VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
CHP’nin Beşikdüzü tepkisi

CHP’nin Beşikdüzü tepkisi

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan: “AKP il Başkanı kendi il binasını BDP’lilere tahsis etsin. Onlar bunlardan bir ışık almasalar, buraya gelme şansları yoktu.”dedi.

Utanmasalar, Beşikdüzü’nü

Eynesil’e nahiye yapacaklar

BDP’lilere AKP İl binasını tahsis etsin

CHP Beşikdüzü İlçe Teşkilatının Şubat ayı danışma meclisi toplantısında konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Beşikdüzü’nde kapatılan kurumlar, MYO bölümleri ve BDP’li milletvekillerinin Trabzon’a gelişiyle ilgili sert açıklamalarında bulundu.

Aklınız şimdi mi başınıza geldi?

Başkan Karan, “Beşikdüzü ve Maçka başta olmak üzere Meslek Yüksek Okulları bölümlerinin kapatılması gündeme geliyor. Diyorlar ki, ‘branşlaşmaya gidiyoruz.’ Bu üniversitenin senatosu bu kararı alırken, siz açılsın diye senato üyesi olarak üniversitedeydiniz. Tıp Fakültesi’nin dekanıydınız. Bunun altına o zaman aklınız kesmedi de imza atınız. Rektör oldunuz, bir yıl sonramı aklınız başınıza geldi de bu bölümleri kapatıyorsunuz. Buranın kapatılması demek, Beşikdüzü’nün yüzde ellisini alıp götürmek demektir. Utanmasalar, alacaklar Beşikdüzü’nü Eynesil’e nahiye yapacaklar. Bu konuda Beşikdüzülüler olarak ses getireceğiz. Tepki göstereceğiz. Bunları yapmazsak, yarın derler ki, Beşikdüzü Kaymakamlığını da Eynesil’e taşıdık.”dedi.

BDP’lilere AKP binasını tahsis etsin

BDP’li milletvekillerinin bölgemize gelişiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yapan CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, “Bir söz vardır. ‘Bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü’ derler. Şimdi ne oldu da, 10 yıldır bu tarafa gelme ihtiyacı hissetmediniz de geliyorsunuz. Kimden güç aldınız. Biz basın mensubunu dün beni arayarak, ‘BDP’lilere yer vermiyorlarmış, herhalde emniyete mal etmişler, ne diyorsunuz”deyince, dedim ki; “Gitsinler AKP’nin il binasında yapsınlar toplantıyı. AKP il Başkanı kendi il binasını BDP’lilere tahsis etsin. Onlar bunlardan bir ışık almasalar, buraya gelme şansları yoktu. Biz kafatasçı değiliz. Biz CHP’yiz. Etnik, kimliğe, etnik ayrımcılığa ve bu ülkenin bölünmesine karşıyız. Sarıkamış’ta şehit düşen bizim dedelerimizdi. Bugün bu ülkeyi yönetenlerin dedeleri mandacı zihniyetin torunlarıdır. Onlar İngilizlere burayı verelim diyenlerin torunlarıdır. O yüzden sahip olduğumuz değerleri iyi bilmemiz lazım. Bu ülkenin başbakanı Abdullah Öcalan ile görüşen şerefsizdir dedi. 20 gün sonra ben görüşmedim. Görevli görüştü dedi.”

Teşvik bitti, istihdam sorunu çıktı

Teşvikin uzatılmaması Beşikdüzü’nde istihdam sorunlarını gündeme getireceğini savunan CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Bundan sonrada Beşikdüzü OSB’ye bir firmanın gelip yatırım yapmasının söz konusu olamayacağını söyledi.

Beşikdüzü köyleştirilmeye çalışılıyor

CHP Beşikdüzü ‘ ilçe başkanı da, Beşikdüzü’nde yaşananları da şaşkınlıkla izledikleri belirterek, İlçe olabilmesi için büyük çalışmalar yapılmıştı. Şimdilerde yavaş yavaş köyleştirilmeye çalışılıyor. Geçen yıl Adliye taşınırken verilen mücadeleye Akp sessiz kalmıştı. Bu, siyaset üstü olmalıydı. Şimdilerde Yüksekokul boşaltılıyor. Hem de Türkiye´nin en güzel kampüslerinden birine sahip olan bir okul. Bizler 4 yıllık fakülte istiyoruz. Bu konuya da sessiz kalınmamalıdır. Örgüt çalışmalarımız sürmektedir. Yapılan çalışmaların genel Merkez tarafından da izlenmesi olumludur. Parti okulu çalışmaları ve projeleri harfiyen uygulanmıştır. Üye kayıtları devam etmektedir. AKP de artık bu kadar sahtekarlıklar sonrasında bizim üyelerimizi alamayacaktır herhalde.”dedi.

Belediye Kültür salonunda yapılan toplantıya, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Oğuz Belde Belediye Başkanı Şakir Yenigün, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Muhammet TAŞ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Şubat 2013, 23:32 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar