MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
DİNDE REVİZYON TARTIŞMASI

DİNDE REVİZYON TARTIŞMASI

Boş, basit ve anlamsız! Sanki asansör yeni keşfediliyormuş gibi! Ülkenin daha acil ve ciddi konularıyla ilgili hiç mi kaygınız yok sizin?

Din-ahlak, din-cinsellik ve sapıklık konularını ön plana çıkartarak bunlar üzerinden toplumun dikkatlerini ordumuzun verdiği savaştan, Ege’deki suni ve planlı sıkıştırma girişimlerinden, Kıbrıs açıklarındaki doğal gaz arama girişiminden, Amerika’nın ve Yunanistan’ın tehditlerinden başka alanlara çekerek toplumda huzursuzluk ve mutsuzluk yaratma gayretlerinin maksadı gayet açıktır: Toplumsal uyanış ve dirilişin önünü kesmek, ulusal morali bozmak ve oluşan toplumsal özgüveni kırmak!

Yemezler! Yemezler diyorum ama yine de ektisiz değilsiniz. Helâl olsun size! Bu ülkeye, bu millete yapacağınızı yapmaktan geri durmuyorsunuz!

Ortaçağ’da Avrupa, tıpkı son günlerde Türkiye’de bazı yayın organlarının ülke gündemine pompaladığı türden,  “kadın cin midir, şeytan mıdır, insan mıdır? Meleklerin kanadı var mıdır, varsa kaç tanedir?” Gibi saçmalıkları din ve bilim adına tartışıyor, geri kalmışlığın ve karanlığın açığa çıkmasını engelliyordu.

Siz de bunu mu yapmak istiyorsunuz?

Bazı televizyon kanalları din ilmi ile alakası olmayan manken giyimli sözde uzman(!) sunucuların eline önceden tutuşturulmuş soruları dindar mı, dinli mi, dinci mi, psikiyatrist mi yoksa hepsi mi belli olmayan yetkisiz kişilere sordurarak aldıkları cevaplarla ülke gündemini bulandırmakta, İslam dinini sulandırmaktadırlar. Kuşatma altındaki bir ülkenin dışa dönmesi gereken dikkatlerini içe çevirmekte, enerjimizi birbirimize karşı kullandırtmaktadırlar. Hatta devletin kurumlarını karşı karşıya getirmeyi dahi başarmaktadırlar.

Bu bir provokasyondur!

Kardeşim sizin başka işiniz yok mu? Efendim asansörde şöyle, asansörde böyle! Asansör yeni mi icat edildi? Aynı asansörde kadınlarla erkekler yeni mi karşılaşmaya başladı? Asansörde kadın erkek seyahatini neden şimdi tartışıyorsunuz? Adamı çileden çıkartmayın! Üst aklın planladığı ülke insanlarının aklını, düşüncesini, kalbini bulandırma projesine, televizyona çıkma hevesi uğruna neden alet oluyorsunuz?   

Bu ülkenin ekmeğini yiyor, havasını teneffüs ediyor, suyunu içiyorsunuz; bu milletin vergileriyle okuyor o seviyeleri elde ediyorsunuz;  biraz daha yararlı olmaya, hassasiyetlere özen göstermeye, fitneden kaçınmaya dikkat etmeniz gerekmez mi? Yine bir tartışmanın fitilini ateşlediniz! Helal olsun size!  “Dinde revizyon tartışması.” Şimdi çık işin içinden! Artık herkes yetkili makam ve kurulların vereceği cevabı beklemeye kilitlendi. Adım gibi eminim; en sağlıklı açıklama yapılsa dahi bu çevreler rahat durmayacaklar, ondan da yeni tartışmalar üreterek çözümsüzlük algısı oluşturmayı sürdüreceklerdir. Demem odur ki diyanetin yetkili uzman kurulları varken magazin konusuymuş gibi her önüne gelen açıklama yapmamalıdır. Din işleri yüksek kurulu gerekli araştırmayı, istişareyi yaparak açıklamasını yapmaya yetkilidir, muktedirdir ama nedense hep geç kalmaktadır. Bizler özelde her konuyu konuşuruz, tartışırız ama televizyon kanallarında din adına açıklama yapma yetkisi diyanetin olmalıdır. Şalvarlı, entel sakallı, cübbeli ve benzeri lâkaplı kişiliklerin her akşam din adına “kitapta yazıyor(!)” diye diye anlattığı çoğu saçmalıklar insanlar arasında farklı algılara yol açmaktadır. Soruyorum bazılarının özel kanallar kurarak din adına dansöz oynatmalarını, bazılarının zikir danslarını bu millet dinlemek veya izlemek zorunda mı? Bu kontrolsüz gidişi durdurmak gerekir. Çıkartılacak bir yasa ile tartışmalı konuları önceden ne kadar araştırmak gerekiyorsa özelde o kadar tartışarak varılan nihai kararı veya din adına açıklamaları sadece din işleri yüksek kurulunun yapması sağlanmalıdır. Yoksa her kesime göre bir din oluşmakta veya her din algısı yeni bir grup oluşturmaktadır. İslam Dini vahdet dini olmasına rağmen, parçalı ve çatışmalı bir yapı ortaya çıkmaktadır. Bu iç barışı riske eden bir tür bölücülüktür!

Düşman ülkelerin ve içimizdeki ajanlarının da yapmak istediği zaten budur.

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Mart 2018, 11:19 tarihinde Dünya, Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Köşe Yazarları, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar