellemenin yolu turizmden geçiyor. Tonya’nın yaylaları, vadileri, tepeleri, ormanları turizme elverişli yerlerdir. Doğayı bozmadan, koruyarak doğayı paraya çevirmek zorundayız. Tonya’yı turizm cenneti haline getirmeyi hedefliyoruz. Eğer bunu başarabilirsek Tonya’yı uçururuz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Şubat 2014, 16:09 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar