VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
CHP Trabzon Milletvekili aynı zamanda Trabzon Belediye Başkan adayı Volkan Canalioğlu Tonya’da konuştu

canalitonyada1

Foto için tıkla…
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla…)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Trabzon Milletvekili aynı zamanda Trabzon Belediye Başkan adayı Volkan Canalioğlu, beraberinde İl Başkanı Yavuz Karan ile birlikte Tonya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Canalioğlu’nu Tonya’da gelişinde CHP Belediye Başkan adayı Hasan Kalyoncu, İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, Beşikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Gültepe ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

Tonya’da ilk olarak tüm esnafları gezerek, hem sorunlarını dinledi, hem de yerel seçimlerle ilgili destek isteyen Canalioğlu ziyaretinin sonunda kadınlar tarafında düzenlenen programda bir konuşma yaptı.

Trabzon Belediye Başkan adayı Canalioğlu şunları söyledi: “Önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimleri çok önemsiyoruz. O nedenle sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Birlik, beraberlik ve paylaşım içerisinde sizin görüşlerinizi de önemseyerek seçimlerden zaferle çıkmak istiyoruz.

Biliyorsunuz burada sizlerin görüşü alınmadan, AKP iktidarında, her zaman ben yaptım oldu, anlayışıyla davranan bir başbakan var. Bunun bir yansımasını da Tonya ilçemizde gördük. Neydi bu? Size sorulmadan tam bir doğa cenneti olan Livalobo’da çimento fabrikası yapma kararı almışlardı. Ama siz ne yaptınız? Büyük bir çoğunlukla, hep beraber bir irade ortaya koydunuz.  Bu iradenizi hem Tonya’da, hem Trabzon’da, hem de Ankara’da ortaya koydunuz. Ben de sizlerle beraber yürüdüm ve sesimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde duyurduk.  Meclis’te de söyledim, burada çimento fabrikası olmaz. Burada olsa olsa turizm merkezi olur. Turizm ve hayvancılık Tonya ilçemizin olmazsa olmazıdır. Şu anda çimento fabrika işi askıya alındı, ne olacağı da belli değil.

Değerli Tonyalı kardeşlerim bu ülkede kumpas var,  bu ülkede yolsuzluk var, bu ülkede rüşvet var, bu ülkede şike var, bu ülkede adaletsizlik var, bu ülkede tek bir şey yok:  o da hukuk. Ben dedim ki, bu yolsuzluğu, bu rüşveti Mekke’den çarşaf getirseler örtemezler. Kamu vicdanında bunun cevabını verememişlerdir.  Bugün işsizlik hat safhada, emeklilerimizin durumu belli, yüzlerce öğretmenimiz atanamıyor. Geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlarımız geçinemiyor. Bugün altı litre sütle ancak bir litre mazot alabiliyorsunuz. Bu hükümet son kullanma tarihini 30 Mart’ta bitirmiş olmalı.” Dedi.

Kalyoncu, “Bu seçim hükümet seçimi değil Tonya’nın seçimini yapacağız”

Çok sayıda kadının katıldığı ve ilçe merkezindeki bir kahvehanede yapılan toplantıda konuşan CHP Tonya Belediye Başkanı adayı Hasan Kalyoncu, “30 Mart yerel seçimlerine kadın eli değecek.” dedi.

Kalyoncu kadınlara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bir değişim istediğiniz için buradasınız. Evi ayakta tutan, Tonya ekonomisini ayakta tutan emekçi kadınlardır. Üreten siz, yöneten de siz olmalısınız. Evet, biz Tonya’da bir değişimi gerçekleştirmek için yola çıktık. Bu değişim sürecinde temel söyleyişimiz başka bir Tonya mümkün. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla mutlu olacağımız bir Tonya. Hedeflediğimiz Tonya bu. Tonya’da yapılacak işler bir kişinin tutağı arasından karar olarak çıkmayacak. O kararı sizler vereceksiniz. Sizin söz ve karar sahibi olduğunuz, yönetimde yetkili olduğunuz bir yönetim modelini getireceğiz biz Tonya’ya. İleri de bu Türkiye’de Tonya modeli olarak anılacak. Göreve geldiğimizde makam odasının kapısı sonuna kadar açık olacak. Biz randevularla çalışmayacağız. Makam odasının kapısını menteşeleri ile beraber yerinden sökeceğim. Hiçbir kadınımız belediye merdivenlerinden ağlayarak inmeyecek.  Bu seçim hükümet seçimi değil. Biz Tonya’nın seçimini yapacağız. Biz Tonya’nın gelecek beş yılı için seçim yapacağız. Geçmişte oyunuzu başka bir partiye vermiş olabilirsiniz. Gelecekte de farklı düşünebilirsiniz. Ancak, bu seçimde oyunuzu Tonya için istiyoruz. 30 Mart seçimlerine artık kadın eli değecek. Kadının elinin değdiği yerde gül biter, güzellik olur.” Şeklinde konuştu.

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ocak 2014, 22:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar