ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Çıtlaklı Camii’nin Temeli Törenle Atıldı

citlakli merkez camii1

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntüler için tıklayınız…

ÇITLAKLI CAMİİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

2001 yılında Ağaçlı’dan ayrılan Çıtlaklı Mahellesi’nde cami bulunmaması dolayısıyla harekete geçen mahalle halkı, önce derneklerini kurdular, daha sonra cami ve imamevinin temelini attılar.

Temel atma törenine Beşikdüzü Kaymakamı Süleyman Polat, Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Yıldırım, MHP milletvekili adayı Yavuz Aydın, Kozan Savcısı Çıtlaklılı Abdullah Çıtlak, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Kerim İkibaş, Mahalle Muhtarı Bilal Çıtlak, Dernek Başkanı Muhammet Çıtlak,  siyasiler, muhtarlar, davetliler ve mahalle halkı katıldılar.

Saygı duruşunun ardından Beşikdüzü Merkez Eski Camii İmam Hatibi Sezai Yaşar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende açılış konuşmasını Çıtlaklı Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Muhammet Çıtlak yaptı. Çıtlak konuşmasında, “Mahallemiz diğer mahalleden ayrılmadan önce, mescit, cami gibi ibadetlerimizi yapabileceğimiz hiçbir yerimiz yoktu. Mahallemize bir cami yapmak için 2012 yılında harekete geçtik ve bugün itibariyle de cami bölümünün ve imam evinin temelini atacağız” dedi. Camiinin mimari projesini çizen mimar Ali Bahat’ın konuşmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Bugün maalesef Beşikdüzümüz her geçen gün kan kaybeden ilçe konumuna gelmiş. 34 mahallesinde okul var, okullarımız boş. Hepsi kapalı. 34 mahallesinde 57 camisi var bu 58.si. Ancak, cemaatimiz yok. Neden? Çünkü Beşikdüzü’nün insanı Beşikdüzü’nde doymuyor, bu memleketten gidiyor. Bu nüfus göçünü tersine nasıl döndürebiliriz, camilerimizi nasıl cemaatsız bırakmayız. Bunun gayreti ve çalışması içerisinde olmalıyız” dedi. Kaymakam Süleyman Polat da, “Camileri kimler yapar? Camileri Allah’a ve ahiret gününe inanan müminler  imar ederler. Çıtlaklı Mahallesi insanları da öyledir. Allah onların çabalarını boşa çıkarmayacaktır” dedi. Son olarak İlçe Müftüsü Mehmet Yıldırım yaptığı konuşmada, “Bu projeyi başlatan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bu iş, çok hayırlı bir iş. Allah’ın camisi için temel atacağız, Allah’ın ayındayız. Recep ayı Allah’ın ayı. Allah’ın ayında mescidin temelini atmış olacağız.” dedi. Müftü Yıldırım’ın yaptığı duadan sonra başta Kaymakam Polat, Belediye Başkanı Bıçakçıoğlu ve Müftü Yıldırım tarafından temele ilk harç konuldu. Cami inşaatı için yapılan açık artırmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Program ikram ile sona erdi. (Ahmet SARAÇ)

Video görüntüler

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Nisan 2015, 23:23 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar