ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
GİF Haber’in 5’inci yıldönümü kutlandı

hikmet aksoy konferasn gumushane

GİF Haber’in 5’inci yıldönümü kutlandı

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi GİF Haber’in 5’inci yıldönümü ‘Gazetecilik ve Karikatür’ isimli bir konferansla kutlandı.

Gazeteci ve Karikatürist Hikmet Aksoy’un konuşmacı olarak katıldığı programa Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve bazı üyeleri de iştirak ettiler.

Gazetenin yıldönümü kutlamasına 66 yıllık Gazeteci ve Karikatürist Hikmet Aksoy konuşmacı olarak katılırken; Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, İletişim Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, Trabzon Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, eski başkan Mehmet Bülent Alp, Trabzon Valiliği basın halkla ilişkiler Müdürü Salih Özkan, Günebakış Gazetesi Muhabiri Hasan Bahadır, İstikbal Gazetesi Muhabiri ve Yeşilkıyı Gazetesi sahibi Ahmet Saraç, Hakimiyet Gazetesi sahibi Cemal Aksoy, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama gazetesi GİF Haber’in kuruluşunun 5’inci yılı olması nedeniyle düzenlenen program, İletişim Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti. Program GİF Haber gazetesinin tanıtım filmi gösterisiyle başladı.

“TÜRKİYE STANDARTLARINDA BİR EĞİTİM VERİYORUZ”

Programda konuşan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, İletişim Fakültesi’nin, Gümüşhane Üniversitesi’nin kurulmasından bu yana var olan fakültelerden biri olduğunu belirterek, ülke genelindeki iletişim fakültelerinin o dönemde az olduğundan ve taşrada kurulmasının zorluklarından bahsetti. Rektör Günaydın, İletişim Fakültesi’nin hem teorik hem de uygulama birimlerini aynı anda bünyesinde bulundurmasından dolayı farklı bir yapısı olduğunu ve şu anda İletişim Fakültesi’nde verilen eğitimin buna uygun olduğunu dile getirdi. Medya Merkezinin, GİF Haberin, GİF Ajansın, Kampüs FM Radyosunun ve sinema atölyesinin tamamen öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için kurulduğunu kaydeden Rektör Günaydın, bu birimlerin eğer verimli kullanılırsa mezun olan öğrencilere büyük fayda sağlayacağından söz etti. Rektör Günaydın: “İletişim Fakültesi çok nazik ve önemli bir fakülte. Biz daha çok fakültemizin imkânlarına bakıyoruz ve burada gerçekten Türkiye standartlarında bir eğitim veriliyor. Fakültemizin altyapı, öğrenim kadrosu ve ders programları açısından hiçbir eksiği yok. Sizlerden talebimiz imkânları en iyi şekilde değerlendirmenizdir” dedi. Rektör Günaydın, konuşmasının sonunda GİF Haber’in 5’inci kuruluş yıldönümünü kutlayarak katkısı olan öğrenci ve akademisyenlere teşekkür etti.

“MERAK BENİ ALDI BU GÜNE KADAR GETİRDİ!”

Rektör Günaydın’ın konuşmasının ardından gazeteci ve karikatürist Hikmet Aksoy sözlerine GİF Haberin 5’inci yılına özel hazırlanan tanıtım filminin gösteriminden etkilendiğini söyleyerek başladı. Hikmet Aksoy: “Ortaokul sıralarından itibaren ben bu mesleğe sevdalandım. Ortaokul 3. sınıftaydım o zaman. 1950’de Türkiye uzak doğuya asker gönderiyordu. Her aileden en az bir kişi gitmişti herkesin gözü kulağı ordaydı. Gazeteler vardı. Biz o dönem öğrenciler olarak belki gazeteleri o kadar çok önemsemiyorduk, ama radyoda savaş haberlerini dinleyen insanları gördüğümüz zaman ‘ne oluyor’ diye ilgimizi çok çekmişti. Bir gazetenin gelmesi 3 gün sürüyordu, radyoda dinlediğimiz bir şeyi gazetede resimli görmek bizim için çok büyük bir olaydı. Nasıl oluyor haberler yazılı çıkıyor, resimler basılı oluyor? Bunların hepsi benim ortaokul döneminde düşünüp bir merak peşine düşmeme neden oldu. Bu merak beni aldı bu güne kadar getirdi. Asla bırakmadı beni. Bu noktada hiçbir şikâyetim yok. Çünkü bu mesleği her zaman severek yaptım. Peşine takıldığım her şeyde kendime bir huzur payı çıkardım. Gazetecilik özveri isteyen bir meslektir. Ailemle geçirdiğim zamanlar çok kısıtlıydı, sabah muhabirlerden önce gazetenin başında olurdum ve o günün toplantısını heyecanla yapardım, gazetecilik sevdası benim için çok başkaydı. Utanarak söylüyorum ama bu sevda bana ödüller yağdırdı fakat bunları hiçbir zaman ödül almak için yapmadım” dedi.

“KARİKATÜRDE YAZI FAZLA KULLANILMAMALI”

Sayılarla hiçbir zaman arasının iyi olmadığını söyleyen Aksoy, bankada çalıştığı dönemde bile bültenler hazırlayarak gazetecilik sektöründen kopmadığını vurguladı. Yaptığı her işte gazetecilik tutkusunun peşini bırakmadığını belirten Aksoy, 66 yıllık deneyimini dinleyenlere aktardı. Aksoy, öğrencilerin gazetecilik hakkındaki sorularını yanıtladıktan sonra slayt gösterisiyle karikatürlerini yorumladı. Karikatürde yazılı göstergelerin kullanılmasını doğru bulmadığını ifade eden Aksoy, karikatür mizahının ciddi olması ve düşündürürken tebessüm ettirmesi gerektiğini dile getirdi. Çok güzel zaman geçirdiğini belirten Aksoy, Rektör ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Katılımlarından dolayı, Rektör Günaydın tarafından kendisine hediye takdim edilen Hikmet Aksoy konferanstan sonra “Karınca İzleri” isimli kitabını Haber Merkezi’nde öğrenciler için imzalayarak dağıttı.

Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi Ahmet Saraç ve Hakimiyet Gazetesi Sahibi Cemal Aksoy da yeni yayın hayatına koymuş oldukları kitaplarını rektör beye takdim ederek başta Rektör Prof. Dr. İhsan Günaydın olmak üzere Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, Doç. Dr. Hasan Güllüpınar, Gümüşhane Üniversitesinin tüm akademisyen kadrosuna, öğretim görevlilerine ve öğrencilerine teşekkür ettiler.

Cemal Aksoy ayrıca, “2008 yılında, sıfırdan, kayalık alan üzerinde, Gümüşhane şehir merkezi dışında, Profesör Doktor İhsan Günaydın tarafından kurulan Gümüşhane Üniversitesinin 7 yıllık bir süre içerisinde 35.500 nüfuslu Gümüşhane iline 17.500 öğrenci kadrosu, 6 fakülte, 5 eğitim merkezi, 10 MYO, 2, enstitü, idari binalar, okul binaları, yurtlar, spor salonları, çevre düzenlemesi, konferans salonları gibi hizmetleri nasıl kazandırmış olduklarını; kısacası Çılgın Türkleri mutlaka gidiniz ve bizzat yerinde görünüz. Ülkeniz adına keyif alınız, emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konferanstan sonra Rektör Prof. Dr. İhsan Günaydın, Dekan Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, konuklar, akademik kadro ve GİF Haber ekibiyle birlikte İletişim Fakültesi Medya Merkezi’nde GİF Haber gazetesinin 5’inci yaş pastası kesildi. Program öğrencilerin Medya Merkezi’nde halay çekmesi ve horon tepmesiyle son buldu. (Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Şubat 2015, 15:51 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar