VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Başkan Görmez Vali Öz’ü Makamında Ziyaret Etti

reis vali ziyaret1

Fotoğraflar için tıkla…

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü Makamında Ziyaret Etti

“Yeni Kerbelalar Yaşanmaması İçin Müslümanlar Gönül Birlikteliği Oluşturmalı…”

Bir dizi ziyaret programı için Trabzon’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, beraberindeki İl Müftüsü Keramettin Demir ile ilk olarak Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret etti.

TRABZON’A UZUN SÜRE GELEMEMİŞTİK

Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra makamda bir konuşma yapan Prof. Dr. Görmez, “Anadolu’nun en ücra köşelerinde hizmet yapan arkadaşlarımızla bir araya gelmeyi ve bir durum değerlendirmesi yapmayı bir prensip haline getirdik. Fakat görev hayatımız içersinde maalesef Trabzon’a gelememiştik. Önce Ordu’da sonra da Giresun’da önemli açılışlar vardı o vesileyle oralara geldik. Şimdi de Trabzon’dayız. Burada görev yapan arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

DÜNYA HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞİŞİYOR

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, “Dünya çok hızlı değişiyor, nesiller değişiyor, ihtiyaçlar artıyor. Bilhassa Diyanet İşleri Başkanlığımızın buna göre kendi dilini, üslubunu, söylemini, hizmetlerini geliştirmesi, çok önem arz ediyor. Bunun için bizzat yerinde arkadaşlarla görüşmeler yaparak, onlarla müzakerelerde bulunarak bunu yapacağız” diye konuştu.

MUHARREM AYI MESAJI VERDİ

Görmez, “Bugünlerde aynı zamanda bütün İslam dünyasının muharrem ayını idrak ettiğini hepimiz biliyoruz. Muharrem ayı Aşura, Kerbela denince mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bütün müminlerin, bütün Müslümanların ortak hüznünü, ortak kederlerini hatırladıkları bir aydır. Bütün dünyadaki Müslümanların yeni kerbelaların yaşanmaması için ortak bir dil, ortak bir kültür, ortak bir düşünce geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bugün maalesef bütün İslam dünyasında çağdaş kerbelalar yaşanıyor. Nice insanlar beyhude yere hayatlarını kaybediyor. Onun için bütün Müslümanların, mezhebi, meşrebi, dili, kültürü, düşüncesi ne olursa olsun bir araya gelerek bir daha kerbelaların yaşanmaması için neler yapılması gerekiyor ortak bir kültür ortak bir düşünce bir gönül birlikteliği geliştirmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZIN İLİMİZDE ÇOK GÜZEL HİZMETLERİ VAR

Vali Öz, “Diyanet İşleri Başkanımıza ilimize yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye’de diyanet hizmetleri çok önemli. Merkezden en ücra yere kadar görevleri olan; bunun yanında dünyanın dört bir yanında dini hizmetlerini yürüten bir teşkilat. Böyle bir teşkilatın başkanını burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Özellikle son yıllarda ülkemizde diyanet işlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, din görevlilerinin eğitimi niteliklerinin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar var. Bunun yanında dünyanın dört bir tarafında diyanet hizmetlerinin daha kaliteli yürümesi, mazlum Müslümanların bu anlamda bir birliktelik oluşturması, duygu birlikteliğinin sağlanması konusunda devletimizin bütün kurumlarıyla beraber diyanet işleri teşkilatımız da çok önemli çalışmalar yapıyor. İlimizde de eğitim merkezleriyle, kadrosuyla ve diğer görevlileriyle beraber çok güzel hizmetleri var. Hem çalışmalarından hem de ilimize yapmış oldukları ziyaretten dolayı kendilerine ve ekibine hoş geldiniz diyoruz” dedi.

Vali Öz, Trabzon hatırası olarak gümüş telkariden yapılmış bir gemi maketini Görmez’e takdim ederken, Görmez’de Vali Öz’e kitap ve divanlar serisi hediye etti.

trabzon.gov.tr

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Kasım 2013, 18:44 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar