ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Eynesil’de Suriye İntifadası Selamlandı

suriye intifadasi besinci yili


Eynesil’de Suriye İntifadası Selamlandı

Özgür-der Eynesil Temsilciliği ve Eynesil Furkan-der tarafından Suriye’de ki İntifadanın 5.Yıldönümünde Eynesil Meydanında Basın Açıklaması düzenlendi.

Özgür-der Eynesil Temsilciliği ve Eynesil Furkan-der üyeleri 4.Yılını tamamlayan Suriye İntifadasına destek olmak, direnen, mücadele eden Suriyeli Müslümanların yanında olduğunu ve zalimlerin karşısında olduğunu ortaya koymak için basın açıklaması düzenledi.

Basın Açıklamasını grup adına KTÜ Özgür-der Gençliğinden Arif Can yönetti. Arif Can, “4 yıldır tarihin kaydettiği en büyük acılardan birine gark olan Suriye yüz binlerce evladını kurban verdiği bu savaşa barışçıl özgürlük talepleriyle başlamıştı. Ne var ki Beşşar Esed liderliğindeki Baas rejimi halkının talebini kurşunlarla, tanklarla, uçaklarla karşıladı. Yüz binlerce insanı kayıp ve zindanlarda olan Suriye, 4 yılda yaklaşık 300 bin insanını kaybetti. On binlerce çocuğun ve on binlerce kadının da rejim güçlerince katledildiği Suriye’de milyonlarca kişi de muhacir duruma düşürüldü. Bizler Eynesilli Müslümanlar olarak Suriye İntifadasının yanında olduğumuz şahitliğini ibadet bilinciyle ortaya koymak için bu meydanda toplanmış bulunuyoruz.” dedi.

Eynesil Özgür-der’in seminer programı için Eynesil’e gelen Eğitimci-Yazar Zehra Türkmen de basın açıklamasında bir konuşma yaptı. Türkmen, “Hak ve Adalet âşıkları için hayat bir imtihandır. Suriye’de İslami Kimliği baskı altında Müslümanların, ırkçı, sosyalist ve Batıcı Baas diktatörlüğüne karşı 15 Mart 2011 yılında başlattıkları varolma-var kalma – özgürlük ve adalet mücadeleleri 5.yılına girdi. Çok acılar çektiler, kıyımlara uğratıldılar, milyonlarca insan aç, sefil, evsiz muhacir konuma düştüler. Direnişçiler bir taraftan Esed rejiminin bombaları ve saldırılarıyla mücadele ediyor, diğer taraftan koalisyon uçaklarının saldırılarıyla mücadele ediyorlar.

Suriye’de yaşanan cinayete dünya sessiz. Kardeşlerimiz -Menna Gayrek Ya Allah-Allah’tan başka yardımcımız yok diye haykırıyorlar. Oysa Rabbimiz inananlar bir zulüm ve saldırıya uğradıkları zaman birlik olur dayanışırlar-karşı dururlar (42/39) buyuruyor. İşte bu ibadi sorumluluk gereği buradayız.” dedi.

Grup, “Son sözü Füzeler, Tanklar, Varil Bombaları değil; Lebbeyke Ya Allah diyen Suriye Halkı Söyleyecek” pankartı açarak, “Müslüman Zulme Boyun Eğemez’,’Katil Esed Suriye’den Defol’,’Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” sloganları attı.

Basın Açıklamasını KTÜ Özgür-der Gençliğinden Bahadır Bayram okudu. Basın Metninin okunmasından sonra Mustafa Kadıoğlu, Suriye, Filistin, Mısır, Irak, Doğu Türkistan ve tüm Müslüman coğrafyalardaki Müslümanlar için yapılan fiili duayı kavli dua ile taçlandırdı.

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Mart 2015, 17:25 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar