VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Demirci’nin röportajı

Demirci’nin röportajı

Demirci: “İlçe Teşkilatı olarak biz Beşikdüzü’ne sevdalıyız. Kalkınması ve gelişmesi için, bütün engellemelere rağmen inşallah Beşikdüzü’nü şantiyeye çevireceğiz.”

Demirci: “Yerel seçimlerde hedefimiz belediyeyi kazanarak, tüm Türkiye’de olduğu gibi AK Parti belediyeciliğini ilçemiz vatandaşlarının hizmetine, kadar geç kalınmış olsa da hizmetine sunmaktır.”

Demirci: “Belediye hizmetleri olarak, ilçemiz şu anda çok yetersiz olup, inşallah belediyeyi AK Parti saflarına kattığımızda AK Parti belediyeciliği farkını halkımıza hissettireceğiz. AK Parti belediyeciliği ile Beşikdüzü’nü sosyal-kültürel alanda hak ettiği yere getireceğiz.”

Sel felaketinde AK Parti’li Trabzon Belediyesi’nin ilçemizde yaptığı temizlik vb. çalışmalar vatandaşlarımızın takdirine mazhar olmuştur. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve ekibine ilçemiz adına teşekkür ediyorum.”

AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı-İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci; ilçede hayata geçirilen proje aşamasında olan yatırımlar hakkında Objektif Haber ve Karadeniz Gazetesi’ne özel açıklamalar yaptı.

2013’te Beşikdüzü Şantiyeye dönecek

RÖPÖRTAJ:

AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci Beşikdüzü’nde hayata geçirilen yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Modern öğrenci yurdu

Demirci: “Uzun yıllardır eksikliği çekilen Beşikdüzü MYO öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayacak olan yurt, başbakanımızın talimatı, bakan ve milletvekillerimizin takibi sonucu ilçemize modern yüksekokul öğrenci yurdu kazandırıldı. Öğrencilerimizin bu konudaki sıkıntıları büyük ölçüde giderilmiş oldu. Emeği geçen başta sayın başbakanımız olmak üzere bakan ve milletvekillerimize teşekkür ederiz.”

Uluslararası standartlarda spor salonu

Demirci: “Uzun süredir yapımı devam eden 1000 kişilik Beşikdüzü Spor Salonu Avrupa standartlarında, uluslararası normlara uygun bir şekilde yapıldı. Her türlü müsabakaların yapılabileceği mükemmel bir salon olarak inşa edildi. Spor salonumuzun yapımında emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar, eski Spor Bakanımız Sayın Faruk Özak’a, Bakan Yardımcımız Muhammet Balta’ya, bütün milletvekillerimize, Trabzon Valimiz Dr. Recep Kızılcık’a teşekkür ediyorum.”

OSB yolu asfaltlandı

Demirci: “Büyükliman havzasının en önemli yatırımlarından biri olan ve 39 parselden oluşan Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde şu anda 14 fabrika faaliyette. 13 tanesi proje ve inşaat aşamasında. 9 parsele de talep var. 300 kişi istihdam ediliyor. Ulaşım konusunda çok sıkıntılar çekilmekteydi. Çevre ve Şehircilik Bakanımızı sayın Erdoğan Bayraktar, Bakan Yardımcımız Muhammet Balta, valimiz Dr. Recep Kızılcık’ın destekleriyle 3,5 km.lik yolu standartlara uygun asfalt döküldü. Bundan sonra bu yolun akar kanallarıyla etap içindeki çalışmalara ağırlık verilecek.”

Köy yollarına yatırım artacak

Demirci: “Köy yollarında özellikle KÖYDES ve Özel İdare imkanlarıyla çok büyük iyileştirmeler yapıldı. Önümüzdeki süreçte tüm köy yollarında eksik kalan çalışmalara devam edeceğiz. Hükümetimizin ve özellikle sayın başbakanımızın projesi olan KÖYDES ile köylerimizde Cumhuriyet tarihinde yapılandan daha fazlasını AK Parti iktidarı ile yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Şunun çok iyi bilinmesini istiyoruz. Bizim her köyümüze hizmetimiz vardır, olmaya da devam edecektir. Çünkü biz köylerimizin hangi alanda sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Muhtarlarımız rahat olsun. Her köyümüzde 2013 yılı içinde köy yollarında daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacağız.”

Çeşmeönü ilköğretim ihale ediliyor

Demirci: “Çeşmeönü ve Adacık Mahallelerine hitap eden Çeşmeönü İlköğretim okulumuz hem çok eski, hem de ihtiyaca cevap veremiyordu. Sayın valimiz Recep Kızılcık, bu okulu ziyaretinde durumu yerinde görerek, okulun en kısa zamanda yapılacağı sözünü vermişti. Ancak okul sahasının genişletilmesi gerekiyordu. Vatandaşlarla arsa konusunda anlaşma sağlanamayınca iş yargıya gitmişti. Çeşmeönü İlköğretim okulumuzun yapımı uzamıştı. Yargı kararını vererek, arsanın tapusu Milli Eğitim’e geçti. Şu anda okulumuzun yapımı için ihalesi yapılarak, yapımına başlanılacak. Özellikle valimiz Recep Kızılcık’a teşekkür ediyoruz.”

TOKİ 354 konut yapacak

Demirci: “Beşikdüzü’nde TOKİ konutları konusunda talep vardı. Sayın bakanımız Erdoğan Bayraktar, Beşikdüzü’ne Toki yapılacağı sözünü vermişti. Bu söz doğrultusunda ilçemizde Toki çalışmaları başladı. Beşikdüzü’nün güzel yerlerinden birinde 28 dönüm arazi satın alındı. Talepler toplandı. 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak olan konutlar, 354 konut için önümüzdeki günlerde ihale yapılacak. Bu konutlar için Sayın Erdoğan Bayraktar ve Bakan Yardımcımız Muhammet Balta’ya teşekkür ediyoruz.”

Cezaevi projesi hazırlanıyor

Demirci: “Beşikdüzü’nün Anbarlı Köyü sınırlı içerisinde yer alan hazineye ait arazide Adalet Bakanlığı’nın yaptığı değerlendirme sonucu 1500 kişilik kapalı cezaevi içerisinde lojmanları, spor alanları, iş atölyeleriyle birlikte 202 dönüm arazi üzerine kurulacak. Şuanda proje çalışması yapılıyor. Bitiminde inşaatına başlanılacak.”

Stat çalışmaları sürüyor

Demirci: “Beşikdüzü’nün en önemli eksiklerinde biri de şehir stadı bu konuyu sürekli gündemde tuttuk. Beşikdüzüspor’un 3. Lige çıktıktan sonra üçüncü lig maçlarına oynamaya müsait stadı yok. Uzun süredir yer arayışı içerisindeydik. Ne belediyemizin, ne de kamunun elinde stat yapılabilecek bir yeri yok. İlçemize 3,5 km uzaklıktaki Akkese Köyü sınırları içerisinde hazineye ait 15 dönüm bir yer var. Buranın şehir stadı ve beraberinde de tesis olarak da yapılabileceği düşündük ve bu konuda çalışmalar başlattık. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün heyeti geldi inceledi ve olumlu buldular. Şuanda buranın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsisi yapıldı. Biz bu aşamadan sonra bu yerin Beşikdüzü şehir stadyumu olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

DSİ büyük çalışma yapıyor

Demirci: “İlçemizin su taşkınlarından korunması için her ilçede olduğu gibi Beşikdüzü’nde de DSİ’miz büyük bir çalışma için girmiştir. 4.7 milyon lira yatırımla; Çamlık, Kurbağalıdere, Değirmendere, Çavuşlu, Tümen, Takazlı akan derelerinin kapalı kısımlarının taşkın anında tehlike oluşturmasından dolayı yol geçişleri hariç, üzerleri açılarak tabanı betonlu kanal haline getiriliyor. Hudela ve Ş.Öğretmen Gürhan Yardım İlköğretim Okulu arkasından akan derelerde son sel baskınından sonra projeye dahil edildiler. Bu çalışmalarından dolayı DSİ yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu yatırımın tamamen DSİ’nin ve AK Parti hükümetinin yatırımıdır.

Beşikdüzü-İskenderli yolu başladı

Demirci: “Yine Beşikdüzü-İskenderli yolunun yapımı için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı, çalışmalara başlanıldı. Hükümetimizin önemli yatırımlarından biri olan Beşikdüzü-İskenderli yolunda çalışmalara yeniden başlandı. İnşallah süresi içinde bitirilerek, standartlara uygun olarak yapılıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yörede oturanlar çok rahat gidiş-geliş yapacaklardır.”

Muhammet TAŞ / TRT / AA / Karadeniz Gazetesi / Objektif Haber

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Aralık 2012, 21:14 tarihinde Genel, Siyaset, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar