VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Çocuklara SGK tanıtıldı

Çocuklara SGK tanıtıldı

Beşikdüzü Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilköğretim öğrencilerine yönelik kitap ve CD dağıtımı programı Şehit Öğretmen Gürhan Yardım İlköğretim Okulu salonunda gerçekleştirildi.

Programa Kaymakam Alaattin Aktaş, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Fevzi Taş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Musa Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fadime Cüre, Okul Müdürü Abdullah Gündoğdu, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Musa Bulut, törende yaptığı konuşmada, Sosyal Güvenlik bilincini bu yaşlarda insanlarımıza aşılamak gerektiğini söyledi. Bulut, “Başkalarının yardımına gerek kalmaksızın yaşama ve geçinme ihtiyaçlarını temin eden bir sistemdir. Sosyal güvenlik kanunlarla ve anayasamızla güvence altına alınmıştır ve herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet sosyal güvenlik hakkını sağlamak için gerekli tedbirleri alır. İşte bu gerekçelerle Türkiye’de sosyal güvenlik kurumu kurulmuş ve sosyal güvenlik sisteminin yürütümü temin ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılında Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-kur kurumlarının kapatılarak yeni bir kuruldu ve adına Sosyal Güvenlik dendi.” şeklinde konuştu. Daha sonra sosyal güvenlik kurumunu tanıtıcı bir sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fadime Cüre’de yaptığı konuşmada, öğrencilere seslenerek, geleceğinizi gerçekten güvence altına almak istiyorsanız eğitim şart ama, sosyal güvenlik bilincinin olması da şart dedi.

İlçe Kaymakamı Alaattin Aktaş ise, Aklınız başınızda iken, gözünüz görüyor iken, kulağınız duyuyor iken, eliniz, ayağınız tutuyor iken, siz çocuklar geleceğinizle ilgili tasarruf etme, birikim sahibi olma ve sosyal güvenlik diye bir kurum çatısı altında kendinize bir yer bulmaz iseniz, yarın yaşlandığınızda güzünüzün görmediği zamanda, kulağınızın duymadığı zamanda, elinizin ayağınızın tutmadığı zamanda artık size bakacak hiçbir kimse yok demektir. İşte şu anda bu sistemin özü ve temeli budur. Şimdi hangi hastaneye giderseniz gidin TC numaranız ile muayene olabiliyorsunuz. Şimdi bu kitap ve CD’leri daha çok ortaokul ve liselilere vermek lazım. Çünkü liseliler hayata atıldığında sosyal güvencesiz çalışmaması gerektiğini bilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından başta Kaymakam Alaattin Aktaş olmak üzere, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Belediye Başkanı Ramis Uzun, Emniyet Müdürü Fevzi Taş ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fadime Cüre tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kitap ve CD’leri öğrencilere dağıtıldı.

www.besikduzugazetesi.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Kasım 2012, 23:56 tarihinde Eğitim, Genel, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar