VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
FİSKOBİRLİK ZOR VİRAJDA

FİSKOBİRLİK ZOR VİRAJDA

Genel Müdürlüğü Giresun ilinde bulunan Fiskobirlik yönetim kurulu zor durumda, Türkiye genelinde 49 birliği olan Fiskobirlik son yıllarda mali sıkıntılar içerisine girdi.

Üreticilerden aldığı fındık ürününün parasını 6 yıldır ödeyemeyen birlik yönetimi uzun zamandır çeşitli çareler ve çözün yolları arıyor. Birlik yönetim kurulu önce çalışan fabrikaları, Fisko-Marketleri kapatarak işçilerini çıkartmışlar ve küçülmeye gitmişlerdi, ancak hazıra dağ dayanmıyordu, masraflar fazla, sadece yönetim kurulu üyelerinin maaşları işten çıkarılan işçilerin personelin ikramiyeleri milyarları tutuyordu.

Fiskobirlik son çareyi birlik binalarını, gayrimenkullerini satışa çıkartmakta buldu 17 Kasım 2012 Tarihinde Fiskobirlik Genel Müdürlüğünden Beşikdüzü ilçesine gelen bir heyet birliğin tüm gayrimenkullerini Bankalara ve finans kuruluşlarına ipotek vermek veya satışa çıkartmak amacı ile bir yönetim kurulu toplantısı yapmak istediklerini bildirerek Beşikdüzü Fiskobirlik yönetim kurulunu toplantıya çağırtılar. Yapılan toplantıya katılan Yönetim Kurulu başkan ve üyeleri Mustafa Uzun, Hasan Karadeniz, Zekeriya Hacıbekiroğlu, Ali Şen, Bayram Karabayır ile Güngör Fiş, Hayrettin Uludüz, Erdal Aksoy ve Sanayi ve Ticaret Bananlığı Temsilcisi Selim Yılmaz oldukları öğrenildi.

Gündem’in 11. Maddesinde yer alan daha önce Genel Müdürlükçe hazırlanmış satış maddesi görüşüldü. 270 pafta 1404 metre karelik Beşikdüzü Fiskobirlik 5 katlı binasının 5.000.000.00 bedelle ipotek verilmesi veya satış yapılması teklifi üzerine, Beşikdüzü Fiskobirlik yönetim kurulu üyeleri ve fındık üreticileri tarafından gayrimenkullerinin, Beşikdüzü Fiskobirlik binasının satılmaması yönünde oy birliği ile satışı ret ettiler. Toplantı oturumu saat 13.00 de sona erdi.

Toplantıda Beşikdüzü Fiskobirlik yöneticileri ve fındık üreticisi çiftçiler söz alarak özetle “Beşikdüzü Fisko Birlik binasının arazisini 1956 yılında Beşikdüzü Belediyesi hibe etti. Ve binasını yaptı. Daha sonra bina yine Beşikdüzü Belediyesi tarafından Başkan Mehmet Kalay döneminde yıkılarak arazisi temizlendi yerine bugünkü bina yapıldı. Binanın arazisi çiftçilerin üzerindeki bina Fiskobirlik’in üzerine tabuludur. Binamızın satılmasına karşıyız. Bizim bugün itibarı ile Beşikdüzü Fiskobirlik’ de 650 milyar çıvarında alacağımız var bizim paramızı vermesinler binamızı’ da satmasınlar” dediler.

Edinilen bilgilere göre Fiskobirlik, Beşikdüzü Fiskobirlik binasının kiraya verilen bölümlerinden yıllık 17.000 tl kira geliri olduğu, yönetim kurulu bu uygulamayı gayrimenkulleri olan diğer il veya ilçelerde de yapacağı öğrenildi.

Beşikdüzü Hakimiyet

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Kasım 2012, 23:34 tarihinde Genel, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar