ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Habiboğlu Kur’an-ı Kerim ve Dualarla Anıldı

haci ziya esen habiboglu anildi2014

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…
(Facebook sayfamızdaki paylaşımlarımız arkadaş listemizdeki kişilere açıktır. Arkadaş listenizde yok isek istek gönderebilir, paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz…)

 Video görüntü metnin altındadır…

Hacı Ziya Esen Habiboğlu için anma programı düzenlendi

Vakfıkebir’in yetiştirdiği önemli din adamlarından olan ve 1996 yılında vefat eden Hacı Ziya Esen Habiboğlu’nun 18. ölüm yıldönümü dolayısıyla, 04.05.2014 Pazar günü saat 10.00’da Vakfıkebir’de anma programı düzenlendi.

Vakfıkebir Merkez Yeni Camii’nde düzenlenen ve İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Hacı Ziya Esen Habiboğlu’nu anma programı, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Habiboğlu Hoca’nın öğrencileri ile İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve din görevlilerinin hep birlikte okudukları hatmi şerif ile başladı.

Anma programında bir konuşma yapan ve programa ilk kez katıldığını belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “İnsanlar ferdi görevlerinin ötesinde toplumsal ödevlerini yerine getirdikleri ölçüde Allah’a karşı olan görevlerini yerine getirmiş sayılırlar. Hocamız öğrenci yetiştirmekle kendisine bir sadakayı cariye oluşturmuş. Şimdi biz sadakayı cariyemizi oluşturmak zorundayız, hem O’nun adına hem kendi adımıza. Benim şöyle bir teklifim var. Hoca efendi ile ilgili bir vakıf kurulması. O’nun adına kütüphaneler oluşturulması ve o vakıf aracılığıyla toplumun ihtiyaç duyduğu Kur’an kursu, cami, kültür merkezi gibi, toplum adına ne varsa bunların hizmetini görecek bir vakıftan söz ediyorum. Biz bunu çok önemsiyoruz ve bununla ilgili çalışmalar yapacağız ama sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Bunu özellikle istirham ediyorum. Bunun daha çok maksada, hedefe hizmet edeceğini düşünüyorum. İkinci olarak ilçede ihtiyacını düşündüğümüz, hissettiğimiz bir yatılı kız Kur’an kursu projemiz var. Hocamız adına yapacağımız 150 yataklı kur-an kursu için 250 bin TL vererek bir arsa aldık. Prosedür kısmı tamamlandı. Proje aşamasındayız. İnşallah Haziran ayında temelini atacağız” dedi. Müftü Köksal ayrıca bu amaçla Vakfıkebir Halk Bankası IBAN NO: TR650001200977400016000067 veya Ziraat Bankası Vakfıkebir Şubesi TR 500001000252666282665002 nolu hesaplara yardım yapılabileceğini belirtti.

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ise; “Sizler Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve hocamızdan öğrendiğiniz ilmi insanlara aktararak hem İslam’a hem de insanlığa hizmet ediyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Sizler Vakfıkebir’in gönül elçileri oldunuz, aynı elçiliği devam ettirmeniz sizden en büyük arzumuzdur.  İnşallah diğer anma günlerinde de buluşmak dileğiyle sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.

Dua ve topluca kılınan öğle namazın ardından Merkez Kur’an Kursu’nda ikram verildi. Daha sonra hoca efendinin Kemaliye Mahallesi’ndeki mezarı ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. (M.Bülent ALP / Mithat GÜDÜ)

 Video görüntü

Facebook sayfamıza yüklenen video görüntü için tıklayınız…

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Mayıs 2014, 19:31 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar