VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıldönümünde saygıyla anıldı

10kasim2013-1

Fotoğraflar için tıkla…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıldönümünde saygıyla anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Beşikdüzü ilçesinde de törenlerle anıldı.

Doğu Gözaçan Kültür Parkı’nda 08.50’da, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan anma töreninde, saat 09.05′te 2 dakikalık siren sesi ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ikinci program saat 09.30’da İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Muhammet Sağlam Yaptı. Sağlam burada yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla, Yasinlerle ve hayranlıkla yad ediyorum. Türk Milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Paşa’ya büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir. Dünyaya gözlerini Selanik’te açan ve daha sonra vatan topraklarının umut meşalesi olarak Türk Milletinin önüne düşen bu büyük komutan, devlet ve siyaset insanının hatıraları hepimizin emanetidir. Gazi Mustafa Kemal Türk tarihine yol ve yön çizen eşsiz isimlerden birisi olarak milletimizin iftiharları arasında yer almıştır. Gazi Mustafa Kemal her şeyden önce inanmış bir Türk milliyetçisi olarak milletimizi parlak bir geleceğe götürme ülkü ve amacından ayrılmamış ve bundan da vazgeçmemiştir. Gazi Mustafa Kemal yalnızca Türkiye’nin kaderini tayin etmekle kalmamış, emperyalizme karşı direnen, sömürülen milletlere de heyecan ve ilham kaynağı olmuştur. Şanlı kuruluş ve kurtuluş mücadelemizin kahraman lideri, Türkiye Devleti’nin kurucusu, Türk Milletinin Gazi Paşa’sı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. ruhları şaad, mekânları Cennet olsun” dedi.

Atatürk’ün hayatı ve yaptıklarını anlatan slâyt gösterisinin ardından Atatürk hakkında iç ve dış basında söylenen sözler, programın sunuculuğunu yapan öğrenciler tarafından aktarıldı.

Öğrencilerden Ferdi Kocaman Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini, bir grup öğrenci de gençliğin Ata’ya cevabını seslendirdiler.

Program, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve oratoryo ile sona erdi.

Törene Kaymakam Alaattin Aktaş Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ali Özsağlam, Emniyet Müdürü Kemal Arısoy, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, AK Parti İlçe Başkanı ve il genel meclis üyesi Harun Demirci, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve az sayıda vatandaşlar katıldılar.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Kasım 2013, 20:38 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar