ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
ESNAF ODASI’NA SAĞLAM ADAY

kadem saglam

ESNAF ODASI’NA SAĞLAM ADAY

27 Şubat 2014 tarihinde yapılacak olan Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na aday olan iş adamı Kadem Sağlam, “Vakfıkebir Esnaf Odası en eski oda olmasına rağmen esnafımıza gerekli hizmeti veremeyen, gerekli yatırımı yapamayan bir esnaf odası olduğu için adayım” dedi.

Kadem Sağlam yaptığı açıklamada, “Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 27 Şubat’ta yapılacak olağan Kongresi’nde başkanlığa adayım ve sürecin birinci günü sokağa çıktım. Aday olmamdaki amaçlardan birisi de toplumda STK’ların birçoğu siyasetle anılmaya başlandı. Esnaf Odaları bütün esnafı temsil eden kuruluşlardır. Esnaf odaları her birimi, her mesleği ve teşkilatları içinde barındıran bir kuruluştur ve bu kuruluşların başı olduğu için adayım dedi.

SİYASİ PARTİ VEYA CEMAATLE BAĞLANTIM YOK”

Sağlam, hiçbir parti ve cemaatle veya her hangi bir oda ile bağlantılı birilerinin direktifi doğrultusunda aday olmadığını belirterek, “En eski oda olmamıza rağmen esnafımıza gerekli hizmeti veremeyen, gerekli yatırımı yapamayan, bir lokal dahi açamayan esnaf odasıyız. Tüm bunları aşabilmek için kendi hür irademle aday oldum. Kimseyle bağlantılı olarak aday olmadım. Allah nasip ederse 27 Şubat’tan sonra bu insanlara esnaf odalarının nasıl hizmet verdiğini örnek olarak göstermek için adayım. Eğer bu odanın bir yıl içersinde şeklini, şemalını, hizmet anlayışını değiştiremezsem bunun hesabını bana herkes sorabilir”

İŞİNDE BAŞARILI OLAN BİR EKİPLE YOLA ÇIKACAĞIM”

Esnaf Odası Yönetiminin oluşması konusunda da açıklamalarda bulunan Sağlam, “Esnaf odalarının kadroları benim düşüncemde talep üzerine oluşturulur. Ancak esnaf odalarında birinci derecede muhatap olan kuruluşlar var. Özellikle fiyat tarifesi alan kuruluşlar var. Fırıncılar, kahveciler, lokantacılar, pastacılar gibi guruplardan ağırlıklı olarak üye almayı düşünüyorum. Elbet diğer esnaflarımızı da temsil edecek temsilciler de olacak. Adaylık konusunda birçok arkadaşımızdan çok olumlu tepkiler aldım. Bunlarla oturarak bir değerlendirme yapacağız. Gurupları temsil edenler kendilerini temsil edecekleri kişileri verecekler ki ben özellikle böyle istiyorum; projelerimizi söyleyeceğiz, bu proje üzerinden bize ek proje getirecek olan üyelerle yola çıkacağız. Ekipte olacak arkadaşımızın kendi işinde başarılı olması lazım ki ekipte yer alsın. Diğer esnaf kuruluşlarını da ziyaret ettim. Esnafın bir arada olması olmazsa olmazımızdır. Birinci önceliğim esnaf kuruluşlarının tamamının bir arada olmasıdır. Esnafı bölmeden yana değil, bütünlükten yana bir hamle yapmayı düşünüyorum. Onun için önceliğimiz Esnaf Kefalet Kooperatifinin olduğu esnaf sarayıdır. Eğer yasal bir egeli yoksa tüm esnaf kuruluşlarını tek bir binada toplamak istiyorum. ” ifadelerine yer verdi.

KADEM SAĞLAM KİMDİR?

1971 yılında Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Deregözü Köyü’nde doğan Kadem Sağlam, ilkokulu Ballı Köyü’nde, ortaokul ve liseyi Vakfıkebir İmam- Hatip Lisesi’nde okudu. 1990 yılında Erzurum’da imam olarak göreve başladı. Ardından Deregözü Köyü’nde kısa bir süre görev yaptıktan sonra istifa ederek 1998 yılında ticarete başladı. Uzun yıllar Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin kantinini çalıştırmaya başladı ve halen devam ediyor. Dört yıldan beri de kendisine ait Kadife Sofrası’nın işletmeciliğini yapan Sağlam evli ve üç çocuk babası. (Ziya FİDAYE)

11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Şubat 2014, 20:25 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar