ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Yönetim Kurulu Davut Ertürk’le Devam

davut erturk

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

İki Ay Aradan Sonra Seçim Kararı Alan Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Yönetim Kurulu Davut Ertürk’le Devam

İki ay aradan sonra seçim kararı alan Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Yönetim Kurulu ve üyeleri, İl Başkanı Metin Aydın ve ekibinin de katıldığı kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek yeni başkan ve yönetim kurulu seçimini gerçekleştirdiler.

Yusuf Yamak: “Kim seçilirse seçilsin, seçilen kişi başkanımızdır”

Vakfıkebir Hasbahçe’de düzenlenen toplantı, Ali Osman Birinci’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İlçe Temsilcisi Yusuf Yamak yaptığı kısa konuşmasında, ”İki ay gibi kısa zamanda çok şeyler yaptık, çok güzel projeler ürettik. Şimdi yapacağımız seçimde aday olmayacağım, seçime giren arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kim seçilirse seçilsin, seçilen kişi başkanımızdır” dedi.

İl Başkanı Metin Aydın: “Kurumumuzu veya meslektaşlarımızı rencide edici ifadelere sessiz kalmadık”

Diyanet-Sen üyelerine sendikal faaliyetler hakkında bilgiler veren İl Başkanı Metin Aydın ise yaptığı konuşmasında, ”Yönetim Kurulu arkadaşlarımla uyum içerisinde hizmet etme gayretindeyiz. Sizleri en iyi şekilde temsil etme gayretindeyiz. Nerede sıkıntı varsa orada olduk. Sadece kendi üyelerimize değil, bütün meslektaşlarımıza toplu SMS sistemiyle mesaj göndererek önemli konuları paylaşıyoruz. Kendi Web sitemizi kurduk, yaptığımız faaliyetleri sitemizde duyuruyoruz. İlçelerde yapılan faaliyetlerinizi bize ilettiğiniz takdirde bunları web sayfamızda yayınlıyoruz. Kadınlar Komisyonumuzu İl ve Ortahisar İlçemizde kurduk. Üyelerimizin ekonomik anlamda faydalanabileceği kurumlarla anlaşma yaptık. Avukatlık hizmetimiz devam etmektedir. İl de önemli konularda konferanslar düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Kurumumuzu veya meslektaşlarımızı rencide edici ifadelere basın yoluyla açıklama yaparak sessiz kalmadık” dedi.

“Rotasyon konusu düzeltilmez ise greve gitmekten kaçınmayacağız”

Rotasyon konusunda mücadelenin devam ettiğini belirten Diyanet-Sen İl Başkanı Metin Aydın, “Rotasyon konusunda İl Yönetim Kurulu olarak en üst seviyede girişimlerde bulunup rahatsızlığımızı ifade ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Diyanet-Sen Genel Merkezimiz de mücadelesini devam ettirmektedir. Rotasyon konusu bizim istediğimiz ölçüde düzeltilmez ise greve gitmekten kaçınmayacağız” şeklinde konuştu.

Divan Başkanlığına Metin Aydın ve Katip Üyeliklere Metin Öztürk, Hamdi Yazıcı ve Mehmet Yaşar’ın getirilmesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından seçim gündemine geçildi.

Yeni Başkan Davut Ertürk

İlçe Temsilciliğini iki ay önce Hüseyin Sağlamdan devralan Yusuf Yamak’ın yeniden aday olmadığı İlçe temsilciliğine adaylıklarını açıklayan Davut Ertürk ve Hüseyin Sağlam’ın divan kuruluna listelerini sunmalarının ardından ilk konuşmayı yapan Davut Ertürk; “Size en güzel hizmeti yapacağım, sözü çok uzatıp vaktinizi almak istemiyorum. Herkes konuşur, Davut Hoca yapar” ifadelerini kullandı. Ardından konuşan Hüseyin Sağlam ise; “Kim seçilirse seçilsin saygı duyacağız, yolumuza devam edeceğiz. Seçilirsem rotasyon, sınav sistemi, ilitam, ek gösterge, camilerin sınıflandırılması, haftalık izinlerin 2 güne çıkarılması gibi önemli konuların üzerine gidip mücadele vereceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 39 üyenin oy kullandığı seçim sonucuna göre; Davut Ertürk 25, Hüseyin Sağlam ise 14 oy aldı.

Diyanet-Sen Vakfıkebir yeni İlçe Yönetimi Davut Ertürk’ün Başkanlığında Bayramali Cirit, Halil Küçük, Muhammet Garip, Ömer Gür, Ali Karaş ve Ahmet Kılıç’tan oluştu.

Yeni seçilen Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Başkanı ve yönetimine başarılar diliyoruz. (Mithat GÜDÜ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Mayıs 2015, 00:03 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar