VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
DİLLİ: “EN İYİSİNİ BEN YAPARIM”

zulkif dilli bagimsiz aday

Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülküf Dilli Beşikdüzü’nden bağımsız belediye başkanı adayı olacağını söyledi.

DİLLİ: “EN İYİSİNİ BEN YAPARIM”

Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülküf Dilli yaptığı basın açıklamasında 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Beşikdüzü’nden bağımsız belediye başkanı adayı olacağını ve her partiden oy beklediğini söyledi.

Beşikdüzü İlçesi’ndeki seçim ofisini açan Yeşilköy Belediye Başkanı Zülküf Dilli, Beşikdüzü Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu ve çalışmalara başladığını açıkladı.

Dilli, “Son günlerde Beşikdüzü’nde aday adayları konusunda çeşitli basın organlarında açıklamalar görüyorum. Beşikdüzü’nde belediye başkanlığına aday medeni cesareti gösterip adayım diyen herkese teşekkür ediyorum. Aday olacak arkadaşlarımızın hepsi kendi dalında bir değerdir, saygı gösteriyorum. Ama birazcık da eleştirmek lazım. Çünkü ben belediye başkanıyım. Ama ameliyat yapacağım diyemiyorsam, esnaflık yapacağım diyemiyorsam, belediye başkanlığı mesleği de o kadar ciddi bir kurumdur. Herkes kendi işini yapmalı. Bu arkadaşlarımız eğer Beşikdüzü’ne gerçekten hizmet etmek istiyorlarsa kendi branşlarında uzmanlaşarak hizmet etmelidirler. Birileri çıkıp, Beşikdüzü’nde taşın altına elimizi koymanın zamanı gelmiştir gibi açıklamalar yapıyorlar. Bizim gövdemiz ve başımız 17 yıldan beri her zaman taşın altında. Onlar daha yeni koyacaklarmış, geç kaldılar.

Projelerle Beşikdüzü değişecek

Tüm aday adaylarına aday oldukları için tekrar teşekkür ediyorum, yalnız lütfen Beşikdüzü’nü seven, Beşikdüzü’nde ikamet eden Şalpazarlılara, Tonyalılara, Vakfıkebirlilere, Çarşıbaşılılara ve ismini sayamayacağımız birçok amir ve memurlara şunu söylüyorum: Allah’ını seven, Beşikdüzü’ne zerre kadar karım olsun diyen herkes burada siyaset yapan birini belediye başkanı seçecek. Ben adayım, inşallah kazanırım. Ama şunu da söylüyorum; benim en iyisini yapacağıma inandığım için bunu söylüyorum: Benden fazla bir yere birisi bir taş daha fazla koyacaksa Allah beni o göreve nasip etmesin. Giden değerlerimiz ve kurumlarımız belki bir daha geri gelmeyecek ama yenilerini getirmek için uğraşacağız. Çünkü çağ değişiyor. Değişen çağa ayak uydurmak lazım. Değişimde ne alabiliriz, zaman gösterecek. Ancak Beşikdüzü’ne her gün 1000-1500 kişinin girip çıkacağı bir teleferik projem var. Bu proje aslında rahmetli Mehmet Gözaçan’ın projesi idi. Onu biraz daha geliştirerek yap, işlet, devret modeliyle hayata geçireceğim. Beşikdağı- Ağaçlı- Yumru’dan İzmiş’e çıkacak. Yani kışın veya yazın, vatandaş binecek teleferiğe, doğayı seyredecek ve tekrar geri gelecek. BEST Otel’i uygulamalı Turizm Meslek Yüksekokulu yapacağız. Hem otel olacak, hem orada öğrenci okuyacak, hem de Beşikdüzü’nün malı olan bir yer elinde kalacak. Beşikdüzü’ne giriş ve çıkışlar yeniden düzenlenerek transit geçen insanların şehir merkezinden geçmeleri sağlanacak.

CHP’li vatandaşlardan oyumu geri istiyorum

Dilli açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İki üç kurum gitti de ne oldu diyorlar. Aslında çok şey oldu. Beşikdüzü’nde baktığınızda lokantacı, esnaf, çaycı hepsi kan ağlıyor. Bir adliyenin gitmesi 300 kişi demektir. Organize sanayi yapıldı, Beşikdüzü ile bağlantısı kesik. Oradaki vatandaşlarla ne belediye başkanı, ne de idareciler diyalog halinde değil. Bu insanları Beşikdüzü’nün içine çekmek lazım. Onlara iş gücü noktasında yardımcı olmak lazım. Onlara ne tür işçi lazım olduğunu araştırıp yetiştirmek lazım. Bu yüzden Beşikdüzü çevre ilçelerden göç alıyor ama kendi içinden göç veriyor. Bunu engellemek, durdurmak lazım” diyen Zülküf Dilli CHP’den, MHP’den ve AK Parti’den alacağı oyları olduğunu da iddia etti. Dilli, “Şimdi CHP’li vatandaşlardan oyumu geri istiyorum. Benim MHP’den alacağım var. 10 yıl önce ittifak yaparak belediyeyi MHP’ye kazandırdık. MHP’den alacağım var, geri istiyorum. AK Parti ile üç seçim beraber geçirdik. Üç seçim boyunca AK Parti Beşikdüzü’nde birinci olmuşsa buna katkımın olduğunu düşünüyorum. Katkısı yok diyenlere ise 30 Mart’ta soracağım. Kafaları kuma gömüp de kumdan çıkartma zamanı geldiğinde pişman olacaklar ama o zaman soracağım. Ben, Beşikdüzü’nde CHP’lisinden, MHP’lisinden, AK Parti’lisinden, Refah Parti’lisinden, Demokrat Parti’lisinden, herkesten oy istiyorum. Beşikdüzü’nde çoluğunu çocuğunu, geleceğini düşünen bana oy vermek zorundadır. Bu göreve talibim. Bu bağlamda diğer partilerden oy almak istiyorum. O yüzden bağımsız belediye başkanı adayı oldum. Kısaca söylemek gerekirse, adaylarını beğenmeyen partililerin adayıyım. Adaylarını beğenmeyenlerin sığınacağı bir limanım” şeklinde konuştu. 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Temmuz 2013, 15:04 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar