DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞUYOR

gencler-sabah-namazi1

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞUYOR

Hacıköy Mahallesi Sahil Camii’nde gençlerle sabah namazı buluşması.

Vakfıkebir Hacıköy Mahallesi Sahil Camii’nde  her hafta cumartesi günü sabahı, gençlerle sabah namazı buluşmaları gerçekleştiriliyor.

İlçe Müftülüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Gençler Sabah Namazında buluşuyor” etkinliği kapsamında Hacıköy Mahallesi Sahil Camii’nde  her hafta cumartesi günleri gerçekleştirilen sabah namazı buluşmasına bu hafta  ağırlıklı olarak Gençlik Merkezi ve Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’ndan öğrenciler de katıldı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Vaizi Osman Öztürk, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu, Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Yöneticicisi Seyfullah Hacıfettahoğlu ile birlikte bazı din görevlilerinin de iştirak ettiği Gençler Sabah Namazında buluşuyor etkinliği, sabah namazının, 06.40’da cemaatle kılınması, tesbihat, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile sona ererken; namaz sonrası programa iştirak eden cemaate, cami görevlileri İsmail Yüksel ve İsmail Yeşil tarafından çorba ve çay ikramında bulunuldu.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal burada yaptığı konuşmasında, “İnsanlar için en zor namazdır sabah namazı. Bu sabah namazına geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah Teâlâ sizleri aziz eylesin, hayırlı eylesin. Sizleri teşvik eden, gönderen anne-babalarınıza da özellikle teşekkür ediyorum. Biz burada Gençlik Merkezi müdürümüzle istişare halinde ve koordineli olarak her Cumartesi günü sabah namazında özellikle gençler başta olmak üzere her yaştan insanımızla buluşuyoruz. Neden sabah namazı? Çünkü sabah namazı günün başlangıç namazıdır. Güne namazla ve Allah’ı anmakla başlıyoruz. Neden Allah’ı anmak zorundayız? Çünkü hayatın sahibi Allah’tır. Hayatın sahibi olan Allah bize bir görev verdi. Görevimiz ise; hayatın bizimle ilgili kısmını O’nun istediği gibi yönetmek zorundayız. Bizler bu görevlerimizi hem öğreneceğiz, hem de görevlerimiz arasında olan namazlarımızı da kendimize bir disiplin oluşturması için kılacağız. Küçükken öğrenirsek büyükken yapmakta zorluk çekmeyiz. Sabahın bereketi günün iyi geçmesi için önemli bir vesiledir. Fiili duadır. Dilimizle dua yaparız ama davranışımıza yansıtmazsak olmaz. Bu anlamda bu buluşmalarımız aynı zamanda davranışsal bir duadır” şeklinde konuştu.

Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu ise; Gençlik ve Spor Bakanlığının “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında İlçe Müftülüğü ile istişare edilerek bu programın gerçekleştirildiğini belirttiği konuşmasında, “Gençlerimizin camiye gelerek büyüklerle birlikte toplu halde cemaatle namaz kılmalarını ve bu alışkanlığı özellikle sabah namazı buluşmalarıyla kazanmalarını önemsiyoruz. Cami cemaatine gençlerin de katılımının sağlanması milli birlik, beraberlik ve manevi duyguların canlı tutulmasına önemli katkı sağlayacaktır. Bu tür etkinliklerle milli ve manevi değerlere sahip gençlerimizin, ülkesine ve bayrağına daha faydalı olacağı kanaatindeyiz” dedi.

İlçe Müftüsü Köksal ve Gençlik Merkezi Müdürü Turupçu “Gençler Sabah Namazında buluşuyor” etkinliğinin gerçekleşmesine katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ettiler.

gencler-sabah-namazi2

gencler-sabah-namazi3

gencler-sabah-namazi4

gencler-sabah-namazi5

 

Doğru Haber61

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Kasım 2016, 15:28 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar