VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıldönümü Beşikdüzü’nde düzenlenen törenle kutlandı

Beşikdüzü İlçe Stadında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutan Vekili İsmail Pınar, , Belediye Başkanı Ramis Uzun, daire amirleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Bayram saat 10.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutan Vekili İsmail Pınar ve Belediye Başkanı Ramis Uzun öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Alaattin Aktaş, “Bugün Ulusca büyük bir sevinç yaşıyoruz. Sevincimiz dünyanın dört bir yanında yangı bulmaktadır. Yurt içinde ve yurtdışında tüm vatandaşlarımız ve kurumlarımız Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorlar. Bu kutlamalar bize büyük bir heyecan, engin bir sevinç ve çok büyük bir haklı onur yaşatmaktadır. Atatürk’ün cumhuriyet için nitelemesi de, ‘En büyük eserim’ şeklindedir. Şuan burada bulunan herkes çok iyi bilmelidir ki, cumhuriyete kavuşmak çok büyük yokluklar, imkânsızlıklar içerisinde, azimle ve kararlılıkla verilen çok çetin mücadeleler sonucu, hiç de kolay olmamıştır. Ne mutlu bizlere ki, tüm insanlığın keşfettiği yegâne, en üstün ve en son yönetim bicimi olan cumhuriyete sahibiz. ” dedi.

Öğrenciler tarafından şiirler okundu, kız folklor ekibinin ardından Anadolu Sağlık Meslek Lisesi bando takımının eşliğinde geçit töreni gerçekleştirildi.

Törenin son bölümünde Cumhuriyet Bayramı kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren takımlara ve öğrencilere ödülleri verildi.

Kros yarışması 1500 m. kategorisinde birinci olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, ikinci olan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve üçüncü olan Ticaret Meslek Lisesi; 2000m. Erkekler kategorisinde birinci olan Atatürk Lisesi, ikinci olan Ticaret Meslek Lisesi ve üçüncü olan Endüstri Meslek Lisesi’ne; krosta ferdi erkeklerde birinci olan Atatürk Lisesi’nden Fehmi Kara, ikinci olan Endüstri Meslek Lisesi’nden Ceyhun Güdü, üçüncü olan Atatürk Lisesi’nden Tugay Kara’ya; ferdi kızlarda birinci olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Büşra Aksoy, Merve Kırlak ve Sinem Öztürk’e ödülleri Kaymakam Alaattin Aktaş tarafından verildi.

Masa tenisi yarışmalarında erkekler kategorisinde birinci olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, ikinci olan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, üçüncü olan Anadolu Lisesi; kızlarda birinci olan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve ikinci olan Kız Meslek Lisesi takımları ödüllerini Garnizon Komutan Vekili İsmail Pınar’ın elinden aldılar.

Kano yarışmasında kızlar kategorisinde birinci olan Akademi Gençlikspor Kulübü’nden Aleyna Kilit, ikinci olan Zigana Genlikspor Kulübü’nden Sabiha Kaya ve üçüncü olan KTÜ Spor Kulübü’nden Semiha Kaya’ya ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Enver Koç; erkekler kategorisinde birinci olan Akademi Gençlikspor Kulübü’nden Serthan Öncü, ikinci olan Mehmet Sağlam ve üçüncü olan Zigana Doğaspor Kulübü’nden Durukan Bekar’a ödüllerini Belediye Başkanı Ramis Uzun verdi.

Satranç yarışmasında birinci olan Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Bedirhan Öztürk’e ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Enver Koç, ikinci olan yine Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Yunus Emre Usta ve üçüncü olan Endüstri Meslek Lisesi’nden Aziz Fehmi Olgun’a ödüllerini İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fazıl Arıkan verdiler.

Kutlama programı, ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ekim 2012, 23:11 tarihinde Eğitim, Genel, Resim Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar