VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Gümrükçüoğlu Vakfıkebirli Muhtarlarla Buluştu

Gümrükçüoğlu Vakfıkebirli Muhtarlarla Buluştu

gumrukcuogluvkmuhtarlar

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Vakfıkebirli köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Vakfıkebir AK Parti İlçe Lokalindeki toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Vakfıkebir’e hiçbir zaman yardımlarını esirgemeyen Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederek, “Vakfıkebir’e hizmet için yola çıktığımız ekip arkadaşlarımla çok büyük hizmetlere imza attık. Devlet Hastanemizi tamamladık. Bu yıl sonunda da ek binasını tamamlayacağız. 25 uzman doktoru, yoğun bakım ünitesi ve türlü cihazı ile beraber hastanemizi bölgemizin hizmetine sunduk. Turizm okulu ile yaptığımız çalışmalarla da 360 kişilik bir okul, l80 öğrencilik bir pansiyon ve 90 kişilik de bir uygulama oteli yapacağız. Birkaç gün içinde 20 trilyonluk bir bedelle beraber ihaleye çıkacak. Bu da Vakfıkebir’deki konaklama sorununu büyük ölçüde çözecektir” dedi.

Kasım Ayı’nın 20’sinde 500 kişilik öğrenci yurdunun ihalesinin yapılacağına da dikkat çeken İskenderoğlu, 20 trilyona varan bu yatırımla bölgedeki öğrencilerin barınma sorununun çözüleceğini ve gelecekteki Büyükliman Üniversitesi’nin temellerinin atıldığını ifade etti. Köylerde yapılan çalışmaların süratle devam ettiğini dile getiren İskenderoğlu, bunların bir seçim yatırımı olmadığını savundu.

“BÜYÜKLİMAN BÖLGESİ AVANTAJLI KONUMDA”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, AK Parti İlçe Teşkilatını yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutladı. Muhtarlar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Gümrükçüoğlu köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi ve kendilerine her konuda yardımcı olacağının altını çizdi. Büyükliman Bölgesi’nin çok avantajlı bir konumda olduğunu hatırlatan Gümrükçüoğlu, birçok milletvekili ve bakanın da bu gölgeden çıktığını, bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın bölgeye yaptığı hizmetlerin eksik kalmadığını savundu. 2014 mahalli seçimlerinin çok önemli olduğuna da vurgu yapan Gümrükçüoğlu, bu seçimlerden iki ay gibi kısa bir süre sonra Cumhuriyet Tarihi’nde ilk defa halkoylaması ile bir Cumhurbaşkanının seçileceğine de işaret etti. Gümrükçüoğlu ayrıca AK Parti Hükümeti döneminden önce başörtülü öğrencilere ve kamu çalışanlarına, imam- hatip lisesi mezunlarına çifte standart ve insanlık dışı bir baskı uygulandığını hatırlatarak, tüm bunların aşıldığını ve herkesin eşit duruma geldiğini söyledi ve AK Parti’nin 76 milyonu kucakladığı için milletin partisi olduğunu dile getirdi. Büyükşehir yasasıyla ilgili olarak köy ve mahalle muhtarlarının karşılaşabilecekleri soruları da özet olarak açıklayan Gümrükçüoğlu, Vakfıkebir’de yapılmış olan TOKİ konutlarının yolunu ise Kasım ayı içinde asfalt dökeceğini söyledi. Toplantıya Yalıköy Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi, İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Hanım Kolları Başkanı Havva Kahveci, İl Genel Meclisi Üyesi Muhammet Balta, köy ve mahalle muhtarları ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldılar. (Ziya FİDAYE)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ekim 2013, 22:01 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar