DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BEŞİKDÜZÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenecektir…

Video görüntü_1                    Video görüntü_2

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BEŞİKDÜZÜ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Karadeniz Programı çerçevesinde, 08 Ağustos 2017 Salı günü Trabzon’un Beşikdüzü İlçesini ziyaret etti. Helikopter ile Beşikdüzü İlçesi Beşikdağ mevkiine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yapımı devam eden Teleferik Projesini yerinde gördü, incelemelerde bulundu ve yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ilçe merkezi Çakmak Camii önüne gelerek vatandaşlarla buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a burada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Trabzon Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile ilçe Belediye Başkanları eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada halka hitaben yaptığı konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, “Şimdi sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Türkiye’de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş. Ankara’dan çıktın İstanbul’a kadar yürüdün, senin güvenliğini kim aldı? Sen o yolda yürürken, o kadar vatandaşa zulmettin. Senin güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı. Bu hükümet sana o imkanları verdi.” dedi.

ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE GEZİ OLAYLARI DA VARDI

Erdoğan, ‘Geziciler çıktı meydana, dolaştılar, zannettiler ki, Gezicilerle biz Türkiye’yi bitiririz. Arkasında emperyalist güçler vardı. Bu emperyalist güçler onları kullanıyordu. 11-12 ağaç sökülüp başka yere götürülüyor diye kıyamet koparıyorlardı. Biz 2 milyon ağaç diktik. 2,5 milyar fidan diktik. Biç çevreciyiz’ dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bir Alman dergisine verdiği röportaja da değinen Erdoğan, ‘Yazıklar olsun’ dedi.

CHP’li belediyelerdeki eylemlere gönderme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderine seslenerek ‘Sen önce oradaki adaleti hallet’ ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, konuşmasında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Türkiye’de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş. Ankara’dan çıktın İstanbul’a kadar yürüdün, senin güvenliğini kim aldı? Sen o yolda yürürken, o kadar vatandaşa zulmettin. Senin güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı. Bu hükümet sana o imkanları verdi.” dedi.

“Adalet duygusal değildir, adalet hissi değildir. Adalet yürek ister ve adalet sorumluluk ister. İşte biz bununla bu yoldayız.” diyen Erdoğan, “Öyle kalkıp FETÖ’cüyü korumak için, PKK’yı korumak için, DEAŞ’ı korumak için eğer sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan yazıklar olsun sana. Zaten yanında gezenler de belliydi.” ifadesini kullandı.

ALMANYA’YA ELEŞTİRİ: SON DÖNEMDE İSTİKAMETİ KAYBETTİLER

Erdoğan, “Havalimanlarını yaptık mı? İşte Ordu-Giresun. Trabzon inşallah daha da gelişecek. Artvin-Rize Havalimanı’na başladık. Deniz üzerinde iki tane önemli havalimanı sadece Karadenizimizde. 25’ten 55 havalimanına çıktık. Benim vatandaşım artık araba fiyatına uçakla seyahat etsin istiyoruz. Havayolunu halkın yolu yaptık. Ulaşımda inşallah bu perfermans artarak devam edecek. Biz göreve geldik 6 bin 100 km. bölünmüş yol vardı. Biz buna 19 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Yolun varsa medenisin, yoksa medeniyetten bahsetme. Enerji aynı şekilde. Ekonomide tırmanış başladı. Güneş enerjisiyle ilgili bir ihale yapıldı, pik yaptı. Rüzgar enerjisiyle ilgili yine bir ihale yapıldı, elhümdülillah herkes bundan bir şey çıkmaz derken 8 uluslararası şirket, 4 tanesi Alman’dı ve ihale dünyada bir rekor oldu. Rekor seviyede bu ihaleyle inşallah bittiğinde elektrik ücretleri de aşağı doğru inecek.” dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;
“Japonlar bu ihaleye katıldılar, 1,5 milyar dolar buraya kredi temini oldu 2 bin 500 yataklı hastane İstanbul’a yapılacak. Bakın nasıl geldiler. At binenin kılıç kuşananındır bu böyle bilinmelidir. Almanlar sallayıp duruyor, varsın sallasınlar. Onlar da yanlışlarını anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak. Biz Almanlara bir şey yapmadık, ama ne yazık ki son dönemde istikameti kaybettiler. Şurada Ekim ayında seçim var, ondan dolayı birisi bir tarafa birisi bir tarafa vuruyor. Nereye vurursanız vurun biz yolumuzda gidiyoruz. Biz Türkiye’yiyiz. Atacağımız bu adımlarla Türkiyemizi çok daha farklı bir konuma getiriyoruz. getireceğiz.”

KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARINA “SİYASET YAPMAYIN, DÜRÜST OLUN” DEDİM!

Erdoğan, “Bakın buraya telefrik yapıyoruz. Bu telefrik buraya modernizmi getirecek. Bugüne kadar nasıl ta Uludağ, Palandöken’e şuraya buraya gidiyorlarsa bundan sonra da Beşikdüzü’ne gelip, Beşik Dağı’na tırmanacaklar. İnşallah en kısa zamanda o da bitecek. Attığımız, atacağımız adımlar var. Sizin dualarınızı, gayretlerinizi bekliyoruz. Türkiye yeniden toparlanmayla ihracatını 150 milyar dolara çıkardı. Büyümeyi ilk çeyrekte yüzde 5’e çıkardık. Daha fazla olacak. Hamdolsun Merkez Bankası’ndaki rezerv 107’yi buldu, daha fazla olacak. Borsa İstanbul rekor üstüne rekor kırıyor. Kredi derecelendirme kuruluşlarına ne demiştim; siyaset yapmayın, dürüst olun dedim. Onların dedikleri tutmadı, bizim dediğimiz oldu. Ben milletime inanıyorum, güveniyorum. Milletimi Allah için seviyorum. Ve bunun için de başaracağız diyorum.” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE BİR İDOL OLMUŞ DURUMDA”

Erdoğan, “Ali Şükrü Bey’in mekânında sizlerle birarada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz demiştik. Hamdolsun 15 yıl geçti. Bu 15 yıl içerisinde görevi aldığımız yerden bulunduğumuz yer çok farklı. Artık dünya Türkiye’yi konuşuyor. Artık dünyada Türkiye bir idol olmuş durumda.” sözlerine yer verdi

“ZANNETTİLER Kİ, GEZİCİLERLE BİZ TÜRKİYE’Yİ BİTİRİRİZ”

Göreve geldiğimizde 3,4’ü konuşan Türkiye vardı diyen Erdoğan, “Şimdi hamdolsun çok yukarılara tırmandık. 3 bin 400’den şimdi 11 bine kişi başına milli gelirin ulaştığı bir Türkiye var. Battı, bitti diyorlardı. Ama Türkiye’yi öyle aldık şimdi bu noktaya getirdik. Geziciler çıktı meydana, dolaştılar, zannettiler ki, Gezicilerle biz Türkiye’yi bitiririz. Arkasında emperyalist güçler vardı. Bu emperyalist güçler onları kullanıyordu. 11-12 ağaç sökülüp başka yere götürülüyor diye kıyamet koparıyorlardı. Biz 2 milyon ağaç diktik. 2,5 milyar fidan diktik.” açıklamasında bulundu.

“CEHALETE KARŞI SAVAŞ AÇMAK BÖYLE OLUR”

AK Parti iktidarı döneminde yapılan eğitim hamlelerine dikkat çeken Erdoğan, ” “Biz bu millete aşığız. Aşık olan dertli olan bir şeyler yapar. Aşık olmayan yapamaz. Eğitimde Türkiye’de üniversitesi olmayan il kaldı mı? 74 üniversiteyle başladık şu anda elhamdülillah 184 üniversiteye sahibiz. 270 bin derslik yaptık, mevcut dersliklerin üzerine. Cehalete karşı savaş açmak böyle olur da onun için. Eğitimde en büyük desteği Milli Eğitim’e veriyoruz. Öğretmenlere ihtiyacımız var. Boş ders olmayacak dedik. Bizim öğrencilik yıllarımızda sınıfımızda 75 öğrenci vardı. Ama Başbakanlığım dönemimde bir karar aldık. Biz öğrenci sayısını 30’a indireceğiz dedik. Şimdi tüm Türkiye’de dersliklerde öğrenci sayısı 30’a inmiş durumda.” dedi.


Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenecektir…

Video görüntü_1

Video görüntü_2

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Ağustos 2017, 17:35 tarihinde Dünya, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar