İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI -
EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI BU MU?

ahmet sarac emegimizin karsiligi

Ahmet SARAÇ
Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi
E-Posta: yesilkiyigazetesi@hotmail.com

EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI BU MU?

GERÇEKLER BU!..

Eğitim kurumlarımızdan, spor kulüplerimizden, parti teşkilatlarımızdan ve diğer kurumlarımızdan her sayımızda bir çok haber yapıyoruz. Aklımızı, bu işe yoruyoruz, zamanımızı, bedenimizi, paramızı bu işe harcıyoruz. Teknoloji çağında olduğumuz bugün bir gazetenin, bir derginin nasıl çıktığını bilmeyen yoktur sanıyorum.

Aldığımız mesajlar, aldığımız telefonlar, karşılaştığımız insanlar hep haberlerinin olduğunu ve yayınlanması gerektiğini belirtiyor, davet gönderiyorlar, davet ediyorlar.

Buraya kadar her şey normal ve güzel. Ancak, asıl sorun haber yapıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Daha ne arayan oluyor, ne de soran!…Haber yayınlanmış, yarım sayfa çıkmış kimsenin umurunda değil. Sanki her haberi yapma mecburiyetimiz varmış gibi.

SON 2 AYIN OKUYUCU İSTATİSTİĞİNE BAKALIM

Son iki aydan örnek vermek gerekirse, Aralık ayında 2.sayfamızda Tonya ”Öğretmenler Günü Haberi” fotoğraflarda 14 kişi, Vakfıkebir’de “Din Görevlileri Haberi” fotoğrafta 17 kişi, bir tane gazete alan yok. Beşikdüzü ”Öğretmenler Günü Haberi” enaz 20 kişi var fotoğraflarda, 3 kişi gazete aldı. Bunlardan biri de abonemiz. Vakfıkebir Müftüler Toplantısı haberi. 28 kişiden bir tane alan yok. Kaymakam Polat karate kursunda 2 gazete alındı. Beşikdüzüspor, Büyükliman Belediyespor ve Beşikdüzü Yeşilköyspor haberlerinden (33 kişi) numunelik bir gazete alınmadı. (spor sayfasını zaten 17 yıldır zararına çıkarıyoruz.)

Gelelim Ocak 2015 sayısına. AK Parti İlçe teşkilatını Milletvekili Safiye Seymenoğlu’nun ziyaret haberi. Fotoğrafta 18 kişi; gazete alan 2 kişi. (Hem de 1.sayfa haberi) İkinci sayfa Mesleki ve T.A.Lisesi’nin haberi 13 kişi. Gazete alan 1 kişi. Osmanlıca Kursu haberi en az 20 kişi, gazete alan 1 kişi. Vakfıkebir’in Gururu Oldular haberi. Gazete alan 1 kişi. AK Parti İlçe Başkanları Vakfıkebir’de Buluştu haberi. 14 kişi, gazete alan sıfır. Kaymakam Polat Öğrencilerle Kitap Okudu haberi. Gazete alan sıfır. Öğrencilere Meslekler Tanıtılıyor haberi. Fotoğrafta 10 kişi. Gazete alan sıfır. Vakfıkebir’in Altın Çocukları haberi 21 kişi. Gazete alan sıfır. Son sayfa MHP haberi. En az 20 tane fotoğrafı görünen insan. Gazete alan 1 kişi. Bu ne demek oluyor. Biz kendi paramızla sizlerin reklamını yapacağız. Bir gazete alma gereği duymayacaksınız ama haberiniz yayınlanmış olacak. Siz de bundan mutluluk duyacaksınız.

HER HİZMETİN BEDELİ VARDIR

Hal böyle iken, gazetemiz çıktığında hemen sayfalar karıştırılıyor, yapılan haberler  çıktı mı diye bakılıyor!..Bakıyorsunuz da sonuç ne sonuç? Bak, güzel olmuş de geç. Hizmetin karşılığı bunca emeğin karşılığı bu mu? Güzel olmuş demenin gazetenin yaşamasına ne katkısı var? Değilse, ne hakla o sayfaları karıştırıp haberinizin çıkıp çıkmadığına bakıyorsunuz? Tahsilinize bakıyorum, hiçbirinizin liseden az okumuşluğu yok. Ben okumuşum, kültürlüyüm diyorsanız verilen her hizmetin bir bedeli olduğunu unutmayın. Marketlerde bir sakız bile bedava değil.

Haber yaptığımızda gazete almanız için yalvarmamız mı lazım veya hiç bir karşılık beklemeksizin çalışmamız mı lazım?. Kurumunuza bir saat bedava çalışmak istemiyorsunuz. Ama başkalarının haftalarca çalışması sonucunda size sunduğu hizmeti bedava almak ya da alınmasına öncülük etmek istiyorsunuz. Hem de hiç utanmadan. Normal bir şey yapıyormuşsunuz gibi. (Bu diğer arkadaşlarımızın çıkardığı gazeteler için de geçerli.) Onun için diyorum ki:

YEŞİLKIYI DESTEK OLANLARIN HİZMETİNDEDİR

Şu acı gerçeği de hatırlatmak istiyorum. 2004 yılında manşetten verdiğim haberde bu ilgisizliği dile getirerek, “Kapatalım mı?”demiştim. Çarşıbaşı’ndan Çanakçı ilçesine kadar yayın yaptığım alanda “Öyle şey olur mu? Kapatmak ta ne demek? Zamanı gelir bir haber (o günkü parayla) 5 milyar eder. Deyip matbaaya olan borcumu (330 milyon TL) karşılıksız silen Görele MHP İlçe Başkanı Bayram Çöten olmuştur. Bu gazete O’nun sayesinde bugünlere geldi. Diğer ilçelerin hiçbirinden, Beşikdüzü’nden hiç bir kurumdan, hiçbir arkadaşımdan ses seda çıkmadı. Hatta kârın yoksa kapat, ne uğraşıyorsun onunla diyenler de çıktı. Beşikdüzü bugün Yeşilkıyı’yı okuyorsa Bayram Çöten sayesinde okuyor.

İlçede 1990 yılından beri çıkardığımız 3 gazetenin de trajı 200’ü geçmedi. Okuyucu, baskı masrafını dahi karşılamadı. Reklam desteğimiz olmasaydı, bir yıl bile işi sürdüremezdik. Bizi reklam ve bayram mesajlarıyla destekleyenlerden Allah razı olsun. Ay da bir gazeteye 150 kuruş vermeyenlerin yanında 20-30-50-100 TL reklam ya da mesaj verenler var. Bir de 100 civarında aboneler var. Onlardan da Allah razı olsun. Kısaca bu hizmete her kim sahip çıkıyorsa Allah razı olsun.

Şimdi birileri çıkıyor, bana masal anlatmaya kalkıyor. Neden şu haberi yapmıyorsun diyenlere yukarıdaki haber örnekleri yeter de artar bile. Bu gazeteye destek olmayanların bu gazeteden hizmet beklemeye hakları yok. Yeşilkıyı Gazetesi destek olanların hizmetindedir.

Ahmet SARAÇ
Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi
E-Posta: yesilkiyigazetesi@hotmail.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Şubat 2015, 22:43 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Spor Haberleri, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan’ı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar