VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Eynesil’de Kudüs Gecesi Düzenlendi

kudus_davamiz2

Fotoğraflar için tıklayınız!

Video görüntüler haberin altındadır

Eynesil’de Kudüs Gecesi Düzenlendi 

Filistin İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah “Kudüs Davamız” konulu konferans için Trabzon ve Eynesil’e geldi

Özgür-Der Eynesil Temsilciliği, Mirasımız Derneği ve Kudüs Dayanışma Derneğinin organize ettiği ‘Kudüs Davamız’ konulu bir gece düzenlendi.

Filistin İslami Hareket Lideri, Kudüs Muhafızı ve Mavi Marmara gazisi Şeyh Raid Salah, ’Kudüs Davamız’ konulu gece için sabah erken vakitlerde Trabzon Havalimanında karşılandı. Mirasımız Derneği Başkan Yardımcısı Numan Balcı, Halkla İlişkiler Sorumlusu Ramazan Erbay, Kudüs Dayanışma Derneği Başkanı Münir Ebu Heyca ve Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’la beraber kahvaltıya geçildi. Trabzon ve Eynesil’den ortak yayın yapan Radyo Bordo Mavi’de ‘Haberin Rengi’ programında Kudüs Davasıyla alakalı canlı yayın programına katılan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, daha sonra Gazeteciler Cemiyetinde Basın toplantısı düzenledi. Öğle namazını tarihi Boztepe Ahi Evren camisinde kılan Şeyh Raid Salah, beraberindeki toplulukla ilk siyasi cinayete kurban giden Ali Şükrü Bey’in mezarını ziyaret etti. Boztepe Osmanlı cami avlusunda KTÜ öğrencileri ve halkla bir sohbet gerçekleştiren Şeyh Raid Salah, Yavuz Selim Vakfına ziyaret gerçekleştirdi. Son olarak Bayrak FM’de canlı yayın programına katılan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah,’Kudüs Davamız’ konulu gece için Eynesil’e hareket etti.

Şeyh Raid Salah; Kudüs’ün özgülüğü Suriye’den geçer

‘Kudüs Davamız’ konulu gece için Eynesil’e gelen Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’ı, Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu arasında irtibat halinde olunan kalabalık bir topluluk karşıladı.

Sunuculuğunu Hür Genç Hareketi Sözcüsü Bahadır Bayram’ın yaptığı program Cevat Demirtaş’ın Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Mirasımız Derneği Başkan Yardımcısı Numan Balcı’nın selamlama konuşmasından sonra sözü İslami Hareket Lideri, Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’a bıraktı.

Şeyh Raid Salah Kudüs sevdalılarına şöyle seslendi;

“Öncelikle Mescid-i Aksa davasına katkılarından dolayı tüm Türkiye halkına teşekkür etmek istiyorum. Şunu açıkça ifade etmek isterim ki Kudüs Türkiye’den bir parçadır. Bu millet bunu idrak etmiş ve bu uğurda ecdadından aldığı ruhu hala devam ettirmektedir. Burada özellikle Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarına sonsuz teşekkürler etmek istiyorum. Kudüs’te büyük sıkıntılar çeken Müslüman kardeşlerimize yardımlarını hiçbir zaman esirgemediler. Özellikle Mirasımız Derneği, Burak Derneği, Kudüs Dayanışma Derneği ve TİKA’ya yapmış oldukları çalışmalarda Cenab-ı Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum.

Kardeşlerim ilk kıblemiz Mescid-i Aksa işgal altındadır. Bu işgalin vebali tüm Müslümanların üzerindedir. Herkes şunu unutmamalıdır ki yapabilecekken yapmadıklarımızdan sorumluyuz. Mescid-i Aksa ve Kudüs davasına mutlaka sağlanabilecek katkılar vardır. Her Müslüman başını iki elinin arasına alıp ‘Ben Mescid-i Aksa için ne yapabilirim?’ sorusunu sormak zorundadır.

Değerli kardeşlerim! Kudüs mutlaka, mutlaka ama mutlaka tekrar İslam’ın merkezi, Müslümanların özgürce hayatlarını sürdürdüğü belde olacaktır. Neden bu kadar net konuşuyorum? Çünkü Efendimiz (S.A.V) bu müjdeyi vermiştir. Biz inanıyoruz ki Mescid-i Aksa’da bir gün hep birlikte namazımızı kılacağız ve işgalciyi kıyamete kadar bu topraklara girmemek üzere göndereceğiz. Mesele olan bu mücadelede her bir Müslümanın nerede durduğu ve ne kadar gayret gösterdiğidir.

Kudüs’ün sadece Filistin’in, Arap âleminin ya da İstanbul’un değil, tüm ümmetin davası olduğunu söyleyen Salah, İsrail’in amacına ulaşamayacağını söyledi.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi’den bahseden Raid Salah, Kudüs’ün sadece Filistin’in, Arap aleminin ya da İstanbul’un değil, tüm ümmetin davası olduğunu ve İsrail’in amacına ulaşamayacağını söyledi.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi’den bahseden Raid Salah, Özgür Kudüs’ün yakın olduğunu söyledi. Tarihte Kudüs’ün fethinden önce hep, önce Mısır’ın, ardından Şam’ın ve sonra Kudüs’ün fethedildiği gerçeğini söyledikten sonra sözlerine şöyle devam etti: “Mısır devrimini tamamladı, Allah’ın izniyle Suriye’li kardeşlerimiz de devrimi gerçekleştirecek, Dımeşk özgürleşince Kudüs’te özgürleşecek” dedi ve geceye son noktayı koydu: “Özgür Kudüs’ün yolu Özgür Suriye’den geçer.”

Raid Salah, “İnşaallah özgür ve bağımsız bir Kudüs’te buluşmak dileği ile tüm Mescid-i Aksa sevdalılarını en kalbi dualarımla selamlıyorum.” dua ve temennileriyle konuşmasını tamamladı.

Fotoğraflar için tıklayınız!

Video görüntüler (Altta) 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Mayıs 2013, 16:28 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar