VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Dilendirilen Çocuklar

muhammet_tas_dilendirilen cocuklar

Büyükliman’a OBJEKTİF’ten BAKIŞ

DİLENDİRİLEN ÇOCUKLAR!

Geçtiğimiz hafta bir gazeteci dostumla Saat: 21:30 civarında Beşikdüzü Serender Çayevine çay içmeye gittik. Çayımızı yudumlarken, yanımıza 7-8 yaşlarında bir kız çocuğu yanaşarak, “Kardeşim hasta, tedavisi için kalem satıyorum.”deyince çok fazla üzerine gitmeden çocuğa bu saatte kiminle buraya geldiğini sorduk.

“Annemle birlikte otobüsle geldik. Şu an beni dışarıda bekliyor.”dedi.

Duruma üzüldük ama çocuğun o saatte annesiyle Beşikdüzü’nün sahil parklarında para toplamayacağından şüphelenerek, küçük kızı takip etmeye başladık. Serender Çayevinden çıkıp Şehit Ütğm. Erdal Kurtoğlu parkına gelince 40-45 yaşlarında bir erkekle kısa süre görüşüp, parkın içinde kalem satmaya devam etti.

Bu sefer her ikisini de takip etmeye başladığımızda 9-10 yaşlarında ikinci bir kız çocuğu daha karşımıza çıktı. O andan sonra yaklaşık bir saat hafiye gibi 2 kız çocuğu ve başlarındaki adamı takip ettik. Takibimizde anladık ki, bu adam çocuklara yalan söylettirerek, onların sırtından para kazanmaya çalışıyor. Tam emin olmak için bir saat süren takibimiz sonucunda ilçeden ayrılacaklarını anladığımızda 155’i çevirerek, durumu Beşikdüzü Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdik.

Tenis Kortu arkasındaki toprak yığınıyla dolu yere özel aracını park eden kişi Serender Çayevi arkasından dolaşarak, aracına binmek üzereyken, polis ekiplerince durduruldu. Tabi bu kişi kendi çocuklarına yalan söylettirerek, para kazanmaya çalışan bir kişi olduğunu öğrenince, her geçen gün daha da kirlenen ve iğrenç olayların yaşandığı dünyamızda bu duruma çokta şaşırmadık. Fakat, arkadaşımla birlikte gecenin 22:30’unda yatağında olmasın gereken bu çocukların düşürüldüğü bu duruma çok üzüldük. Bu manada halkımızın bu tür konularda daha duyarlı olmaları gerektiği için bu konuyu gündeme taşımak istedim. Ne kadar bilinçli olursak ve yaşanılan olumsuz gelişmeleri emniyet güçleriyle anında paylaşırsak, toplumda böyle olayların yaşanmasının azda olsa önüne geçmiş oluruz. Gerçekten sakat olup, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın dışında birçoğu da elinde sahte belgelerle vücudunun belirli organlarını sakatmış gibi göstererek, para dilenen kişilerin tamamen organize işler olduğunu unutmayalım. Son olarak, Beşikdüzü Emniyet Müdürlüğü’nde görev alan ve o gece aradığımızda olay yerine iki dakika içinde gelen polis memurlarına teşekkürler.

BİR KÖPRÜ HİKAYESİ

Geçen haftaki yazımda Beşikdüzü ilçesi Şahmelik Köyü Keltir Mahallesindeki köprü sorununu yazmıştım. Bilindiği üzere, devlet tarafından 450 saat ekskavatör kiralaması yapılarak, yola kavuşturulan bu mahalleli, köprülerini sel sularının alması nedeniyle yol sevincini yaşayamamışlardı. Köy halkının yıllardır verdiği uğraşlar sonucu ise, yetkililerin ve siyasilerin ağzından “Köprü ihale edildi” sözü bir türlü hayata geçirilmedi. Defalarca konuyu gündeme taşımamıza rağmen, bir yetkili çıkıp ta köprünün akıbeti hakkında bilgi vermedi. Yine yazıyoruz. Bu mahallede yaşayan ve özellikle yatalak olan birçok hasta var. Gidip kendi gözünüzle görün. Bu hastaların nasıl hastaneye ulaştırıldığını araştırın. Köprü konusu AK Parti ilçe teşkilatında da defalarca gündeme gelmiş. Hatta Trabzon Belediye Başkanımız sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun Beşikdüzü teşkilatı ziyaretinde durumu ilçe başkanı Harun Demirci anlatmış, köprü yerine büzlerle sıkıntıyı gidermeleri konuşulmuştu. Tabi sel sularının büyük tahribat yaptığı dereyi, büzlerle geçmek ne kadar doğru olur ayrı bir konu. Mahallelide artık, umudunu kesmiş köprüden. İşte bu yüzden adaletli işler yapılması noktasında sürekli çağrıda bulunuyorum. İlçenin bir tarafına asfalt serilirken, bir tarafında stabilize bakımsız yolların olması kabullenilecek bir durum değil. İçinde Allah korkusu, adalet duygusu olan yöneticilere ve siyasilere ihtiyacımız olduğu apaçık bir gerçek. Adaletsiz işler yapıldıkça yazmaktan bıkmadan takip edip yazacağım. Bu konu hakkında yazılarım devam edecek. Sorunlarınızla ilgili bize yazın. Sağlıcakla kalın…

Arka plan görüntüler için reklamların üzerine tıklayabilirsiniz…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Eylül 2013, 01:31 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yazar 4, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar